В українському селі живе відважний страус, який знає команду "Фас"

В українському селі живе відважний страус, який знає команду "Фас"

Страус. Ілюстрація

Страус Жужа охороняє подвір'я від чужих, а харчується звичайним борщем і хлібом.

Страуси замість качок – запорізька пенсіонерка вирішила розводити заморських птахів просто на власному подвір'ї.

Жінка каже, що доглядати за ними зовсім не складно, та ще й заробити на цьому можна – одне яйце коштує до 300 гривень.

А ще страус цілком може замінити охоронця – свої обов'язки велетенський птах на призвісько Жужа виконує навіть краще, ніж сторожовий пес, недивлячись на ще зовсім молодий вік - 15 місяців.

Взяти маленьке страуся Любов Петрівну вмовив син. Як раніше жила без Жужі, жінка навіть не уявляє. Він навіть снідає разом з господарями. Щоправда, треба постійно пильнувати.

"Як тільки одвернувся чи зазівався, так уже і кусочка мяса немає, і рибки, і всьо що попадеться", - розповіла господиня Любов Отрешко.

Жужа невибагливий. У його раціоні – борщ, каша, дерть і до 4-х кілограмів трави щодня. Опале листя Люба Петрівна вже не спалює – тепер його просто немає. Але найбільше Жужа полюбляє звичайний хліб.

Жужа – надзвичайно доброзичливий, особливо, якщо його пригостити чимось смачненьким. Буханець хліба він з'їдає за 5 хвилин, але їсть лише білий.

Діти Жужу обожнюють. У Пологах подвір'я Люби Петрівни знають усі сусіди.

Сусід Борис Васильович каже, що вже сам ладен завести собі страуся. Замість щодня водити дітей на екскурсії.

Собаки у господарів немає – обов'язки охоронця Жужа виконує краще.

"Якщо вже смеркло, то ніхто не зайде. Якось одному дядьку погано було. Напевне, перепив, схилився на заборчик. А він тихенько підійшов до нього, і дивиться. Той жеж як підняв очі, каже – матір Божа! Це мабуть бєлочка, бросаю пить!" - розповіла власниця страуса.

Жужі господарі купили наречену. Маленькій Доні лише три місяці. Вона сумує за товариством, бо росла разом з гусьмИ. Та й Жужа поки що ставиться до Доні стримано. Ще молодий – йому більше до вподоби бігати й танцювати.

Яєць у господарстві Любові Петрівни немає – лише курячі. Нестися Доня почне років за три. Але замовлення вже є. Дзвонять і з інкубаторів, і з ресторанів. Обіцяють платити до 300 гривень за яйце. А от пропозиції здати своїх вихованців на м'ясо пенсіонерка одразу відкидає. І навіть почала навчати Жужу команди "Фас".

Читайте також:

Вулицями Києва розгулював страус

Викрадений страус вирвався від злодіїв і повернувся до господаря

У Криму корови забуцали шикарний Lexus до невпізнання (фото)

У ризькій думі оселилися офіційні котики

Повʼязані теми:

Наступна публікація