Сім'ї жертв MH17 через суд вимагатимуть в України грошової компенсації

Сім'ї жертв MH17 через суд вимагатимуть в України грошової компенсації

Позивачі вимагатимуть високих грошових компенсацій - близько мільйона євро за кожну жертву / Фото: Reuters

Претензії до України та її уряду обґрунтовуватимуться даними про "вбивство шляхом бездіяльності" у 298 випадках.

Близькі родичі німців, які загинули в авіакатастрофі малайзійського пасажирського літака на Донеччині 17 липня, мають намір пред'явити позов до України у Європейський суд з прав людини. Про це виданню Bild am Sonntag повідомив адвокат Ельмар Ґімулла, який представляє інтереси сімей трьох загиблих у авіакатастрофі громадян Німеччини, передає AFP у неділю, 21 вересня.

Адвокат і водночас професор повітряного права пояснив, що згідно з нормами міжнародного права "кожна держава відповідає за повітряний простір над своєю територією, якщо вона відкриває його для перельотів". За словами Ґімулла, коли держава не в змозі гарантувати безпеку авіапростору, його необхідно закривати, чого не сталось у випадку з рейсом малайзійських авіаліній MH17.

Адвокат переконаний, що таким чином Україна допустила "знищення життя" сотень невинних людей, у чому він вбачає порушення прав людини, гарантованих міжнародними нормами. Як представник інтересів сімей загиблих громадян Німеччини він подаватиме позов проти України у Європейський суд з прав людини у Страсбурзі.

Претензії до України та її уряду обґрунтовуватимуться даними про "вбивство шляхом бездіяльності" у 298 випадках. Позивачі вимагатимуть високих грошових компенсацій - близько мільйона євро за кожну жертву. Від малайзійських авіаліній, заявив адвокат, сім'ї жертв отримали по 5000 євро. Наразі готується виплата у розмірі 50 тисяч євро близьким кожної жертви.

Нагадаємо, що пасажирський "Боїнг" авіакомпанії Malayasia Airlines впав у Донецькій області 17 липня. В результаті авіакатастрофи загинуло 298 осіб, з яких 193 були громадянами Нідерландів. Українська строна та західні експерти виходять з того, що літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу "БУК", який проросійські сепаратисти отримали з Росії. У Москві відповідальність за падіння літака покладають на Київ. Оскільки більшість загиблих були громадянами Нідерландів, саме ця країна й очолила розслідування причин авіакатастрофи.

Версії загибелі Боїнга

Версії загибелі Боїнга

Повʼязані теми:

Наступна публікація