Початкову школу із вересня переводять на нову програму навчання

© УНІАН
З нового навчального року школярів розвантажать і більше уваги приділятимуть навичкам застосування знань у повсякденному житті.

З вересня 2016 року українські школи переходять на оновлені програми навчання.

Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

"Наразі змінено всі 14 програм для 1-4 класів з українською мовою навчання. Програми будуть затверджені Колегією МОН 4 серпня, обговорені на вчительських конференціях і запроваджені в школах вже з 1 вересня 2016 року", - зазначила вона.

За словами Гриневич, після оновлення програм буде знято обов'язковий розподіл годин, тобто вчитель сам вирішуватиме, яку тему скільки викладати.

"Самі ж теми приведено до вікових особливостей дітей. Так, згідно з програмою для початкової школи з англійської мови, першокласники, шестирічні діти, вже мали писати слова і речення. Відтепер перші півроку на англійській в 1-му класі буде лише усний курс, діти вчитимуться говорити. Також в українській мові знято вимоги будувати схеми речень і речення за схемами, а більше уваги буде приділено розвитку усного мовлення дітей", - пояснила міністр.

Окрім програм, змінять і методичні рекомендації та орієнтовні вимоги до оцінювання досягнень учнів, зокрема, вчителям рекомендуватимуть писати з дітьми олівцем замість ручки, що, на думку Гриневич, допоможе першачкам не боятися помилок і формувати позитивне сприйняття навчального процесу.

Ще однією зміною у початковій школі стане зняття вимоги перевірки читання дітьми на швидкість, натомість вчителі мають розвивати усвідомлене читання.

Міністр освіти і науки також анонсувала представлення на серпневій конференції концепції "Нової української школи", яку у вересні винесуть на громадське обговорення.

"Коротко, в чому полягає концепція "Нової української школи". Ми переорієнтовуємо навчання з засвоєння величезної суми знань, на освоєння компетентностей. Компетентності – це ядро знань, які необхідно знати дитині, вміння їх застосовувати, навички для вирішення життєвих проблем, а також ставлення і цінності, які потрібно засвоїти сучасній людині. Зараз не проблема дістати інформацію, якщо вона тобі потрібна, проблема – правильно використати цю інформацію для вирішення поставленої задачі, критично переосмислити та проаналізувати її. Саме на це буде спрямована нова українська школа", - додала Гриневич, зазначивши, що Україна приєдналася до міжнародного дослідження PISA, яке дозволяє оцінити, наскільки учень може застосувати свої знання в реальних життєвих ситуаціях і чи готовий до повноцінної участі в житті суспільства.

Нагадаємо, раніше в Міносвіти розповіли, що з 2018 року українські школярі перейдуть на дванадцятирічну систему навчання, але нинішні учні закінчать школу за одинадцятирічною системою.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Всього коментарів: 0
Вибір редакції