Будь в курсі усіх новин, встановивши додаток ТСН для . За допомогою цього простого та зручного додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Вибір Редакції

Батьки-п'яниці позбуваються мороки з дітьми, здаючи їх в інтернати для відсталих


Україна, 13 листопада 2012, 04:43 відео Друкувати

У таких закладах діти отримують і чисту білизну, і нормальне харчування.

школа
Освітяни обіцяють спецшколам реформу
В Україні батьки, аби спекатись дітей, віддають їх у спецінтернати для розумово відсталих. За одним із таких фактів нині розпочала перевірку прокуратура Житомирщини, а спеціальна державна комісія від Міністрества освіти та Уповноваженого з прав дитини уже починає заново всеукраїнське дослідження дитячих діагнозів у спецінтернатах. А це майже 45 тисяч особливих дітей.

Дивіться також: На Тернопільщині розумово відсталих виховують праскою і приниженнями

Надя, потрапивши у спецінтернат для дітей із розумовими вадами, не одразу зрозуміла, що вчиться не у звичайній школі, йдеться у сюжеті ТСН.

"Там діти з відсталі. Коли підросла, то зрозуміла що батьки у мене п'ють", - розповіла дівчинка.

Спецінтернат дав Наді те, чого дівчинка досі не бачила - чисту постіль і гарячу щоденну їжу. Таких неблагополучних, як Надя, в українських спецшколах-інтернатах - 90% вихованців. Батьки із кризових родин ще й докладають зусиль, щоб їхні діти потрапили на повне державне утримання у спецшколу.

Вихователь школи-інтернату Олена Міскевич розповіла: "Для більшості дітей це шанс життя - побувати у нас в школі. Вдома і харчування п'ятиразового немає, і білизни такої нема".

Усі діти проходять медичну комісію, щоб отримати відповідний діагноз. Проте Надія до приставки "відстала" звикнути не могла. "Я себе такою не вважала, я добре вчилась", - згадує школярка.

Нині дівчинка із своїм діагнозом попрощалась. Вона ось уже два місяці вчиться у загальноосвітній школі. Надія отримала нову названу сім'ю і нові оцінки. Поки що їй важко даються алгебра та англійська, проте вона перша у літературі.

Класний керівник Людмила Правдицька ділиться: "Я не розумію, чому така учениця вчилась в такій школі. Вона найкраща в літературі, активно відповідає на уроках і читає всі твори".

Із спецшколи до загальноосвітнього закладу - пройти таку процедуру в Україні вдалося десяткам. Навчаються ж у спецшколах тисячі. Нині ініціюють всеукраїнську перевірку спецзакладів.

Уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко розповів: "Серед тих дітей є нормальні, повноцінні діти, на які ми нерозумним рішенням ставимо клеймо і позбавляємо повноцінного життя. Дитина зі спецшколи виходить без атестату , а зі свідоцтвом. Максимально куди вона може вступити – це в ПТУ на обмежений вибір робочих спеціальностей".

Медики заново мають продіагностувати таких дітей і виявили серед них тих, хто може навчатись не за послабленою шкільною програмою, а за звичайною. Освітяни обіцяють спецшколам реформу, а батькам - усіляке сприяння, якщо ті наберуться сміливості. 

Батьки, аби спекатись дітей, віддають їх у спецінтернати для розумово відсталих Батьки, аби спекатись дітей, віддають їх у спецінтернати для розумово відсталих  
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Сортувати по:
даті    
популярності    
  • Люба Любаша 13 ноября, 09:53
    я б хотіла, щоб кореспонденти без камер відвідали такі родини й самі знайшли відповідь на питання: чи спецшкола для таких дітей найгірший варіант. На моє переконання, діти себе не відчувають приниженими, вони в школі всі рівні, на відміну від звичайних шкіл, де інші діти звертають увагу на те, в чому прийшла до школи дитина, який в неї телефон, що вона купує на сніданок, які в неї батьки, скільки грошей здає на подарунки, чи має компютер.... Як дитині з неблагополучної сімї вижити в спільноті з однолітками? Та для вас головне - сенсація, а не подальша доля дітей. Хто платитиме за їх навчання в школі, виші???? Павленко не хоче дати рекомендацію де брати гроші на навчання. Невже ви думаєте, що краще в прийомній сімї? І де набрати людей. які захочуть взяти тих всіх дітей, опікуватися ними, дати належну освіту... Інше питанння, чи потрібно нам так багато людей з вищою освітою? Може, це не так і погано, що діти вчаться на робочі спеціальності, ідуть працювати.
  • Люба Любаша 13 ноября, 09:39
    Це виглядає все просто, але насправді це не так. Чи зможе в наш час дитина з неблагополучної сім'ї кудись піти вчитися? Тому для таких дітей спецшкола - єдина можливість відчути себе дитиною, мати дитинство, бо в таких сім'ях діти просто виживають, не маючи найнеобхіднішого. А про те, що вчитись вони можуть лише в ПТУ, то це не найгірший варіант. Головне, що вони можуть туди потрапити. Повірте, не всі батьки можуть дати дитині освіту, навіть в ПТУ. Особливо, якщо батькам на це начхати. І інтернати стають єдиною можливістю дитини побачити щось окрім трущоб, єдина можливість вирватись з цього "лайна", де вони змушені діставати кусок хліба, часто прокидатись серед ночі від скандалів, тікати від п'яних родичів, терпіти насмішки заможних однолітків... В спецшколі таки краще, ніж в такому суспільстві, ніж на вулиці. Чому ви не піклуєтесь про дітей вулиці, що той самий Павленко може запропонувати краще, яка альтернатива таким школам?