Будь в курсі усіх новин, встановивши додаток ТСН для . За допомогою цього простого та зручного додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Вибір Редакції

Російський мультик "Маша і Ведмідь" розвиває у дітей садизм - психологи


Україна, 5 квітня 2012, 12:58 відео Друкувати

Мультфільм назвали класичним прикладом садомазохізму.

Маша і Ведмідь
masha-imedved.ru
"Маша і Ведмідь" виховує в дитині садиста, вважають фахівці
Дитячого психолога Українського інституту консультативної психології та психотерапії Ольгу Сташук попросили описати мультики, які люблять діти. Газета "Сегодня" дізналася, які мультфільми дивиться 5-річна дитина – хлопчик Ростик – а потім звернулася до фахівця за коментарями.

Один з улюблених мультфільмів Ростика – "Маша і Ведмідь". Під час перегляду хлопчик стрибає по кімнаті, шумно грає машинками, скаче по дивану і дуже радіє.

"Класичний приклад садомазохізму, де є жертва (Ведмідь) і маленький садист (Маша). Ідентифікуючи себе з Машею, дитина відчуває тріумф від того, що внутрішньо "бере верх", перемагає дорослих", - розповіла Сташук.

За її словами, дитина таким чином випускає всі накопичені емоції назовні.

"Маша є таким собі "транслятором" дитячого саботажу, причому абсолютно спонтанним. Усією своєю поведінкою вона вимагає: "Що б ще такого зробити, щоб мене зупинили?". Позитивна, природна, але в цілому деструктивна дитина", - підкреслила фахівець.

Психолог зазначає, що побути в ролі Маші мріє кожен з нас, і в цьому успіх мультсеріалу. У ролі Ведмедя - жертви - частіше бувають бабусі-дідусі, які все дозволяють онуку. Як правило, після перебування у бабусь батьки кілька днів, як Ведмідь, хапаються за голову і не знають, що робити зі своїм чадом. Будь-яка спонтанність межує з правилами, які дитині потрібно прийняти. "Прийняття правил - наша ціна за життя в соціумі", - зауважила Сташук.

Вона розповіла, що після перегляду "Маші" дитина, особливо у віці до 6 років, може стати більш активною, більш спонтанною.

"Це потрібно вміло дозувати, направляти в творче русло. Задавати питання: "А тобі не шкода Мишка? Як думаєш, тут Мишкові боляче? Ось тут я на Машу злюся, а ти?", - порадила психолог.

Мультфільм "Маша і Ведмідь" назвали класичним прикладом садомазохізму Мультфільм "Маша і Ведмідь" назвали класичним прикладом садомазохізму  
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Сортувати по:
даті    
популярності    
 • Ольга Фролова 6 апреля, 12:39
  Мультик с прибабахом. Явным...Извините, но Маша смахивает на явно недоразвитого ребенка с поведенческими отклонениями и полным отсутствием приобретенных навыков жизненного опыта. Иными словами она упорно наступает на одни и те же грабли.. Между "Телепузиками" и "Маша и Медведь" можно смело поставить знак равенства по пользе для ребенка. вспомните советские мультфильмы. Они учили чему то : уметь дружить, сострадать, быть добрым, развивали у ребенка понятие беззлобного юмора, понимание что такое ирония, что такое сарказм. А в предлагаемом для обсуждения мультике лишь одно : как бы гадко ты себя не вел, всегда найдется тот, кто будет тебя терпеть, несмотря ни на что. Лезь на голову товарищу, он стерпит всё..потому что - лох...
 • Оксана Вінниця 6 апреля, 11:29
  Я не психолог, попробую передати своїми словами. Є таке поняття як кількість паттернів за проміжок часу. (це як кількість контактів, чи фраз, чи дій) в кожній сімї і культурі вона своя, але приблизно однакова. наприклад в американських дітей вона 30 а в дітей індіанців 16, останні абсолютно не можуть сприймати такий потік інформації в класі. А коли їх беруть в окремий клас - вони вчаться успішніше, а американська дитина навпаки в їх класі не може нічого зрозуміти і зосередитись. Це я веду до того, що мультик "Маша..." надзвичайно швидкий і активний. Якщо дитина привикне до таких темпів (а після перегляду зупинити дитину неможливо) то в школі дитина зосередитись не зможе.
 • Оксана Вінниця 6 апреля, 11:20
  Мультик правда важкий. Багато моїх знайомих давно заборонили дітям його дивитись. Після перегляду дитина стає неуправляєма! І нема чого тут звинувачувати психолога - ми, батьки, і самі бачимо як він впливає на тонку дитячу психіку. (дитина краиить, кидається предметами, капризує машиними фразами, так як Маша, по сто раз повторює вимоги. Перестає думати і когось жаліти).
  tokarchyk 6 апреля, 11:23
  так про це власне й мова,вони ж повторюють все,що бачать,а їм навязують поведінку жорстокої дівчинки, інколи придурковатою за своєю вдачею))).
 • Vernisazh 6 апреля, 11:12
  А кто сказал, что мнение этого психолога единственно правильное? Может, она в школе плохо училась, диплом и должность за сало купила, а теперь будет мне указывать, что моему ребенку смотреть! Если следовать ее логике, то классика советской мультипликации "Ну, погоди!" – сплошное зло и насилие. Там ведь тоже маленький "достает" большого. А ведь на этом мульте выросло не одно поколение детишек – вполне нормальных и адекватных. Если и есть зло в мультах, то это дебильные покемоны – глазасты, зубастые, несущие сплошную агрессию. Не понимаю, кто их вообще разрешает транслировать?
  Тимофей Сайтарлы 6 апреля, 13:38
  В "Ну погоди" "большой волк" не терпить издевательства маленького зайца... а медведь терпит и будет терпеть все. Маша со своим поведением главная! Именно этому факту и дается оценка психологом.
 • Мирослава Станиславовна 6 апреля, 10:34
  Кто, чаще всего воспитывает детей когда родители на работе? - Телевизор. Ребёнок идентифицирует себя с героем мультипликационного фильма(в данном случае это "Маша") и от туда и жестокость в реальной жизни(Observer) Так что я полностью не согласна с предыдущим "оратором"!
 • Observer 6 апреля, 08:54
  При чому тут мультфільми, тим більше поділ їх на американські чи російські! В реальному житті набагато більше жорстокості, ніж у всіх мультфільмах разом узятих! Щоб огородити дітей від садизму, лицемірства, жорстокості їм потрібно не мультфільми забороняти дивитися, а ізольовувати від суспільства в герметичній камері і годувати через трубочку, що як ви розумієте, просто нереально:))) Мультфільми бачте їм не сподобалися - на себе спочатку подивіться!
 • Syava 5 апреля, 16:29
  Під час перегляду хлопчик стрибає по кімнаті, шумно грає машинками, скаче по дивану і дуже радіє. И эти эмоции у ребенка психологом (!) принято считать проявлением (классическим !!!) садомазохизма. Ну и дура этот психолог!!!
 • Syava 5 апреля, 16:26
  Какой нах. садомазохизм??? Если на то пошло, то типичный пример садомозохизма это "Том и Джерри"! Маша ничего такого не делает с Медведем чтоб его жалеть. Она что ему, руку отпиляла??? И за что на нее злитсься? За то, что ребенок любит с медведем играть? Кажется этому психологу самому надо к психологу, или это студент первокурсник. Ахахахаха.....
 • Anton Mayevskyy 5 апреля, 15:38
  Ну звичайно! Набагато краще буде для дитячої психіки дивитися мультфільми про мутантів, вімпірів та перевертнів, де, на відміну від "Маши..." присутні сцени насилля, в яких чітко промальовують кров та моделюють звуки зламаних кісток... А взагалі, на мою думку, найкращими мультфільмами є старий-добрий "Вінні Пух" та "Ну, постривай".
 • Sasa 5 апреля, 14:33
  Алё скорая у нас очень тяжёлый случай нужно срочно поставить на место мозги психолога Сташук Пани несет бред сивой кобылы у неё у самой то мозги на месте или в том месте на котором сидит Я не зная как можно смотреть вообще современные мультики на детских канал и считаю это первый мультфильм за много лет который приносит по настоящему радость и улыбку детям У нас что не психолог то извращенец
  Syava 5 апреля, 16:27
  +100%! Ага, и когда смотреть мультик, с ребенком его анализировать: "ты думаешь Мишке больно было"? Этому психологу нужно самой к психологу.
12