Будь в курсі усіх новин, встановивши додаток ТСН для . За допомогою цього простого та зручного додатка Ви не пропустите жодної події.

 

Студенти київського вузу почали страйк проти керівництва


Київ, 22 жовтня 2009, 14:02 (11 фото) Друкувати

Студенти столичного Інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну жаліються на те, що їм не дають нормально вчитися, а вуз хочуть приватизувати.

Страйк студентів проти керівництва київського вузу < >
Фото 1. Студенти київського вузу почали страйк проти керівництва (ТСН.ua)

Страйк студентів проти керівництва київського вузу
ТСН.ua
Студенти київського вузу почали страйк проти керівництва
Студенти Київського державного інституту прикладного мистецтва і дизайну імені Бойчука почали страйк проти дій керівництва навчального закладу.

Акція протесту почалася у середу, 21 жовтня, і продовжиться 22 жовтня. Студенти пообіцяли страйкувати доти, доки не буде звільнено їхнього ректора Володимира Ляхоцького.

Про це ТСН.ua повідомила мати однієї зі студенток вишу. За її словами, студенти оприлюднили одразу кілька претензій до керівництва.

По-перше, керівництво навчального закладу звинувачують у тому, що воно не дозволяє студентам нормально вчитися. Зараз у приміщенні вузу, за словами жінки, проходить ремонт, і молоді люди фактично позбавлені можливості вивчати профільні предмети - малювання та інші, адже не мають доступу до майстерень. Пізніше учасники акції протесту розповіли, що ніякого ремонту не проводиться, а всі майстерні насправді зруйновані.

Крім того, за словами жінки, керівництво інституту не віддає батькам студентів-контрактників підписані ще два місяці тому контракти, чим порушує їхні права. За словами матері студентки, незважаючи на обіцянки перетворити вуз на університет, зараз розглядається питання про його перетворення на коледж.

Причин цього ніхто не пояснює, але деякі студенти підозрюють, що так навчальний заклад буде легше приватизувати.

Також студенти незадоволені тим, що їм підвищили плату за гуртожиток - зі 110 до 195 гривень на місяць.

Пізніше стало відомо, що студенти також страйкують через звільнення майже 60 викладачів, яких змусило залишити роботу керівництво вузу, і це є чи не головною причиною страйку.

Викладачі також беруть участь в акції протесту.

Читайте також:

Більшість абітурієнтів можуть позбавити позаконкурсного вступу

В одеському університеті мили підлогу жовто-блакитним прапором

В українських вузах збільшили кількість бюджетних місць

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Сортувати по:
даті    
популярності    
 • до відома 28 марта, 14:07
  ректору предписане звільнення, міністром Освіти! Але ректор переховується під так званим лікарняним вже декілька місяців - претендуючи на лікарняні відшкодування (близько 10000 щомісяця) Ні на якому лікарняному по факту колишнього ректора не знайдено
 • не важно 28 марта, 14:03
  какие 2.5 млн??? контрактное место в среднес стоит 12 тысяч, пусть даже за все 4 года обучения - это что 50 человек не взяли?? на сколько я знаю, сократились лишь места гос обеспечения, а группы укомплектованы полностью, т.н. недобор можно оценить не более чем в несколько человек, а увеличивать количество заочников... что-ж... если студенты могут заниматься на улицах(т.к. все аудитории заняты) - то вперед....
 • nik 25 ноября, 08:33
  Доречі, щодо грошей контрактників: в цьому році недобрали студентів на контракт і втратили 2,5 млн.(завдяки звільненому викладачу Лампеки, якого так завзято відстоюють страйкуючи студенти). З чого жирувати, з легенд про доходи?
 • nik 25 ноября, 08:27
  Наша відповідь Чемберлену (777)! Так званий спецрахунок використовується на виплату позалімітних стипендій, на які державних коштів невистачає, на придбання комп'ютерів, на розводку мережі для встановлення на кафедрах та в аудиторіях інтернету (окрему лінію якого безкоштовно провів "поганий" ректор) та підручників, ремонт кафедр, корпусів, спортзалу, музейно-виставкового залу, в якому працювала приймальна комісія, зустрічають почесних та іноземних гостей. 26-30-го в ньому відбідеться фестиваль української каліграфії... А двері - це подарунок інституту меценатами, отак!
 • 777 24 ноября, 16:54
  То Ви прикажете сидіти і чекати 2012року, щоб зробити дітям умови в гуртожитку? До того часу гуртожиток завалиться. А щодо коштів, то у Вас є ще кошти за контрактників.
 • nik 23 ноября, 14:44
  Шановний 777-й! Звідки така обізнаність за ціни на двері? А щодо ремонту гуртожитку - спробуйте скласти самі кошторис за нинішними цінами на будівельні матеріали та роботу будівельників!!! Тому-то більшість вишів включилось в проект Євро-2012, де ремонт студентських гуртожитків закладений в кошторис. Дуже просто у Вас получається, нібито керівництво навчального закладу має налічку і розраховується направо і наліво. Спробуйте пройти казначейство, перерахувати гроші будівельникам, коли все фінансування у вишах сьогодні зводиться лише на оплату зарплати та стипендій. Труба лопнула, треба півтижня чекати, поки гроші надійдуть ремонтникам.
 • 777 20 ноября, 17:54
  Скажіть "nik": Це морально ставити в конференц-зал двері за 160тис.грн., в той час як в гуртожитках діти приймають душ при свічках і оглядаються на стелю, щоб знов не впала брила штукатурки?
 • nik 18 ноября, 17:17
  Під час страйку студенти вигукували: «Ми художники, а ректор примушує нас крокувати в ряд!». Та ніхто не примушує. Неорганізованість старшого покоління, небажання працювати на повну силу не мають бути прикладом для молоді. У перший день на вулицю вийшло понад 50 чоловік, а в подальші дні – і того менше. А де були всі інші? Удома? В аудиторіях? Вчилися або прогулювали, скориставшись ситуацією? Два тижні зірваних занять, які перейшли в карантин. Попереду сесія, до якої залишається менше місяця! Панове організатори, залиште студентів у спокої, дайте їм вчитися, а всім охочим – працювати! Припиніть тероризувати ректора В. П. Ляхоцького і його сім'ю! Згадайте, що помста завжди обертається проти месника.
 • nik 18 ноября, 16:35
  «ПРОТИ КОГО ДРУЖИТЕ?» «Обклавши», як справжні мисливці, з усіх боків ректора інституту (газети, інтернет, радіо, телебачення), месники не зупиняються ні перед чим. Пообіцявши стояти до повної перемоги, вони вирішили, що для досягнення мети всі засоби добрі: погрози, плітки, обмова. А 12 листопада Р. Дяків продиктував у прямому ефірі на радіо «Культура» номер мобільного телефону В. П. Ляхоцького. Що це – випадкова помилка провідного радіо? Відсутність професіоналізму? Або сплачена брудна акція? І ще: чомусь усіх названих панів (судячи з публікації в газеті «Україна молода» № 197 від 23.10.2009) надто цікавлять послуги фахівця такого специфічного медичного профілю, як проктолог. Тут, як мовиться, у кого що болить. Можна поспівчувати і порадити проконсультуватися ще і в уролога, адже, судячи із учинків, якась добре відома рідина частенько ударяє їм у голови.
 • nik 18 ноября, 16:29
  «ПРОТИ КОГО ДРУЖИТЕ?» М. Пономаренко – талановитий художник по металу, але жорстока людина, що ненавидить своїх студентів. За різкий, безкомпромісний характер був звільнений ще попереднім ректором М. Яковлєвим. В. Ляхоцький не знав, на які «граблі» наступає, і уклав з М. Пономаренком трудову угоду на рік, як і з іншими викладачами пенсійного віку. Мабуть, цього періоду вистачило, щоб не продовжувати договір.
12345...17