Російська горілка "святкує" День народження

Ілюстрація© AFP
Цього дня Менделєєв захистив свою знамениту докторську дисертацію - "Про з'єднання спирту з водою".

Подія, що стала причиною неформального встановлення Дня народження горілки, сталася 31 січня 1865 року.

У цей день у Петербурзі Дмитро Іванович Менделєєв захистив свою знамениту докторську дисертацію - "Про з'єднання спирту з водою" - над якою працював у 1863-64 роках. Дисертація зберігається в музеї великого вченого - у Санкт-Петербурзькому державному університеті.

Метою роботи було вивчення питомих ваг розчинів спирт + вода в залежності від концентрації цих розчинів і температури. Іншими словами, дослідження питомої ваги сумішей проводилися при різних температурах і концентраціях, починаючи від безводного спирту до розчину в 50 вагових% і далі до 0%.

В 4 і 5 розділах дисертації, названих, відповідно, "Про найбільший стиск, що відбувається при взаємному розчиненні безводного спирту та води" і "Про зміну питомої ваги при з'єднання спирту з водою", йдеться про результати дослідження водно-спиртових розчинів, у тому числі з концентрацією 33,4 вагових% або 40 об'ємних%.

Цілком очевидно, що ні про фізіологічний, ні про біохімічний вплив досліджуваних систем на живий організм не говориться ні слова.

Проте, деякі джерела повідомляють, що біле хлібне вино привезли в Росію зі Скандинавії у 16 столітті, інші - що на 100 років раніше, з Генуї. Є відомості і про те, що на Русі міцні напої вживали вже в 11-12 століттях.

Читайте також:

Вчені розгадали секрет смаку горілки

На Вінниччині чоловік відірвав голову Леніну за пляшку горілки

За півроку білоруси випили горілки та "чорнил" на мільярд доларів

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами newsland.ru / О.М.
Побачили помилку - контрол+ентер
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 1
  • Обратите внимание Обратите внимание 8 березня, 23:12 Згоден 0 Не згоден 0 Интересный факт: в ГОСТе 18300-72 определение спирту дано следующее: Этиловый спирт — легко воспламеняющаяся, бесцветная жидкость с характерным запахом, относится к СИЛЬНОДЕЙСТВУЮЩИМ НАРКОТИКАМ, вызываю-щим сначала возбуждение, а затем паралич нервной системы. відповісти цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції