Топ-10 найбільш небезпечних фраз, які не можна казати шефу

Топ-10 найбільш небезпечних фраз, які не можна казати шефу

Не зітхайте - зробіть послугу собі та своєму шефу

Із свого "офісного" словника варто виключити зітхання, скарги на недостатню заробітну плату, а також фрази "Це так просто!" і "Це не моя проблема".

Складено рейтинг з 10 фраз, які не рекомендується вимовляти в присутності свого начальника. Як стверджують укладачі рейтингу, достатньо виключити їх зі свого робочого словника, щоб зробити собі, своєму шефу і своїй кар'єрі неоціненну послугу.

"Ох! .."

Просте зітхання співробітника керівник сприймає як приховану агресію, саме тому його поставили на перше місце. Іноді вистачає одного зітхання у присутності керівника, і можна викликати цілий шквал запитань і навіть звинувачень. "Навіть якщо ви не мали на увазі нічого поганого, вам доведеться захищатися, - зазначили укладачі рейтингу. - Втім, всі ми знаємо, що саме по собі зітхання означає роздратування і невдоволення".

"Мені недостатньо платять за це"

У 99% випадків працівник, який сказав це, зробить помилку. Оскільки ця фраза належить до найпоширеніших відмовок від роботи. А найпопулярнішою відповіддю на неї може бути: "Тоді звільняйтеся і шукайте інше місце для свого величезного нереалізованого потенціалу!". Фраза "мені за це не платять" або "мені недостатньо за це платять" може лише викликати роздратування шефа, а зрозуміти вас зможуть лише люди, які вважають, що ви маєте рацію, наприклад, ваша мама.

"Я так відтягнувся вчора ввечері ..."

Можливо, ви всього лише вихваляєтесь вчорашнім вечором, не підозрюючи про те, що шеф вже здогадується, чому ви не встигаєте з робочим планом. Подібні розмови також можуть навести його на думку, що для співробітника не існує межі між роботою та особистим життям, а можливо, він і зовсім позбавлений гальм. Отже, не варто довіряти йому відповідальних проектів.

"Я додам вас до списку друзів на "Однокласниках"/"В контакті"

"Ні, не варто! Ніколи. І якщо ви цього не розумієте, то ваш керівник напевно буде розчарований", - стверджують укладачі рейтингу. Подібна пропозиція може поставити шефа в незручне становище. Він може виявитися досить дурним, щоб погодитися, але для всіх буде краще, якщо він відмовиться. Це не означає, що з ним не можна запросто порозмовляти на офісній вечірці, проте соціальні мережі не відкриють підлеглому двері в його приватне життя.

"Це так просто!"

Подібна фраза може бути просто неприємна керівникові, а якщо її ще вимовити з відповідним поблажливим тоном, то вона, напевно, викличе образу. Навіть якщо співробітник просто хоче показати, що завдання для нього легко виконати, шеф майже напевно переведе її так: "Адже тут все очевидно. Як можна бути таким тупоголовим?".

"Я вже все зробив. Це комусь потрібно?"

Подібне запитання ставить під сумнів доцільність власної роботи, а це неприємно не тільки вам, але і керівникові. Адже він не випадково дав вам багато часу на виконання завдання, щоб застрахувати себе від помилок.

"Це не входить до кола моїх безпосередніх обов'язків"

Справа в тому, що дуже багато з того, чим займаються співробітники протягом дня, не входить до посадової інструкції - наприклад, листування з друзями або безцільне проглядання сайтів в Інтернеті. Однак важко знайти людину, яка не робить цього. Тобто, якщо шеф попросить про яку-небудь дрібницю, не треба одразу заявляти про свої права та обов'язки.

"Це не моя проблема"

По-перше, ця фраза все-таки передбачає наявність певної проблеми, а по-друге, допомоги потребує або колега, або сам бос. Тому не варто зайвий раз підкреслювати свою відособленість від колективу, а краще спробувати допомогти без зайвих слів.

"І це все, на що вони здатні?"

Подібні слова можуть відноситися до чого завгодно: від нових офісних телефонів до страв на корпоративному святі. Однак керівникові ці слова сигналізують про те, що ви розчаровані і не цінуєте зусилля, які вживаються для поліпшення умов роботи.

"Це нездійсненно"

Це всього лише одна з багатьох однотипних фраз, які шеф сприймає як доказ того, що його співробітник не докладає відповідних зусиль, а можливо, і зовсім байдужий до справи. Тому якщо ви ще навіть не подумали про те, з якого боку підійти до проблеми, не варто одразу відмовлятися від завдання.

Читайте також:

Кожен другий чоловік займався сексом на робочому місці

Чоловік спалив свого начальника за те, що той не дав йому відгул

Стрес на роботі допомагає кинути палити

Співробітники офісу в Британії один день працювали голяка

Повʼязані теми:

Наступна публікація