Із вересня старшокласники вчитимуть історію України за новими програмами

© УНІАН
Зокрема, до програм вводиться поняття "депортація".

З нового навчального року учні 10-11 класів вивчатимуть історію України за новими програмами.

Про це повідомили у прес-службі Українського інституту національної пам'яті.

"Уперше в старших класах вводяться практичні заняття з уроками узагальнення та тематичного оцінювання. Виділено в окремі теми Українську революцію 1917-1921 років. Тепер період масових репресій та великого терору в Україні здобув справедливу назву – "Встановлення й утвердження радянського тоталітарного режиму (1921-1939 рр.)", - йдеться у повідомленні.

Також наголошується, що старшокласники вивчатимуть низку історичних постатей та персоналій, які сприяли розбудові України.

"У програмі виокремлено і розширено, зокрема, такі події, поняття, факти та терміни: бій під Крутами; етапи трудової та політичної еміграції; війни радянської Росії з Українською Народною Республікою; радянська окупація України; адміністративно-територіальні зміни українських земель протягом усього ХХ століття; Акт відновлення Української Держави; внесок українського народу у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні; українці у військових формуваннях держав Об'єднаних Націй", - додали в УІНП.

Окрім цього в навчальні програми вводиться поняття "депортація" (депортація з Криму кримських татар та інших народів, а також масові депортації етнічних українців з Польщі в 1944-1946 роках); Українська Гельсінська група та багато іншого.

Як зазначається, наказ про затвердження навчальних програм для 10-11 класів міністр освіти Лілія Гриневич підписала 17 липня.

Нагадаємо, початкову школу із вересня переводять на нову програму навчання. З нового навчального року школярів розвантажать і більше уваги приділятимуть навичкам застосування знань у повсякденному житті.

Читайте також: "Розвантажена" програма: з якими нововведеннями 1 вересня зіткнуться школярі молодших класів

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Останні Перші Популярні Всього коментарів: 8
  • grian grian 11 серпня, 11:24 Згоден 5 Не згоден 3 У народа не знающего свою историю - нет будущего... С такими знаниями нынешние ученики это потенциальные трупы в будущем , когда им захочется отомстить за всё России.. відповісти цитувати asdf1237 asdf1237 11 серпня, 11:53 Згоден 2 Не згоден 7 Истину глаголишь. Россияне не знают ничего из своей истории кроме того что навязано партией/телеком/кисельТВ. Неважно сколько пройдет времени - рано или поздно истина откроется, как раскрылись многие тайны из архивов КГБ советскиъ времен. А там останется только вешаться самим россиянам или вешать своих царьков. Ах да, такое уже было в истории, всего лишь повтор с небольшими изменениями. цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції