Будь в курсі усіх новин, встановивши додаток ТСН для . За допомогою цього простого та зручного додатка Ви не пропустите жодної події.

 

На "1+1" творці фільму про Шевченка дізналися справжнє імʼя матері поета


Україна, 10 березня 2014, 05:05 відео Друкувати

Актуальність Шевченка не вмирає століттями. 

21_shev
Радянська влада створила про Шевченка ідеологічну казку
Команда фільму "Таємниці Генія Шевченка" шукала відповіді на запитання про те, кого любив, кого зраджував, хто мати Тараса Шевченка, - йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Українцям тільки здається, що про Тараса Шевченка ми знаємо все. Насправді, таємницю його феномену й досі не розгадано. Ніхто і ніколи не замислювався, чому рідний батько Тараса Шевченка позбавив свого сина спадку і чому ім'я матері Катерини було виправлено у церковній книзі Моринців.

Творцям фільму вдалося розшукати другий примірник церковної книги. Якщо спиратися на цей запис, то матір'ю Тараса Шевченка була зовсім не Катерина, а дружина Григорія Шевченка - Агафія.

Знімальна група проекту пройшла шляхом Шевченка від рідних Моринців крізь розкішні палаци Санкт-Петербурга аж до сірих пустель Казахстану, де Шевченко провів 10 років свого заслання.

На всі запитання про Шевченка існує спільна відповідь: біографія поета, розтиражована та вмонтована у свідомість українців ще за радянських часів - це чергова ідеологічна казка. Шевченкознавець Григорій Грабович переконаний, що радянська влада хотіла контролювати образ Шевченка у вигляді революціонера-демократа. Тому тільки так можна було деякі речі інтерпретувати.

На "1+1" стартує документальний фільм про таємниці життя Шевченка На "1+1" стартує документальний фільм про таємниці життя Шевченка  

Дізнатися відповіді на запитання про Шевченка можна у документальній стрічці каналу "1+1" "Таємниці Генія Шевченка".

Читайте також: Тарас Шевченко прикрасив головну сторінку Google

Нагадаємо, що Тарас Шевченко пророкував події в Україні

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
За матеріалами: ТСН.ua / О.К.
Сортувати по:
даті    
популярності    
Для того, щоб залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь через: Або створіть новий обліковий запис
Символів залишилось: 1000