У Криму хочуть закрити газету БЮТ

Кримські регіонали вважають, що бютівську газету слід закрити
20 вересня, 2007, 10:28 956
Додати до обраного
У Севастополі 20 вересня відбудеться розгляд справи за позовом мера Валерія Саратова з вимогою закрити газету ”Севастопольский Бриз”.

У Севастополі сьогодні, 20 вересня, в Ленінському районному суді відбудеться розгляд справи за позовом голови міської ради Валерія Саратова до міської організації партії ”Батьківщина” і редакції газети ”Севастопольский Бриз”.

Про це УНІАН повідомили в Комітеті з моніторингу свободи преси в Криму.

За даними комітету, однією з вимог позивача є закриття газети, засновником якої є партія ”Батьківщина”, до закінчення передвиборної кампанії по виборах народних депутатів.

Голова міськради, керівник місцевого осередку Партії регіонів Валерій Саратов подав позов про відшкодування моральної шкоди проти газети та її засновника ще в липні цього року. Тоді Саратов стверджував, що "протягом тривалого часу зазнавав моральних страждань", побачивши на сторінках газети колаж, в якому було використана його фотографія.

За основу колажу журналісти газети взяли радянський агітаційний плакат "Депутат - слуга народу", вмонтувавши в нього фотографію голови міської ради, і оточивши фігуру депутата пачками доларових банкнот. Поряд було вміщено напис ”Що люблять депутати?”.

Цей колаж тематично був пов`язаний зі статтею, в якій давався аналіз роботи Севастопольської міської ради, абсолютну більшість місць у якому контролюють Партія регіонів, розповіли в Комітеті з моніторингу свободи преси в Криму.

Голову міськради схвилював той факт, що "будь-який громадянин, прочитавши цю статтю, може підозрювати його в скоєнні численних посадових злочинів і аморальних вчинків". Проте в самому позові жодної цитати зі статті, котра вимагала б спростування, наведено не було, а всі претензії висловлювалися тільки до колажу.

"Завданням жанру колажу, так само як жанрів карикатури чи шаржу, є відображення тих чи інших явищ у сатиричній та алегоричній формі, - вважає редактор "Севастопольського Бризу" Андрій Васильєв. - Сам же колаж є не ”інформацією”, а художнім твором його автора. Тому, на нашу думку, норми законодавства, які дозволяють вимагати спростування інформації, непридатні до колажу. Ми готові опублікувати спростування, проте як можна спростувати колаж чи карикатуру? Помістити замість доларів (зображення яких викликало особливе обурення позивача) українські гривні?".

Спочатку Саратов лише зажадав опублікувати спростування і відшкодувати йому моральну шкоду. Але з початком передвиборної кампанії до позову, поданого в серпні, він додав ще одну вимогу – "заборонити випуск газети ”Севастопольский Бриз” до закінчення виборчого процесу позачергових виборів депутатів Верховної ради".

"Вимога закрити газету на період передвиборної кампанії є грубим порушенням цілого ряду Законів України, зокрема передвиборного законодавства, - цитує Комітет з моніторингу свободи преси в Криму слова заступника голови передвиборного штабу БЮТ у Севастополі Олени Галушко. - Закон України ”Про друк” чітко визначає обставини, коли суд має право закрити періодичне видання. Жодна з цих вимог непридатна до даного випадку, тому ми розглядаємо те, що відбувається як спробу чинити тиск на журналістів і зірвати передвиборну кампанію БЮТ у Севастополі".

Як аргумент для закриття газети позивач наводить можливість "ймовірного виходу в світ матеріалів, які ображають людську гідність" у майбутньому на сторінках газети.

"Ми ніколи не намагалися особисто образити пана Саратова чи іншого депутата, - каже редактор "Севастопольського Бризу", - проте в останніх номерах нашої газети було опубліковано кілька матеріалів про рішення міської ради, яким би деякі депутати і керівники Ради дуже не хотіли б надавати гласності. Ми обіцяли продовжити цю серію публікацій. Мені здається, що вимога закрити газету пов`язана саме з тим, що деякі ”народні обранці” побоюються, що жителі міста дізнаються правду про рішення, що приймаються ними".

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами УНІАН / О.Ш.
Побачили помилку - контрол+ентер
20 вересня, 2007, 10:28 956
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції