На Вінничині священики Київського патріархату переходять до Московського Укрaїнa 31 липня, 13:48
Від початку року у Вінницькій області перейшли з УПЦ Київського патріархату до Московського три священики, невдовзі відійшли і храми, де вони проводили богослужіння.

церкви на вінничині
Радіо Свобода
Декілька православних церков і релігійних громад Вінницької області перейшли від Київського патріархату до Московського. Представники останнього та місцева влада відзначають, що цей перехід був цілком закономірним. Місцеві священики УПЦ Київського патріархату називають його рейдерством та наводять факти підробки документів на храми.

Триває суд щодо належності церкви святого Дмитрія Солунського в селі Розсоша Вінницької області. Двері храму опечатані, громади православних церков Московського та Київського патріархату, які претендують на нього, проводять богослужіння у дворі, в присутності правоохоронців.

Церква будувалася коштом вірян Київського патріархату, але від початку року її священик отець Павло перейшов до Московського патріархату. Коли на його місце призначили нового священика, попередник просто не пустив його та його громаду до церкви, розповів єпископ Вінницький і Брацлавський УПЦ КП Онуфрій.

Від початку року у Вінницькій області перейшли з УПЦ Київського патріархату до Московського три священики, невдовзі до Московського патріархату відійшли і храми, де вони проводили богослужіння.

За словоами адвоката Валерія Палія, захисника УПЦ Київського патріархату, представники цієї церкви скористалися тим, що документи на храми були не до кінця оформлені, або ж приміщення належали державі. При церкві святого Дмитрія навмисне створили дві однакові громади Київського патріархату, одна з яких майже одразу перейшла до УПЦ МП.

"Були допущені правові помилки щодо існування громад і оформлення приміщень храмів, зокрема, землі. Тож УПЦ КП треба взяти під контроль статус ділянок, на яких розташовані храми", – зауважує адвокат.

Він наводить документи, які свідчать, що його опоненти перереєстровували релігійну громаду кожного храму, вносили зміни до її статуту, після чого нова громада заявляла про свій перехід до Московського патріархату. Тоді як справжня громада продовжувала діяти і змінювати конфесію не хотіла.

Між тим, начальник управління у справах національностей та релігії Вінницької облдержадміністрації Ігор Селецький доводить, що всі храми відійшли до нової церкви законно.

"Віддавати храми в користування має право обласна влада. По всіх трьох храмах ми мали, з одного боку, лише клопотання церкви. З іншого – ще й звернення місцевих мешканців, трудових колективів, місцевої влади. За останній час в області від Київського патріархату відійшли три храми, надійшли до нього – два. Чомусь, коли ця церква (УПЦ Київського патріархату) отримує храми, скандалу не підіймає",- зазначив він.

Архієпископ Тульчинський і Брацлавський УПЦ МП Іонафан вважає, що віряни самі вирішили перейти до його церкви, а конфлікт був спровокований Київським патріархатом. Представники Київського патріархату зі свого боку наводять документи і відео, які свідчать, що у церковному протистоянні проти них застосували насильство представники Московського патріархату та правоохоронці.

За офіційними даними, у Вінницькій області зареєстровано понад 1000 громад УПЦ Московського патріархату, і 287 громад Київського патріархату.

Читайте також:

Московський патріархат закликав Україну, Росію і Білорусь створити єдину економіку

Київський патріархат вважає, що церкву в Запоріжжі підірвали сатаністи або язичники

У центрі Запоріжжя підірвали храм

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Написати до редакції © За матеріалами Радіо Свобода / О.М.
Побачили помилку - контрол+ентер
Укрaїнa 31 липня, 2010, 13:48 13188 214
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 214
  • филарет -вор!!!!!!!! филарет -вор!!!!!!!! 1 серпня, 23:42 Згоден 25 Не згоден 2 В депутатском запросе, в частности, говорится: «Уважаемый Святослав Михайлович! Как сообщило информационное агентство “Интерфакс” со ссылкой на архиепископа Антония (Щербу), президента консистории Украинской православной церкви США, так называемый УПЦ Киевский патриархат, который возглавляет гражданин Денисенко Михаил Антонович (Филарет), намеревался либо разместил 350 млн. долларов США на своих счетах в США и Гонконге. Намерения разместить средства за границей были обусловлены тем, что “инвестиции на Украине приносят слишком мало прибыли, а то и не вознаграждаются вообще”. Бывший руководитель отдела внешних церковных отношений УПЦ КП архимандрит Викентий в интервью информационным агентствам заявил, что он по доверенности того же Филарета занимался размещением в 2001-2002 годах не 350, а 500 млн. долл., и не в США, а в Европе. Кроме того, он сделал достоянием гласности информацию относительно наличия заграничных счетов УПЦ КП за границей. відповісти цитувати Дякуємоспам Кирилл - вор!!!!!!!!!!!!!1 Кирилл - вор!!!!!!!!!!!!!1 2 серпня, 06:28 Згоден 2 Не згоден 5 Этими делами УПЦ МП по подозрению в отмывании грязных денег, полученных от наркоторговли, занимались спецслужбы США, Интерпол и ФСБ. Наличие таких огромных средств в “церковной “ организации не может не вызывать беспокойства. Как известно, в 1991 году, после запрета Коммунистической партии России, более чем 25 млн. рублей из её арестованных счетов было официально переведено на счета церкви, которую возглавлял Алексий II, якобы на восстановление Храма Христа спасителя. Через 12 лет собор был восстановлен, но не за счет этих средства, а за счет средств госбюджета. Судьба денег Коммунистической партии, которые попали на счета Алексия, до сих пор неизвестна. Распоряжался ними Кирилл. Таким образом, есть законные основания подозревать, что эти деньги использовались все это время в противозаконных мафиозных схемах. В 1992 году Верховный суд России признал незаконным запрет КПРФ, а потому мы имеем полное право выяснить, куда и на какие цели пошли деньги Коммунистической партии. цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції