Кузьмук: контрактна армія - з 2012 року

Віце-прем’єр-міністр України Олександр Кузьмук наголошує, що перехід до контрактної армії можливий не раніше 2012 року.

Віце-прем’єр-міністр України Олександр Кузьмук наголошує, що перехід на контрактний принцип комплектування української армії можливий не раніше 2012 року.

Про це він заявив сьогодні на прес-конференції у Києві.

Анатолій Гриценко та Олександр Кузьмук
УНІАН
Олександр Кузьмук вважає, що наша армія може стати професійною не раніше, ніж через 5 років
"Перехід може бути здійснено протягом наступних п’яти років – навіть не у 2010 році. На мою думку, реальний перехід на контракт – до кінця 2012 року", - сказав Кузьмук.

При цьому він наголосив, що перехід на контракт з 2008 року є ще більш проблематичним. На переконання Кузьмука, обіцянки деяких політичних сил про відміну призову з наступного року є абсолютно безпідставними та небезпечними. Крім того, зазначив він, це є втручанням у повноваження верховного головнокомандувача – президента України, уряду, ВР та РНБО.

Кузьмук також підкреслив, що негайне переведення армії на контракт призведе до втрат у системі забезпечення безпеки країни. За його словами, такими популістськими заявами вже сьогодні завдано шкоди, оскільки потенційні призовники намагаються "сховатися" від призову та дочекатись наступного року.

Він нагадав, що у ЗС було проведено експеримент з переходу на контрактну службу, в ході якого були визначені основні проблеми. Зокрема, за його словами, рівень грошового забезпечення контрактників є неконкурентоспроможним на ринку праці України, відсутнє сучасне службове житло, контрактники залучаються до виконання завдань, які безпосередньо не пов’язані з професійними обов’язками.

Також він відзначив низький рівень організації бойової підготовки, ненормований робочий день та відсутність вихідних.

Кузьмук підкреслив, що аналіз результатів експерименту показує, що виконання державної програми в частині завершення повного переходу армії на професійну основу до 2010 року є проблематичним і потребуватиме від держави надзвичайної концентрації зусиль та матеріальних ресурсів.

Крім того, переконаний він, перехід з 2008 року несе ще більш серйозні ризики. Так, за словами Кузьмука, витрати бюджету тільки на грошове забезпечення солдатів і сержантів контрактної служби становитимуть 3,9 млрд. грн. (зараз – 950 млн. грн.). До цього необхідно додати кошти на збільшення грошового утримання офіцерського складу, що становить 2,7 млрд. грн.

Крім того, додав віце-прем’єр, для забезпечення житлом контрактників необхідно за рік побудувати близько 600 тис. кв. м службового житла – без урахування потреб офіцерського складу, що коштуватиме близько 2,5 млрд. грн.

"Це житло потрібно вже сьогодні. З урахуванням того, що на квартирному обліку у Збройних Силах перебуває 51,5 тис. військовослужбовців, з яких 12,3 тис. звільнених у запас або відставку, зазначену вартість необхідно збільшити у 2-3 рази", - сказав Кузьмук, додавши, що реально побудувати житло для контрактників лише протягом 7-8 років.

На переконання Кузьмука, залишаються складнощі з професійною підготовкою контрактників, оскільки після укладення контрактів військовослужбовця необхідно направляти в учбові частини для підготовки за спеціальністю.

При цьому він додав, що можливості навчальних центрів української армії складають до 20 тис. осіб на рік – тобто на первинну підготовку призваних контрактників слід витратити не менше трьох років.

Крім того, наголосив Кузьмук, залишаються складнощі з відбором громадян для проходження служби за контрактом, а різка відміна призову негативно вплине на "якість" військових.

В цілому, підкреслив Кузьмук, негайних витрат для забезпечення переходу на контрактну армію не зможе забезпечити жодний бюджет.

Кузьмук про контрактну армію (ексклюзивне відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: