Китайський Новий рік: Білий Кролик вступив у свої права

У Піднебесній Новий рік також називається Святом весни, а Білий Кролик вважається щасливим символом, який обіцяє гармонію в родині, щастя і довголіття.

3 лютого тисячі людей у всьому світі відзначають "китайський Новий рік" - Чуньцзе (Свято Весни). Цей рік за Китайським календарем вважається роком Білого Кролика, який обіцяє довголіття і процвітання.

Святкування Нового року в Китаї починається з першого дня нового місяця і триває 15 днів - до повного місяця.

Тому Новий рік в Китаї називається Святом весни і з давніх-давен китайці пов'язують із ним сподівання на майбутнє сімейне щастя, здоров'я і благополуччя.

З Новим роком у Піднебесній пов'язано безліч традицій і новорічних забобонів. Так, китайці вірять, що гучні звуки відлякують злих духів, тому чим більше шуму від феєрверків та салютів, тим краще.

Існує також повір'я, що злі духи бояться червоного кольору, тому в цей день всюди переважає саме він. Перед Новим роком червоні смужку паперу наклеюють на різноманітні предмети.

На столі має бути якомога більше страв. За китайським повір'ям, у новорічну ніч за столом збираються духи предків, які є повноправними учасниками урочистостей. При цьому вечеря має бути готувати за кілька годин до настання Нового року, щоб в останні години старого року не користуватися ножем, яким, згідно з повір'ями, можна ненавмисно відрізати своє щастя й удачу.

Святкова новорічна вечеря завжди закінчується роздачею "грошей щастя". Родичі, за винятком батьків, дарують дітям маленькі червоні конверти з грошима. Чим заможніша сім'я, тим більша сума кладеться в конверт. У давні часи новорічні гроші підносилися у вигляді ста мідних монет, зв'язаних разом, які символізують побажання дожити до ста років. Після святкової вечері не можна лягати спати, щоб не упустити свого щастя.

Читайте також:

Гороскоп на 2011 рік: що нам готують Кролик та Кіт

Нова субкультура в Японії: підлітки ховаються від проблем під масками

Вчені вивели формулу щастя

Мільйони людей у всьому світі відзначають "китайський Новий рік"

Мільйони людей у всьому світі відзначають "китайський Новий рік"

Повʼязані теми:

Наступна публікація