Незаконні кіоски у Києві знову потрапили "під роздачу"

Незаконні кіоски у Києві знову потрапили "під роздачу"

За день у Києві поменшало на 20 кіосків

Київські кіоски і "наливайки" демонтують, лишаючи "синяків" без горілки, а орендарів без грошей.

Сьогодні у Києві поменшало на двадцять кіосків. Їх демонтували, бо власники не мали дозволу на роботу.

З весни усім власникам так званих малих архітектурних форм міська влада запропонувала укласти договір про пайову участь і платити до бюджету суму залежно від розміру кіоску і працювати легально, йдеться у сюжеті ТСН.

Сплатити потрібно було до вересня. З дванадцяти тисяч кіосків договір про пайову участь уклали лише п'ять з половиною. Саме їм влада дозволить працювати, а решту кіосків демонтують.

Один за одним робітники ставлять кіоски на машину й вивозять на спецмайданчик.

За хвилину зникає  робоче місце орендарки Тетяни Матвієнко.  Вона у розпачі - кіоск орендувала, торгувала канцелярією, заплатила власникові наперед, а тепер переймається, чи віддасть гроші.

"Ми питали, чи законно стоїть кіоск? Нам сказали: так, законно, не переживайте, документи будуть. Ви можете заїхати і розміщуватись. Ми спокійно заїхали, а ранком довелось з'їхати", - розповідає обурена жінка.

Продавчині молока Світлані вхід до ятки загородила міліція: "Закрили кіоск повністю. Демонтують, навіть не дозволяють зайти. Навіть не дозволяють зайти і забрати продукти. Лише вчора ввечері принесли припис, що будуть прибирати кіоск", - обурюється жінка.

"Скільки можна людей споювати, бо тут нічого не продається, крім водки на розлив, а потім "синяки" ходять з ранку до вечора і оруть під вікнами, що й дітей не можна випустити",  - так мешканці довколишніх будинків зустріли власника кіоску, що допік їм найбільше. Але господар переконує: про те, що в його приміщенні торгують алкоголем він не знав.

"Ми перше, що зробили - це розірвали відносини з орендарем, який допустив цей безлад тут, і ми як власники зробимо, щоб за 2 тижні тут достойне приміщення, яке ви побажаєте", - пообіцяв власник кіоску Володимир Михайлович.

Місцева жителька Ольга Радчук пропонує: "Ми хочемо, щоб була тут зелена зона, яка має тут бути по закону".

За кілька годин подвір'я позбулося одразу п'яти кіосків. Власники попрощатися з майном не прийшли.

 "Той, хто не ввійшов і не заключив договір, і стоїть на місцях, які заважають людям, будуть демонтовані. Зараз цей процес розпочався, створений спеціальний штаб по демонтажу, розроблені графіки демонтажу по кожному району", - звітував перший заступник міського голови Києва Олександр Мазурчак.

Лише за місяць робітники управління благоустрою прибрали триста кіосків. Найближчими днями обіцяють розчистити від незаконно встановлених яток територію біля станцій метро.

На двадцять кіосків сьогодні поменшало у Києві

На двадцять кіосків сьогодні поменшало у Києві

Повʼязані теми:

Наступна публікація