Австралійський суд дозволив брутально лаятись на поліцейських

Австралійський суд дозволив брутально лаятись на поліцейських

Австралійський суд дозволив брутально лаятись на поліцейських

На думку судді, поліцейський, який повинен був звикнути і до більш грубих виразів, не буде ображатися на слова.

Австралійський студент, який обізвав поліцейського "хроном", був виправданий судом магістрату у справі про образу співробітника правоохоронних органів. На думку судді Роббі Уїльямса, це слово є розмовним, а "розсудлива людина", тим більше поліцейський, який повинен був звикнути і до більш грубих виразів, не буде ображатися на слова.

Інцидент, який послужив причиною подачі позову до суду, відбувся в листопаді минулого року. Тоді поліцейський впіймав 22-річного студента, коли він перестрибував через турнікет на залізничній станції, щоб не оплачувати проїзд. У відповідь на це юнак назвав поліцейського "хроном", але не одразу. Перед цим обидва обмінювалися репліками в досить агресивному тоні, а в кінці поліцейський, не стерпівши образ, заявив, що вони ще "зустрінуться в суді".

Юнак, вийшовши після слухання, пояснив, що не сприймав сказане ним слово, як образливе, і не розраховував на продовження історії в суді. Він заявив, що задоволений, що вся ця історія залишилася позаду.

Тим часом Союз австралійських поліцейських украй незадоволений вердиктом судді. Представник об'єднання пояснив, що їх не може задовольнити рішення суду, відповідно до якого співробітників правоохоронних органів можна ображати в подібних виразах.

Він наполягав на тому, що таким чином поліцейських роблять людьми другого ґатунку, і заявив, що після подібного вердикту виникло питання, яким було б рішення суду, якщо б цим же словом обізвали самого суддю, пише The Daily Telegraph.

Адвокат студента вказав на інші випадки подібних скарг. Він відзначив, що аналогічні позови не задовольнялися судом ще в 1950-х роках. Тоді судді мотивували своє рішення тим, що грубі коментарі робилися не з метою образи і не мали сексуального підгрунтя.

Ображений поліцейський вирішив не подавати апеляцію, а скандал переріс у суспільну дискусію і перейшов із залу суду на сторінки газет, журналів та інтернет-сайтів. Деякі висловлювали думку, що слово справді було сказано без принизливого підтексту. Інші заявили, що подібна поведінка відносно поліції типово для зарозумілого молодого покоління в цілому.

Читайте також:

В Австрії і Росії перше травня "відсвяткували" міжнаціональними бійками

У Нью-Йорку евакуювали Таймс-сквер через замінований автомобіль

В Афінах сотні демонстрантів намагалися прорватися до будівлі мінфіну Греції

Повʼязані теми:

Наступна публікація