МЗС: Україна готова очолити ОБСЄ у 2013 році

Костянтин Грищенко© УНІАН
Укрaїнa 23 червня, 2010, 00:25 1539
Додати до обраного
Роль й місце України у процесах зміцнення європейської безпеки викликали значний інтерес та отримали високу оцінку держав-учасниць Організації, тому Україна зможе очолити ОБСЄ вже у 2013 році.

22 червня міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко підтвердив готовність України очолити ОБСЄ у 2013 році. Про це він заявив під засідання Постійної Ради ОБСЄ у Відні

Грищенко окреслив бачення майбутніх пріоритетів головування України в Організації у військово-політичному, економіко-довкільному та гуманітарному вимірах діяльності ОБСЄ.

Висловлені Міністром закордонних справ України підходи щодо подальшого розвитку ОБСЄ та ролі й місця України у процесах зміцнення європейської безпеки викликали значний інтерес та отримали високу оцінку держав-учасниць Організації, зокрема США, Канади, Російської Федерації, Молдови, Грузії, Туреччини, Норвегії, які висловили підтримку намірам України очолити ОБСЄ в 2013 році.

У своєму виступі глава зовнішньополітичного відомства ознайомив 56 глав делегацій держав-учасниць ОБСЄ з основними пріоритетами внутрішньої і зовнішньої політики України, реалізація яких сприятиме подальшому зміцненню ролі України як важливого чинника регіональної стабільності та безпеки.

Грищенко також наголосив на готовності України брати активну участь в обговоренні на платформі ОБСЄ ініціатив у сфері зміцнення архітектури європейської безпеки та просувати спільне бачення державами-учасницями ОБСЄ загроз і викликів безпеки та шляхів їхнього подолання.

Окреслюючи підходи України до ключових питань порядку денного ОБСЄ, урядовець наголосив на важливості зміцнення потенціалу ОБСЄ у сфері попередження і врегулювання конфліктів і забезпечення присутності ОБСЄ в зонах конфліктів, а також підтвердив готовність України продовжити активну участь у процесах придністровського врегулювання у форматі "5+2" та на основі збереження територіальної цілісності та суверенітету Республіки Молдова.

Грищенко позитивно відзначив роль ОБСЄ у спостереженні за виборами в нашій державі та у сприянні демократичним реформам, зміцненню прав і свобод людини і утвердженню верховенства права у державах-учасницях ОБСЄ.

У заяві Європейського Союзу у відповідь на виступ Грищенка було надано високу оцінку намірам України очолити ОБСЄ в 2013 році й заохочувати дотримання спільних цінностей та зобов'язань ОБСЄ.

При цьому висловлювалася незмінна підтримка євроінтеграційним прагненням України та готовність і надалі сприяти процесу демократичних реформ у нашій державі.

В свою чергу, ЄС привітала кроки України у сфері забезпечення вільних демократичних виборів, позицію глави держави щодо забезпечення свободи слова в Україні, подальше просування реформ у всіх сферах.

читайте також:

Україна вимагатиме для себе гарантій безпеки від світу

Україна і Росія домовилися врегулювати придністровську проблему

Євросоюз розкритикував Україну за стан свободи слова

Голова ОБСЄ відвідає Україну

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами ІМК / К.М.
Побачили помилку - контрол+ентер
Укрaїнa 23 червня, 2010, 00:25 1539
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції