День вироку Савченко. Влада РФ влаштувала загрозливий антураж у місті, де судять українку

День вироку Савченко. Влада РФ влаштувала загрозливий антураж у місті, де судять українку

Фото: Reuters

Надія знає, що її визнають винною.

Сьогодні, 22 березня, у Донецьку Ростовської області мають закінчити зачитувати вирок українській льотчиці Надії Савченко.

Як йдеться у сюжеті ТСН.Ранок, за перший день не здолали і половини. Журналістів, які з'їхалися з усього світу,  до зали суду пускали не завжди. Сама Надія трималася мужньо і після вироку має намір повернутися до сухого голодування.

Аби жителі цього провінційного російського містечка не сумнівалися, що тут судять "жорстокого українського карателя", влада забезпечила антураж. ОМОН з автоматами, казаки, перекриті дороги. До будівлі суду без спеціальної потрійної перевірки нікого не підпускають ближче, аніж на 30 метрів.

Люди з однаковими гвоздичками і портретами співробітників російського телеканалу, у вбивстві яких звинувачують Савченко - вони недовго вимагають покарання для українки, і зникають так само синхронно, як і з'являються.  На всю Росію знайшлося  8 людей, які не побоялися прийти під суд і висловити свою незгоду з тим, що коїться в їхній країні.

У Надії висока температура, набряклі ноги. Вона всміхається, перемовляється з присутніми, іноді робить зарядку. Їй звично не зраджують витримка і почуття гумору. Надія знає, що її визнають винною.

До зали суду вчора вдалося зайти групі українських депутатів, які приїхали підтримати Надію. Численним іноземним дипломатам довелося залишитися надворі. Недопуск до суду розпорядники пояснюють тим, що в залі немає місць, хоча на картинці з трансляції видно, що це неправда.

Після вироку Надія планує 10 днів бути на воді, а далі - знову сухе голодування. Термін, на який Кремль вирішив ув'язнити Надію, найпевніше, оголосять завтра.

Українська льотчиця Надія Савченко, яка добровольцем поїхала боротися з терористами у зону АТО, в середині червня 2014 року потрапила у полон до бойовиків у Луганській області.

Слідчий комітет РФ звинувачує Надію Савченко у нібито пособництві вбивству двох і більше осіб і в незаконному перетині державного кордону. 13 липня офіційний представник СК Володимир Маркін заявив, що Надію Савченко можуть засудити до 25 років ув'язнення. За його словами, із урахуванням зібраних доказів слідчі перекваліфікували дії обвинуваченої, і тепер вона понесе відповідальність не як поплічник, а як співвиконавець вбивства.

За даними захисту, Савченко не могла бути причетною до загибелі журналістів, оскільки потрапила у полон ще до їхньої загибелі. За словами самої українки, терористи відвезли її до Луганська, а потім із мішком на голові перевезли до Красного Луча, звідки доправили до російського міста Богучар.

Із 13 грудня 2014 року льотчиці почала голодування, яке тривало 83 дні. За час голодування вона схудла на понад 20 кілограмів. 2 березня 2015 року Порошенко присвоїв льотчиці звання "Герой України". У свої 34 роки Савченко стала народним депутатом України і депутатом ПАРЄ від України.

18 січня 2016 року в суді російського Донецька був допитаний боєць АТО Іван Руснак. За його словами, 17 червня 2014 року сепаратисти підбили БТР українських військових. Після чого бійці зайняли оборону і почали відходити. У цей момент на них вийшла Савченко. У Надії не було з собою рюкзака з біноклем і рацією, а було розвантаження з медпакетами, якими вона надала першу допомогу.

4 березня Надія Савченко, яку утримують в СІЗО в РФ, оголосила сухе голодування. Адвокати льотчиці повідомили, що стан її здоров'я значно погіршився - Савченко почала страждати на лихоманку та тахікардію і лише за одну добу втратила чотири кілограми.

Під час заключного слова незаконно ув'язнена українка проголосила, що у Росії неодмінно буде свій Майдан і показала судові середній палець.

"Майдан у Росії буде! Путін всіх не посадить. Хотіли останнє слово? Ось воно", - сказала вона.

Вирок Надії Савченко призначили на 21 та 22 березня.

Повʼязані теми:

Наступна публікація