Активісти назвали простий спосіб зупинити епідемію СНІДу в Україні

© Reuters
Для реалізації цього необхідна участь влади.

Кров ВІЛ-інфікованих до меморіалу на згадку про померлих від СНІДу принесли активісти напередодні. Тримаючи пробірки, вони хотіли показати, що цілком вона безпечна, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пацієнти, у яких її взяли, приймають антиретровірусну терапію – таблетки, які не дозволяють вірусові потрапити в кров, блокуючи його у лімфовузлах. Такі ВІЛ-інфіковані можуть жити повноцінним життям, одружуватися, народжувати здорових дітей і не передавати вірусу іншим.

Проблема у тому, що доступ до цієї терапії мають не всі. В день пам'яті померлих від СНІДу, активісти передали прохання урядовцям, аби ті збільшили витрати на медикаменти для ВІЛ-інфікованих і виконали державну програму боротьби зі СНІДом. Вона передбачає лікування для понад ста тисяч ВІЛ-інфікованих, але реально отримують його ледь більше половини.

"Ця антиретровірусна терапія була б кінцем епідемії СНІДу в Україні, але ми, на жаль, в переддень пам'яті людей, які померли від СНІДу, втрачаємо десятки тисяч українців в результаті того, що вони не отримують цю терапію. Все, що потрібно зробити державі – це 70 тисяч ВІЛ-позитивних людей забезпечити антиретровірусною терапією", - пояснив голова координаційної ради всеукраїнської організації "Мережа людей з ВІЛ" Дмитро Шерембей.

Як уже повідомлялося, вчені впритул підійшли до можливості перемогти ВІЛРезультати їх роботи можуть допомогти розробити нові методи терапії хворих на СНІД.

Кров ВІЛ-інфікованих принесли до меморіалу на згадку про померлих від СНІДу

ТСН. 19:30 13 травня, 21:15
Зробили це активісти мережі людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією. Тримаючи пробірки з кров'ю, хотіли показати - вона безпечна, бо пацієнти у яких її взяли, приймають антиретровірусну терапію – таблетки, які не дозволяють вірусові потрапити в кров, блокуючи його у лімфовузлах. Такі люди можуть жити повноцінним життям, одружуються, народжують здорових дітей і не передають вірусу іншим.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами ТСН / ДШ
Побачили помилку - контрол+ентер
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 1
  • Boris Kozhurenko Boris Kozhurenko 14 травня, 04:52 Згоден 2 Не згоден 2 Самий простий спосіб - зняти заборону керівництва МОЗ Украиїни для лікарів на лікування хворих на СНІД й дозволити компетентним лікарям надати справжню лікарську допомогу хворим. Всі знають, що головним чиновникам МОЗ та керівництву України вигідно щоб в країні було якможна найбільше хворих людей - оскільки це спосіб реалізовувати через аптеки свою продукцію. При тому "продукцію", яка НЕ ВИЛІКОВУЄ жодної хвороби, а лише містить компоненти, що не дозволяють людині померти. Ділкам від фармацевтики не потрібні ЗДОРОВІ люди, але й мертві люди ім теж не потрібні, оскільки перестають споживати їх продукцію. СНІД вже давно успішно лікується, ще мінімум за 10 років виготовлені препарати для лікування СНІД, але ВИЛІКОВУВАТИ хворих забороняється. Винятком є лише лікування за відкупом. Так потрібно заплатити деяким чиновникам в МОЗ 5000 у.е. для отримання дозвілу на лікування. Сам курс стаціонарного лікування від СНІДу займає тиждень часу й ще три тижні пацієнт знаходиться "на контролі" - беруть проби крові для виключення випадку рецидіву. Ліше через три тижні вже здорову людину відпускають до дому. Сам курс лікування коштує 5000 у.е. (проживання місяць в стаціонарі, ЗП лікарів, медперсоналу, харчування, витрати на аналізи, ну й власно на саме лікування в перший тиждень). Гроші великі, але людина стає за тиждень здорова й не витрачає все життя до смерті свої гроші та гроші батьків та родичів, які намагаються "хочаб ще трохи" продовжити життя любої для них людини. До того ж цей препарат лікує не лише СНІД, але й Гепатит С, туберкульоз (відкрита форма потребує курсу лікування до місяця) та рак (від третьої стадії потребує лікування до місяця). Отже людина навіть при таких супутніх хворобах має можливість позбавитися від ціх "болячок" одночасно за один курс лікування. відповісти цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції