Мєдвєдєв пригадав Ющенку усі його антиросійські провокації

Віктор Ющенко та Дмитро Мєдвєдєв© УНІАН
Укрaїнa 11 серпня, 2009, 09:50 6421 58
Додати до обраного
Мєдвєдєв висловив "глибоку заклопотаність нинішнім, без перебільшення, кризовим станом російсько-українських стосунків".

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв стверджує, що політика України в роки президентства Віктора Ющенка стала відходом Києва від принципів дружби і партнерства з Росією.

У зверненні російського лідера до Віктора Ющенка, Мєдвєдєв висловив "глибоку заклопотаність нинішнім, без перебільшення, кризовим станом російсько-українських стосунків".

"Проблеми у двосторонній співпраці, звичайно, існували і раніше. Це було природно для ситуації після розпаду Радянського Союзу, коли довелося налагоджувати стосунки між двома суверенними державами. Проте те, що ми спостерігаємо в роки Вашого президентства, не можна сприймати інакше, як відхід української сторони від принципів дружби і партнерства з Росією, закріплених у Договорі 1997 року", - говориться в посланні.

Мєдвєдєв навів низку прикладів, які характеризують стан справ, що "склався в результаті цілеспрямованих дій" Віктора Ющенка.

Негативний суспільний резонанс, нагадав президент РФ, викликала "антиросійська позиція України у зв'язку з варварським нападом режиму Саакашвілі на Південну Осетію". "Через рік після тих трагічних подій знов гостро постає питання про те, що мирних жителів і російських миротворців у Цхінвалі вбивали з української зброї", - підкреслив Мєдвєдєв.

"Ті в Києві, хто постачав озброєння грузинській армії і, до речі, не має наміру припиняти робити це і зараз, повністю розділяють з Тбілісі відповідальність за скоєні злочини", - говориться в документі.

Глава російської держави також звернув увагу на "вперте продовження курсу на вступ у НАТО". "Причому як "аргумент" використовуються натяки на "російську загрозу" безпеці України, якої, як Ви чудово знаєте, немає і бути не може", - підкреслив він.

На жаль, наголосив Мєдвєдєв, "логічним продовженням такої деструктивної лінії є безперервні спроби ускладнити практичну діяльність Чорноморського флоту РФ".

"Складається враження, що в Києві послідовно добиваються розриву економічних зв'язків з Росією, насамперед, в області енергетики", - наголошується в посланні.

"В результаті під загрозу поставлено стабільне використання нашими країнами фактично єдиної газотранспортної системи, що забезпечує енергетичну безпеку Росії, України, багатьох європейських держав", - мовиться в документі.

"Російсько-українські стосунки піддаються випробуванням і в результаті узятої Вашою адміністрацією лінії на перегляд спільної історії, героїзації нацистських посібників, звеличення ролі радикал-націоналістів, нав'язування міжнародному співтовариству націоналістично забарвлених трактувань масового голоду в СРСР у 1932-1933 роках як "геноциду українського народу", - заявив президент РФ.

Він нагадав про витіснення російської мови з суспільного життя України, а також вказав на "згубну практику втручання державної влади України у справи православної церкви".

"Навряд чи можна назвати сприятливими умови, які штучно створювалися напередодні, та і під час недавнього пастирського візиту в Україну патріарха Московського і всієї Русі Кирила", - підкреслив Мєдвєдєв.

На цьому фоні, за його словами, "особливе задоволення викликає та щира і широка підтримка єдності православ'я, яка була проявлена українцями, що вітали патріарха".

"Серед перепон, які підконтрольні Вам служби винаходять для перешкоджання позитивному розвитку російсько-українських стосунків, стала безпрецедентна для всього пострадянського простору провокація: вимога відкликання з України двох наших дипломатичних представників без будь-яких на те підстав. У цьому випадку - до речі, здійсненому також напередодні візиту патріарха, - видно суть підходу нинішньої української влади до стосунків з Росією", - підкреслив Мєдвєдєв у зверненні до Ющенка.


Читайте також:

Посла РФ не відпустили в Україну через "антиросійського" Ющенка

Севастополь почав чекати 400 мільйонів від ЧФ РФ

Кремль не дозволить Україні переписувати спільну історію

Росія не відчуває необхідності давати Україні кредит

Мєдвєдєв про російсько-українські стосунки

Укрaїнa 11 серпня, 2009, 12:14

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами РИА Новости / П.З.
Побачили помилку - контрол+ентер
Укрaїнa 11 серпня, 2009, 09:50 6421 58
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 58
  • иииии иииии 19 листопада, 16:38 Згоден 0 Не згоден 0 ну представим что россии не -нет русских(геноцид ) и что-мы свободно разговариваем с европой наравных?ха-ха вот и получается что мы там быдло --- что там наша политика нейтральна а противостоят пусть они сами а то америкосы привыкли чужими руками жар загребать а бендеры не националисты а чорте- што если собрались уничтожить целый народ- политика гитлера налицо или кто-то скажет что америкосы несут счастье?и хоть одна война была без ихнего подлого участия? відповісти цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції