Генплан Києва від Попова назвали аферою, яка знищить парки і острови

Генплан Києва від Попова назвали аферою, яка знищить парки і острови

Експерти і громадські активісти проти Генплану Києва

Експерти вважають Генплан вважають ширмою для земельних оборудок, а Попов каже, що прийме всі зауваження.

Думки щодо генплану Києва - якою бути столиці через 15-ть років, у влади й громади суттєво розділились.

Новий Генеральний план розвитку Києва викликав бурю емоцій. Вулицями ходять протестувальники, поважні архітектори відмовляються брати участь в обговоренні проекту. Натомість, влада запевняє, що зелені зони, на які начебто зазіхає новий Генеральний план - нікуди не подінуться.

"Туди увійшли всі ті участки, які незаконним способом були відчужені від майна київської громади. І таким чином передані в руки приватним особам. Звісно, це була кримінальна оборудка і власне, щоби легалізувати її була придумана ось ця афера з Генпланом", - каже громадський активіст кампанії "Збережемо Київ".

Як засвідчила практика останніх років, перетворити землю у ліквідний товар справа - чиновницької майстерності. Противники Генплану переконують, що аби легалізувати оборудки, він і знадобився.

"Жодного розвитку, це тупик... Я знав: я не зможу переконати нікого! У них вже напрям", - каже колишній головний архітектор Києва, народний архітектор України Микола Жаріков.

Голова Київської міськдміністрації Олександр Попов переконує, що з Генпланом спізнились, - бо він і механізм – цивілізований, і запобіжник – антикорупційний.

"Ці документи дають можливість отримувати великі інвестиції у місто Київ. При цьому маючи відповідні підходи і правила, які виключають корупційні схеми, зловживання, бюрократичні підходи", - запевняє Попов.

Фахівці від містобудування погоджуються, що генплан то правда кодекс. Проте найголовніше у переліку найпростіше правило - не обдури. Саме із цим у Генплані великі проблеми, переконують експерти. Кажуть, що генплан, то математика. У проекті ж два і два не завжди дорівнюють чотирьом.

"Генеральний план робиться в таких масштабах, що навіть товщина лінії кордону становить кілька десятків метрів ... розумієте...", - розповідає віце-президент Київської організації Національної спілки архітекторів Георгій Духовичний.

Якщо Генплан затвердять, переконують противники розробки - в столиці не залишиться ані парків ані незабудованих островів на Дніпрі. Попов же запевняє, що всі зауваження врахують.

"Зауваження, які були, вони обов'язково будуть зняті, обговорені і тільки після цього Генеральний план буде затверджений Генеральний план робиться в таких масштабах, що навіть товщина лінії кордону - становить кілька десятків метрів... розумієте..., - переконує він.

Читайте також:

Реалізація генплану Києва коштує майже як два українські бюджети

У Києві будують 54-поверховий хмарочос

Складено рейтинг головних заторів Києва в годину "пік"

Київ майбутнього: жити будемо у висотках, а працювати на Осокорках

Якою бути столиці через 15-ть років?

Якою бути столиці через 15-ть років?

Повʼязані теми:

Наступна публікація