В Тунісі - перші вибори після січневої революції

Перші вибори на батьківщині "арабської весни". Туніс обирає Законодавчу Асамблею, яка перепише Конституцію країни.

23 жовтня в Тунісі проходять вибори до Законодавчої Асамблеї – перші вибори після січневої революції, яка стала початком "арабської весни", та повалення багаторічного президента країни Зіна аль-Абідіна Бен Алі.

Саме Законодавча Асамблея, до якої має бути обрано 217 членів, займеться розробкою нової конституції Тунісу. На підставі цього документа згодом будуть організовані президентські та парламентські вибори. Асамблеї належить сформувати і новий перехідний уряд.

Нова влада Тунісу насамперед стурбована питанням безпеки виборів. Патрулі з поліцейських і жандармів охороняють виборчі дільниці на всій території Тунісу. Особливо посилена охорона проблемних дільниць, особливо це стосується регіонів країни, що межують з Лівією.

Крім того, влада пообіцяла повністю виключити можливість фальсифікації результатів голосування.

Тимчасовий президент Тунісу Фуад Мебаза заявив, що піде з політичного життя країни після того, як Законодавча Асамблея призначить нового главу держави.

Нагадаємо, в грудні 2010 року в Тунісі почалися масові виступи проти керівництва країни, які у січні переросли у сутички з силами правопорядку.

Після того, як ситуація почала виходити з-під контролю, Бен Алі, який правив більше 23 років, залишив країну разом зі своєю родиною, попрямувавши до Саудівської Аравії.

Революція в Тунісі вважається початком "арабської весни" – хвилі заворушень, які охопили країни Близького Сходу.

Услід за Тунісом президента скинули єгиптяни, масові протести переросли в громадянську війну в Лівії, лідера якої - полковника Муаммара Каддафі – повстанці вбили під час захоплення останнього його оплоту 20 жовтня. Неспокійною досі залишається ситуація в Сирії, Ємені та низці інших держав.

Читайте також:

Скинутого президента Тунісу засудили до 15 років ув'язнення

Арабські революції оцінили у 55 мільярдів доларів

Каддафі хотіли залишити живим, але "все вийшло з-під контролю"

Під час захоплення Каддафі кричав: "Не можна!" і просив не стріляти

Повʼязані теми:

Наступна публікація