На Дніпропетровщині селяни повстали проти медичної реформи

На Дніпропетровщині селяни повстали проти медичної реформи

Люди вважають, що такий експеримент із медициною для них є смертним вироком

Селяни вимагають відновлення роботи лікарні.

На Дніпропетровщині селяни кількох сіл повстали проти закриття лікарні. Чиновники закрили стаціонар, який лікував вісім тисяч людей. Найближчий шпиталь тепер за півсотні кілометрів.

Жителі одинадцяти сіл обурені. Кажуть, що такий експеримент із медициною для них є смертним вироком.

Місцева лікарня відтепер - пам'ятник медичній реформі. Стаціонар для хворих селян закрито. Лікар, який приїжджає з району, приймає лише кілька годин. Якщо доїде.

Лідія Бурчак із села Миколаївка ледве доходить до дверей сільської лікарні. Тут неодноразово рятували їй життя. Але тепер на лікарів не розраховує:

"От і зараз погано... Вчора було погано. Тиск високий – 280, 260. А нема в кого допомоги просити. Це жах якийсь! Це крах для людей!"

Чиновники обіцяють жінці, що медичну допомогу нададуть, але за півсотні кілометрів від села у районній лікарні. У Лідії Бурчак од відчаю опускаються руки.

"Я поки доїду, кінці віддам", - запевняє жінка.

До реформи тут був цілодобовий стаціонар на 35 ліжок із триразовим харчуванням. Тепер порожньо.

Колишній головний лікар Лариса Михайлова не витримала і пішла на пенсію. Каже, що реформу провели без жодної підготовки:

"Реформа призведе до підвищеної смертності населення, - упевнена пані Лариса. - Організовувати стаціонар дома, коли є тільки один лікар і нема стаціонарного транспорту, це дуже складно".

Пацієнти переконують, що допомогою в сільській лікарні були задоволені. У районному стаціонарі уже на собі відчули - там інші порядки.

"Тут ніхто не питає, маю я ліки чи ні, - обурюється жителька села Шевченко Валентина Руденко. - Свої ліки мені колють, поки мене до тями не приведуть. Інші лікарні - пролежала добу і йди в аптеку. Торбу набрала - лиш тоді надають допомогу".

У сільській лікарні працювали терапевт, педіатр та акушерка, тепер їх перевели до інших медзакладів. До розформованої лікарні мають направляти медиків із району за графіком.

"З 1 по 10 січня не було жодного лікаря у нас, - каже пацієнтка лікарні Світлана Ярош. - Хоча за графіком вони мали б бути".

Селяни борються за лікарню вже другий місяць. Та на всі їхні листи-прохання від влади відповідь одна. Мовляв, реформа, нічого не можемо вдіяти.

Районні чиновники переконують, що люди не радіють реформам, бо бояться перемін і не бачать очевидних позитивів.

"Ми економимо ресурси на енергоноіях у цих невеликих лікарнях", - запевняє заступник голови Державної адміністрації Дніпропетровського району Ірина Чепракова.

Проте мешканці одинадцяти сіл вимагають реформу скасувати. А її ініціаторів називають шкідниками, які чистять націю.

Тим часом районні чиновники вже мають плани щодо кімнат, які донедавна були палатами. Тут селитимуть нових лікарів, якщо вони колись приїдуть сюди працювати.

Читайте також:

Азаров зрозумів, що його реформ ніхто не зрозумів

Аніщенко хоче поділити Україну на госпітальні округи

Більшість лікарів та пацієнтів в Україні не знають про реформу в медицині

На Дніпропетровщині селяни повстали проти медичної реформи

На Дніпропетровщині селяни повстали проти медичної реформи

Повʼязані теми:

Наступна публікація