Річницю революції в Києві відзначили бійками та яйцями з кефіром

У день 94-ї річниці Жовтневої революції на Хрещатику націоналісти зіпсували свято комуністам.

Святкування річниці Жовтневої революції в Києві мало пройти мирно і без інцидентів, адже напередодні заради загального спокою будь-які акції в центрі міста суд заборонив.

Окрім комуністів, акції у центрі столиці традиційно планували провести їхні принципові опоненти: ВО "Свобода", Українська народна партія, Конгрес українських націоналістів.

Попри заборону, комуністи на чолі зі своїм лідером Петром Симоненком все-таки наважились вийти на святкування "червоного дня календаря".

Націоналісти теж вийшли зіпсувати свято своїм опонентам, скориставшись популярною останнім часом практикою "контролю за виконанням судових рішень", до якої політичні сили та громадські організації вдаються, коли суд забороняє проводити ту чи іншу акцію.

Як би там не було, а "революційне свято" у центрі Києва таки відбулося – з яйцями, кефіром, кількома бійками, затриманими активістами і вже майже ритуальним спаленням червоного прапора.

Яйця, кефір і спалення для "червоних"

Через заборону суду свободівці не засмутилися і свою акцію скасували. Натомість пообіцяли простежити, аби "політичні зомбі і неадекватні" комуністи свою акцію також не проводили – принаймні по Хрещатику і на Майдані.

Комуніст Євген Царьков одразу ж заявив, що "рішення суду сьогодні - справа філософська". І додав, що штрафів вони не бояться, тому "нехай штрафують стільки, скільки хочуть".

А стежити було за чим. Вже починаючи з 9 ранку, комуністи, начепивши на груди святкові яскраво-червоні стрічечки і захопивши прапори з серпом і молотом, почали стікатися до Леніна на Бессарабці.

Зібравшись до кількатисячного натовпу, комуністи вишикувались в колону. На чолі з головним борцем з капіталізмом, лідером КПУ Петром Симоненком і під музику духового оркестру вони пішли по Хрещатику, перекривши рух від Бессарабки до Майдану.

Їх супроводжувала сотня міліціонерів, які, треба зауважити, жодним чином заважати не стали. Але біля метро "Хрещатик" на комуністів очікувала засідка. Кілька чоловіків, як з'ясували журналісти, з ВО "Свобода", підбігли до комуністичної колони з боку тротуару. І скандуючи "комуняку - на гілляку!", почали їх закидати яйцями, намагатися полити кефіром і виривати з рук червоні прапори.

Тут до них дісталася міліція. В результаті свободівці побилися з представниками правоохоронних органів. Після цього декілька "свободівців" вибігли на проїжджу частину з іншого боку, і зупинили рух колони. Вони влаштували бійку вже з прихильниками КПУ, які йшли в перших рядах.

На деякий час комуністи зупинились, але коли бійка припинилась, вони рушили далі. Під час ходи колони в бік Майдану Незалежності представники "Свободи" ще декілька разів намагались їх зупинити, але безуспішно.

Чотири протоколи і жодного - за несанкціоновану акцію

Тож не дивлячись на всі перешкоди, комуністи таки дісталися до Майдану і провели мітинг. За його результатами була ухвалена резолюція. У ній комуністи вимагають від влади відмовитись від співробітництва з Міжнародним валютним фондом, закріпити у Конституції України заборону на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. А також надати російській мові статус другої державної і повернути дню 7 листопада статус державного свята.

center

Тим часом їхні супротивники, вийшовши з бою переможеними, розправились з відібраними у комуністів червоними прапорами. Близько 10 прихильників ВО "Свобода" спалили червоний прапор із символікою Компартії у підземному переході на Майдані.

ВГО "Коаліція учасників Помаранчевої революції" також заявила, що четверо їхніх активістів відібрали у комуністів два червоних прапори. Один розірвали і спалили, а другий встигли тільки розтоптати. Бо як кажуть у КУПРі, на них "накинулися близько чотирьох сотень найнятих комуністами бойовиків і влаштували розправу".

center

Кількох забіяк затримали. Спочатку повідомлялося, що двох зі "Свободи", і одного комуніста. Як повідомили ТСН.ua в Шевченківському райвідділі міліції, на даний момент складено 4 протоколи на учасників мітингу, два з них на місці, два – у відділку міліції, але всіх вже відпустили. При цьому представниками яких політичних сил вони були, у міліції не кажуть.

Щодо організаторів забороненої судом акції, здається, вони не заплатять навіть штрафу. Перед акцією комуніст Царьков казав, що не вірить, що правоохоронці наважаться підійти до них зі своїми адміністративними протоколами.

Судячи з усього, так і вийшло – ні в ГУ МВС Києва, ні у тому ж Шевченківському райвідділі міліції ні про які подібні адміністративні протоколи на організаторів несанкціонованої акції не знають.

Новий-старий запорізький Сталін

Однак святкували річницю Жовтневої революції не тільки в Києві. От в Запоріжжі повернули до життя пам'ятник Сталіну, знищений під новий 2011 рік. Запорізький обласний комітет Комуністичної партії сьогодні урочисто відкрив після реконструкції пам'ятник Йосипу Сталіну. На відкриття прийшли близько 1,5 тис. прихильників КПУ.

center

З іншого боку від входу до будівлі Запорізького обкому встановили пам'ятник Зої Космодем'янській. Але і тут не обійшлося без бійки. Дісталося кореспонденту телеканалу ICTV Дмитру Морозову – його кілька разів вдарили люди, одягнені у форму ветеранів ВВВ, з якими він вирішив подискутувати.

За Морозова заступилися міліціонери, які вивели його за територію огорожі, встановленої біля обкому КПУ.

А у Донецьку більш ніж 500 прихильників КПУ провели ходу і мітинг на честь 94-ї річниці революції. Проте там увагу зосередили на президенті Вікторі Януковичі. За словами мітингувальників, президент "оточив себе американськими радниками і танцює під дудку Заходу".

Читайте також:

Свободівці урочисто спалили вирваний у комуністів прапор

У Києві комуністи побилися з націоналістами і КУПРом

"Беркут" пов'язав трьох забіяк з КПУ і "Свободи"

Повʼязані теми:

Наступна публікація