Смерті на фізкультурі пояснили катастрофічним станом здоров’я школярів

Смерті на фізкультурі пояснили катастрофічним станом здоров’я школярів
Укрaїнa 10 березня, 2011, 11:42 2606 5
Додати до обраного
НАМН України заявила про зростання захворюванності дітей шкільного віку за останні десять років майже на 27%. А загалом лише у 7% українських школярів спостерігається задовільний функціональний стан організму.

Причина летальних випадків на уроках фізкультури полягає насамперед у тому, що стан здоров'я українців — на межі катастрофи.

Про це свідчать реальні показники очікуваної тривалості життя (для порівняння: в Україні цей показник становить 67 років, а в Швеції, Ісландії Швейцарії — понад 80 років), очікуваної тривалості здорового життя (українці — 55 років, ісландці, шведи, швейцарці — понад 70 років) та індексу DALY, який характеризує втрачені роки здорового життя.

За даними міжнародних організацій, якщо політика нашої держави і далі залишатиметься так само інертною, то до 2025 року (дані Світового банку) населення України скоротиться до 37 млн, а згідно з прогнозом ООН до середини нинішнього століття в нашій країні проживатиме близько 26 млн людей.

За даними НАМН України, захворюваність дітей шкільного віку за останні десять років зросла майже на 27%. Так, якщо в першому класі вже налічується більше ніж 30% дітей, які мають хронічні захворювання, то до п'ятого класу їх кількість зростає до 50%, сягаючи в дев'ятому 64%. А загалом лише у 7% (!) українських школярів спостерігається задовільний функціональний стан організму.

Вже у першому класі відхилення у стані опорно-рухового апарата мають 11% школярів, носоглотки — 25%, нервової системи — 30%, органів травлення — 30%, алергічні прояви зафіксовано у 25% дітей. З першого до дев'ятого класу частота зниження гостроти зору зростає у 1,5 разу (так звана хвороба відмінника), частота порушень постави — теж у 1,5, поширеність хвороб органів травлення — в 1,4, поширеність хвороб ендокринної системи — в 2,6 разу. Водночас лише 5% учнів зараховано до спеціальної медичної групи.

Ще трагічнішими видаються дані Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМНУ, згідно з якими лише 6—10% підлітків 12—18-річного віку є здоровими, а в 50% хлопців та 65% дівчат резерви адаптаційних можливостей — низькі чи нижчі за середні.

Згідно з даними ВООЗ, головною причиною випадків смерті на Європейському континенті є неінфекційні хвороби, на які припадає понад 85%.

Крім того, стан здоров'я тісно пов'язаний зі способом життя. За даними парламентських слухань "Молодь за здоровий спосіб життя", у 27 % українського населення просто не вистачає грошей на здорове харчування. До того ж, в Україні палять 45% юнаків і 35% дівчат, 68% хлопців і 64% дівчат уживають алкоголь, 13% молоді вживають "легкі наркотики".

Читайте також:

Усіх школярів змусять пройти обов'язковий медогляд

Міносвіти скасує нормативи з фізкультури у школах

У київській школі семикласниця померла на уроці фізкультури

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Дзеркало тижня. Україна / А.С.
Побачили помилку - контрол+ентер
Укрaїнa 10 березня, 2011, 11:42 2606 5
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 5
  • хопкинс хопкинс 10 березня, 11:52 Згоден 6 Не згоден 2 не брешiть ! просто не пресенгуйте учнiв на фiзкультурi , дайте iм можливiсть бути дiтьми, всi вашi нормативи - дебiлiзм , всi дiти рiзнi - генетично i фiзично. Як правило вчителi фiзкультури не в собi розумом. відповісти цитувати Дякуємоспам 11 11 10 березня, 12:08 Згоден 3 Не згоден 3 Причому тут нормативи? Нормативи це лакмусовий папірець. Причина в дохлості нації. Звісно бувають садюги фізкультурники, але в наш час це рідкість. Це в СРСР гнались за рекордами і шукали спортсменів. цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції