Половина української молоді готова емігрувати

Ілюстрація© AFP
Укрaїнa 13 червня, 2011, 13:44 8231 109
Додати до обраного
50,4% українців у віці від 18 до 29 років висловлюють бажання емігрувати з країни.

Третина українців переїхали б до іншої країни на постійне місце проживання, якби дозволяли обставини. Чим молодший українець, тим частіше він висловлює бажання виїхати з країни.

Про такі дані дослідження "Український характер", проведеного в березні центром "Софія", повідомляє "Дзеркало тижня".

Готовність до переїзду висловили 34,1% опитаних. Близько половини (55,1%) респондентів однозначно сказали — "ні, не переїжджав би". Ще 10,8% опитаних вагалися відповісти на запитання.

"Аналіз показує: що молодший респондент, то частіше він висловлює бажання виїхати з країни. Серед молоді віком 18—29 років показник готовності до еміграції становить 50,4%, а у віковій групі 30—39 років — 42,4%", — пишуть автори.

Загалом серед українських громадян домінує стримане, в міру критичне ставлення до своєї країни.

Більшість (55,4%) опитаних вважають Україну "звичайною країною, не кращою й не гіршою, ніж інші".

Пишаються Україною і вважають її найкращою у світі країною тільки 17,8% респондентів. Практично стільки ж (18,1%) жалкують, що їм доводиться жити в цій країні.

Як відзначають автори статті, громадська думка цілком адекватно оцінює той рівень економічного розвитку, який Україна займає серед інших країн світу.

Більшість (56,3%) опитаних вважають, що за своїм рівнем розвитку Україна перебуває серед "відсталих" країн, що відповідає міжнародним рейтингам. Кожен п'ятий (19,3%) респондент думає, що Україна входить у число найбільш відсталих країн світу. Практично стільки ж (20,4%) опитаних зараховують Україну до країн-"середняків".

Разом з тим, за даними дослідження, лише третина (30,2%) українців "в усіх випадках" або "у більшості випадків" намагалася відстоювати свої порушені права.

При цьому половина (51,2%) опитаних за останній рік стикалася з тими чи іншими порушеннями їхніх законних прав.

44,9% респондентів, чиї права порушувалися, намагалася їх відстоювати в "деяких" або "поодиноких" випадках. Чверть (23,2%) респондентів своїх порушених прав не відстоювали зовсім.

Опитування проводилося ЦСД "Софія" з 22 по 30 березня 2011 року під всіх областях, АР Крим, містах Києві та Севастополі. Всього було опитано 2022 респондента у віці від 18 років і старше. Метод проведення опитування — інтерв'ю "віч-на-віч" за місцем проживання респондента. Статистична похибка не перевищує 2,2%.

Читайте також:

Українці сприймають державу як чужу і безглузду силу

До 2050 року українців залишиться 30 мільйонів

85% українців живуть з відчуттям кризи

Майже половина української молоді не вважає себе патріотами

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Дзеркало тижня. Україна / ОМ
Побачили помилку - контрол+ентер
Укрaїнa 13 червня, 2011, 13:44 8231 109
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 109
  • vasa vasa 13 червня, 15:24 Згоден 19 Не згоден 3 Шановна редакціє 1+1 ! Пропоную вам зробити так щоб відвідувачі сайту не могли залишати коментарі або редагуйте якось ці коментарі!!! Причини: Тут нічого нормального не пишуть... висловлювати думку не вміють...тільки з допомогою слів "бандери", "кацапи" і тому подібне... Як на мене половину коментарів тут пишуть якісь недорозвинуті... Мені здається що якщо людина(почитавши хоча б декілька коментарів з подібних новин) захоче поїхати наприклад в Львів чи Одесу то в неї буде схиблене поняття про ці два прекрасні міста і про людей які там живуть.... Дякую за увагу! відповісти цитувати А то Є Правда Вуйку !!! А то Є Правда Вуйку !!! 13 червня, 16:11 Згоден 4 Не згоден 6 вася ти ДІАГНОЗ !!! Я б таких васів кастрував. цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції