Нацрада встановила, які радіостанції ігнорують українськомовні треки

© pixabay.com
Укрaїнa 18 листопада, 13:24 7546 18
Додати до обраного
Відповідний закон про квоти набув чинності восьмого листопада.

Чотирьом мовникам призначено позапланові перевірки стосовно трансляції ними в ефірі недостатньої кількості українськомовних пісень.

Про це повідомляє Національна рада з питань телебачення та радіомовлення.

Сьогодні, 18 листопада, Нацрада розглянула перші результати моніторингу ефірів радіостанцій стосовно дотримання ними вимог закону про квоти.

Читайте також: Підтримай своє: відомі українці долучаються до флешмобу на тему вітчизняної музики

Загальнонаціональним телерадіокомпаніям "Шансон" ("Радио Шансон"), "НБМ-РАДІО" ("Ретро ФM"), "Телебачення і радіомовлення "Ютар" ("KISS FM") і "Радіо "Нова хвиля" ("M FM") призначено позапланові перевірки.

Моніторингом від восьмого листопада зафіксовано, що в ефірі "Радио Шансон" частка пісень українською мовою становила 21%, дев'ятого листопада в ефірі "Ретро ФM" у проміжку часу з 15.00 до 22.00 частка пісень українською мовою становила 24%.

"KISS FM" від дев'ятого листопада транслював 21% пісень українською мовою, частка цих творів у проміжку часу з 07.00 до 14.00 становила 24%, а в проміжку часу з 15.00 до 22.00 – 22%.

Харківська радіостанція "M FM" дев'ятого листопада транслювала лише 3% пісень українською мовою у проміжку часу між 15.00 і 22.00. Крім того, частка ведення передач українською мовою становила 21%.

Читайте також: Порошенко підписав закон про україномовні квоти на радіо

Таким чином, у діяльності радіостанцій зафіксовано ознаки порушення закону, норми якого передбачають, що частка пісень державною мовою в ефірі радіостанцій упродовж першого року після набуття чинності має становити 25% у проміжках часу між 07.00 та 14.00 і між 15.00 та 22.00.

А частка ведення передач українською мовою має становити не менше як 50%.

Нагадаємо, 8 листопада набув чинності закон про квоти на пісні українською мовою. Згідно з законом, мовлення кожної телерадіоорганізації має складатися з національного аудіовізуального продукту не менш ніж на 50%. Також телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 35% від загального обсягу пісень поширених протягом доби.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Укрaїнa 18 листопада, 13:24 7546 18
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 18
  • Октавіан Москалюк Октавіан Москалюк 18 листопада, 13:52 Згоден 50 Не згоден 49 Лідія, саме через таких як Ви Україну називають фашистською. Не забувайте, що мистецтво і політика - це різні речі. Змушували писати тільки певною мовою лише у часи союзу. І що хорошого з того вийшло? Не опускайтесь до рівня керівників срср =) відповісти цитувати Владимир Дит Владимир Дит 18 листопада, 16:57 Згоден 19 Не згоден 6 А де тут фашизм??? Фашизм - це італійська політична система 30 хх років, де спільне між диктаторським мілітариським режимом і тим, що мовлення радіо і тв має бути на державній мові??? в РФ що мовлення ведетсья на мові меншин??? Нема такого! А що в США ТВ 80% розмовляють на Іспанській??? Нет, все на державній мові. Тому 35% пісень - це і так занадто м'яко і лагідно. А радіо шансон взагалі закрити потрібно. Таке в ефірі радіомовлення немає бути. Це паскудство, а не музика. цитувати Дякуємоспам Артем Пантелеймоненко Артем Пантелеймоненко 18 листопада, 14:56 Згоден 5 Не згоден 1 нацистською* цитувати Дякуємоспам Aaron Aaron 18 листопада, 14:50 Згоден 28 Не згоден 19 Фашиською її називають тільки москалі. Любо дивитися як москальський троль використовує google translate, щоб здаватися українцем. Молодці, вчіть по троху солов’їну, вона вам ще знадобиться коли жити зхочете. цитувати
Вибір редакції