6 січня Валерію Лобановському виповнилося б 70 років

Усі визначні перемоги українського та радянського футболу пов’язані з ім’ям Валерія Васильовича Лобановського.

Під керівництвом Лобановського київське “Динамо” вперше в історії радянського футболу виграло Єврокубок. Загалом на чолі з Лобановським динамівці двічі вигравали Кубок володарів кубків у 75 та 86 роках. Ще раз володіли Суперкубком Європи. Та виходили до півфіналу Кубка чемпіонів. Під орудою Лобановського збірна СРСР стала бронзовим призером Олімпіади 76 року та срібним призером чемпіонату Європи 88. А ще було безліч тренерських перемог у чемпіонатах і Кубку Радянського союзу та України.

Лобановський виховав одразу трьох володарів золотого м’яча, найкращих футболістів Європи - Олега Блохіна, Ігоря Беланова та Андрія Шевченка. І ще безліч зірок, які й складали його команду зірку.

Талановитий тренер першим поставився до гри не лише з футбольної точки зору. Науково-технічний підхід Лобановського до гри й досі вивчають та використовують провідні фахівці світу.

Великий тренер був і великим футболістом. Один з найкращих форвардів початку 60-тих він разом з київським “Динамо” вперше перервав гегемонію московських клубів. І в 61 році виграв чемпіонат СРСР.

Минуло понад шість років відтоді, як не стало видатного тренера. Але історія українського футболу з його перемогами та поразками назавжди пов’язана з ім’ям Валерія Лобановського.