Будь в курсі усіх новин, встановивши додаток ТСН для . За допомогою цього простого та зручного додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Вибір Редакції

Румунія зацікавилися українським островом на Дунаї


Одеська область, 12 квітня 2010, 22:53 відео Друкувати

Острів Майкан на Дунаї став предметом інтересів Румунії. Через перенесення фарватеру на річці всі кораблі курсують українською територією, в планах сусідньої держави зробити дорогу для кораблів своєю.

Острів
Регулярно на острові бувають лише прикордонники
Україна може втратити острів Майкан на Дунаї.

Прикордонну колізію навколо нього створила сама річка. Раніше і форватер, і кордон проходили рукавом між островом та берегом. Однак 1948 року форватер обмілів, і нову дорогу для кораблів вирішили прокладати з іншого боку. Фарватер змінився, а кордон залишився на тому ж самому місці.

"На острові ніякої господарської діяльності не ведеться, він дикий. Має довжину близько півтора кілометра і шириною 600-800 метрів", - розповів керівник відділу Кіліївського посту Держприкордонслужби Володимир Гришаєнко.

За словами помічника голови Державної прикордонної служби Бориса Трегубова, румунська делегація у складі україно-румунської комісії починаючи з квітня 2009 року вперше здійснила спробу провести лінію кордону в районі острова Майкан по північному рукаву, який ближче до нашого українського берегу.

Якщо кордон перенести на інший рукав, острів опиниться на румунській території, а судноплавний коридор на цій ділянці стане спільним.

Румунії потрібен не острів, а цей рукав, - каже Трегубов, - він ширший і більш глубокий.

Нічого особистого, тільки бізнес - пояснює депутат Геннадій Задирко. Відтоді як Україна збудувала судноплавний вихід із Дунаю в гирлі Бистре, дедалі більше кораблів віддають перевагу новОму українському коридору. Румунія рахує втрати та шукає реваншу.

"Румунія наполегливо претендує на цей острів і ще на гряду островів. Бажаючи їх забрати до себе. Справа тому, що острів Майкан не самий великий острів. Там лише кілька тисяч метрів квадратних загальна площа. Є острова і більше. Але це дуже опасний прецедент", - пояснив Задирко.

Докладніше дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

Україна та Росія домовились про розмежування сухопутного кордону

На кордоні з Білоруссю прикордонники обстріляли трактор

Прикордонники затримали українця, який ніс вибухівку в Росію

Румунія зацікавилася українським островом Румунія зацікавилася українським островом  
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Сортувати по:
даті    
популярності    
 • Свідомий громодянин (Не націоналіст 14 мая, 15:12
  Немає чого обговорювати територіальну цілісність кордонів НАШОЇ (для всіх кольорів) Батьківщини - всім хто засіхає НАША тверда комбінація з трьох пальців! Ющенко відстоявши о.Зміїний разом з тим хтів "лизнути" НАТО, віддавши більшість шельфу, сподіваючись на підтримку. Проте вийшло, що "гімна наївся, а грошей не заробив" - москалі попустили европейців"газовим скандалом". І перші - европейці на заяви росії, буцімто українці-під..си в цьому винні, у відповідь закивали головами. Одже нема на кого сподіватися, тільки на себе! Тому якщо щось (недай Боже) разом з Нами -Українцями буду не тільки намотувати на траки гусеничні киши намотувати - зубами буду гризти горляни.
 • гість 13 апреля, 12:54
  І ще одне - чому це так ввічливо "Румунія ЗАЦІКАВИЛИСЯ"
 • гість 13 апреля, 12:45
  І ще одне - чому це так ввічливо "Румунія ЗАЦІКАВИЛИСЯ"
 • гість 13 апреля, 12:42
  Циганів треба попередити, що коли не закриють хавало, ми їхні кишки намотаємо на гусениці наших танків, і побачимо як їм допоможе їхнє НАТО. І керувати ними призначимо молдован.
 • Травень 13 апреля, 10:38
  Згадайте, як Янукович "відстоював" Тузлу. Кучма перед конфліктом був у поїздці по Південній Америці. Як тільки розпочався конфлікт, Янукович відразу втік з офіційним візитом до Німеччини і повернувся тоді, коли першим повернувся Кучма, а конфлікт було пригашено. Пахан просто обосрався. А територію України відстояв москаль Куніцин, який віддав наказ провести ракетні стрільби з винищувачів прямо над головами росіян. Коли Кучма і Янукович повернулись, то вони ще дали Куніцину за це по голові. Ось після цього виникає питання, хто є справжнім патріотом України? Куніцин - росіянин за національністю чи довбані президенти.
 • 2010 13 апреля, 10:24
  "Нічого особистого, тільки бізнес - пояснює депутат Геннадій Задирко. Відтоді як Україна збудувала судноплавний вихід із Дунаю в гирлі Бистре, дедалі більше кораблів віддають перевагу новОму українському коридору. Румунія рахує втрати та шукає реваншу." Точно, как и Кацапия! Но мало-ли чего они хотят! Отсмокчут вместе с кацапами!
 • to Иван/ Сьогодні, 09:27 13 апреля, 10:21
  Дурень, так у власти ведь уже не "оранжоиды убогие"! Или ты еще не опохмелился? Если голубые при власти- значит уже не просрут?
 • LOL 13 апреля, 10:18
  Чиж не ёп твою мать страна какая, Румыния! Но, уже член-НАТО. Поэтому разговоры вести с ней надо цивилизованно. Циганелы херовы! Ющенко, хоть и плохенько, но отстоял Змеиный. Посмотрим новое руководство чего добьется на этом поприще. Или как всегда- все и всем отдавать, не оглядываясь, будет?
 • Иван 13 апреля, 09:27
  Для Київа- та вы вже его полной ложкой хаваете оранжероиды убогие! Щельф просрали и этот остров тож просрете!
 • sander54 13 апреля, 08:00
  вот что значит слабая армия и слабое руководство-пинают нас теперь даже цыгане...
12