Кабмін запропонував екологічну стратегію до 2020 року

Уряд розробив екологічну стратегію. Фото eco2008.ru
Укрaїнa 4 лютого, 2010, 09:39 1649 1
Додати до обраного
У парламенті зареєстрували екологічну стратегію до 2020 року, на її реалізацію необхідно виділяти від 1 до 3% ВВП щорічно.

У Верховній раді 3 лютого був зареєстрований розроблений урядом проект "Стратегії екологічної політики України до 2020 року", що передбачає підвищення "якості життя і здоров'я населення".

Необхідність прийняття "Стратегії" в Кабміні пояснюють "вкрай негативною екологічною ситуацією в країні, через що істотно знижується якість життя і здоров'я населення".

"Близько 15% території України з населенням більше 10 млн осіб перебуває в критичному екологічному стані. Щільність викидів забруднюючих речовин в атмосферу останнім часом становить понад 130 кг на кожного жителя України, що в кілька разів перевищує зазначений показник у розвинених країнах світу", - йдеться в документі.

Реалізовувати програму пропонується в три етапи: з 2010-го по 2012 рік - зменшити антропогенне навантаження на навколишнє природне середовище; з 2013-го по 2016 рік - збалансувати потреби людини і завдання у сфері охорони середовища, "широко поширити екологічні знання"; в 2017-2020 роках - "припинити погіршення екологічної ситуації", зменшити кількість і концентрацію викидів, "перейти до основних європейських екологічних норм і стандартів, створити систему екологічної безпеки".

Один з авторів стратегії, член громадської ради при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища Тетяна Тимочко розповіла, що для виконання стратегії необхідно кардинально збільшити фінансування екологічних програм.

На її думку, у найближчі п'ять років фінансування стратегії повинно становити 1% ВВП (за даними 2008 року - приблизно 9 млрд грн на рік) і через десять років досягти 3% ВВП. Слід зазначити, що зараз на вирішення екологічних проблем виділяється 0,03% ВВП (за даними 2008 року - 285 млн грн).

"Я рада, що держава почала хоча б помічати екологічні проблеми, - заявив голова Партії зелених України Тетяна Кондратюк .- Однак країні потрібна не абстрактна стратегія, а повноцінна національна програма екологічної безпеки, розроблена з урахуванням особливостей не тільки областей, а й міст, і навіть районів".

При цьому пані Кондратюк впевнена, що на екологію держава повинна виділяти не менше 10% видаткової частини бюджету (за даними 2009 року - 27,4 млрд грн).

Експерти визнають, що фінансовий аспект є найважливішим для реалізації стратегії, але вважають, що у політиків немає бажання покращувати екологію країни.

"На жаль, всім це питання байдужий. Чиновники щороку їздять в Європу на всілякі екологічні конференції, з пафосом там виступають, проте в самій Україні від цього нічого не міняється", - сказав директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

Він упевнений, що на екологію "гроші як не давали, так і не будуть давати".

Нагадаємо, що через критичну екологічну ситуацію, що склалася в Івано-Франківській області, з’явилась загроза хімічного зараження територій, на яких мешкає понад 10 мільйонів українців.

Президент Віктор Ющенко оцінив екологічну ситуацію в Калуші Івано-Франківської області як міну сповільненої дії європейського масштабу.

Читайте також:

Ющенко: екологічна ситуація в Калуші небезпечна для всієї Європи

10 мільйонам українців загрожує хімічне зараження

Київ визнано найбруднішим мегаполісом Європи 

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Комерсант-Україна / Д.Є.
Побачили помилку - контрол+ентер
Укрaїнa 4 лютого, 2010, 09:39 1649 1
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 1
Вибір редакції