ЦВК провела першу селекторну нараду

9 серпня, 2007, 20:37 308
Додати до обраного
Обговорювали списки виборців і матеріальне забезпечення виборів.

ЦВК
Архів
Центральна виборча комісія України провела селекторну нараду, присвячену питанням складання робочими групами обліку виборців списків виборців, а також матеріально-технічного забезпечення окружних і дільничних виборчих комісій. 

Про це УНІАН повідомили у Відділі взаємодії із ЗМІ Секретаріату ЦВК. 

Як зазначається в повідомленні, це перша з серії селекторних нарад, які планує проводити Комісія в процесі організації підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 30 вересня 2007 року. 

У доповіді голова ЦВК Володимир Шаповал відзначив особливості нинішньої виборчої кампанії та зосередив увагу на основних завданнях під час початкового етапу виборчого процесу – складанні списків виборців та створенні належних умов для роботи окружних виборчих комісій, які мають бути створені найближчим часом.
 
Зокрема, він повідомив, що списки виборців на виборчих дільницях для проведення позачергових виборів 30 вересня 2007 року складають робочі групи обліку виборців, утворені відповідно до вимог постанови Кабінету міністрів України від 18 липня 2007 року № 942. 

На цих виборах у державі для виконання відповідної роботи утворено 679 робочих груп обліку виборців. Забезпеченням громадського контролю за процесом складання та достовірністю списків виборців будуть опікуватися створені для цього центральна та регіональні контрольні групи.
 
Одним з ключових організаційних питань діяльності робочих груп обліку виборців, підкреслив голова Центрвиборчкому, є їх оснащення комп’ютерною технікою. Він нагадав, що ще у 2005 році ЦВК надала в регіони для складання загальних списків виборців значну кількість відповідного обладнання – 1701 робочу станцію, 27 серверів та 820 лазерних принтерів. Саме ця техніка має бути задіяна в процесі складання та уточнення списків виборців, тому необхідно її перевірити і привести в робочий стан. 

Шаповал також повідомив, що цього тижня Центральною виборчою комісією організовано проведення навчання системних адміністраторів та операторів комп’ютерного набору робочих груп обліку виборців, щодня проходять підготовку по 175 осіб. Після опанування відповідного курсу їм надаються оптичні носії інформації з оновленою версією програмного забезпечення ІАС "Списки виборців” та інструктивні матеріали до неї.
 
Голова ЦВК привернув увагу до того, що з 14 серпня мають приступити до роботи окружні виборчі комісії. І саме на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування урядовою постановою покладено обов’язки створити належні умови для їх роботи, а в подальшому – і для роботи дільничних виборчих комісій. 

Серед переліку цих умов – надання комісіям приміщень, транспортних засобів, засобів зв’язку, обладнання, інвентаря, оргтехніки тощо.
 
Оскільки під час підготовки та проведення позачергових виборів використовується Єдина інформаційно-аналітична система "Вибори”, то окружні виборчі комісії мають бути забезпечені необхідним мінімумом технічного оснащення: цифровими телефонними лініями – в кількості не менше 4, телефонними апаратами – не менше 3, факсимільними апаратами – 1, комп’ютерними робочими станціями – не менше 4, лазерним принтером – 1, копіювальним апаратом – 1, модемом – 2, джерелом безперервного живлення – не менше 2, мережевим комутатором – 1. 

Предметом обговорення на нараді стала також кількість наявних на місцях скриньок для голосування. Шаповал нагадав, що у 2005-2006 роках Центральною виборчою комісією передано в регіони більше 117 тисяч великих та більше 80 тисяч малих виборчих скриньок, які нині перебувають на зберіганні в місцевих органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування. 

Шаповал
УНІАН
Голова ЦВК Володимир Шаповал.
Відповідно до підрахунків, цієї кількості скриньок цілком достатньо для проведення виборів. Проте проведена нещодавно на місцях інвентаризація виборчих скриньок засвідчила їх нестачу. Тож голова ЦВК звернувся до відповідальних осіб з проханням проаналізувати місцезнаходження і стан скриньок для голосування, у разі виявлення пошкоджень знайти можливість відремонтувати їх власними силами. 

З окремих питань теми наради висловились інші члени Центральної виборчої комісії. 

У роботі селекторної наради взяли також участь керівники й відповідальні працівники центральних органів виконавчої влади, завдяки прямому зв’язку обговорити порушені питання змогли і представники регіональних та місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами УНІАН / Р.К.
Побачили помилку - контрол+ентер
9 серпня, 2007, 20:37 308
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції