У Чорнобилі з'явились претенденти на будівництво сонячних електростанцій

© Getty Images
Наразі близько 10 різних компаній проходять процедуру отримання землі в оренду.

У Чорнобильській зоні планують побудувати сонячні електростанції.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів.

"Близько десятка компаній цікавляться можливостями будівництва сонячних електростанцій у зоні відчуження", - заявив міністр Остап Семерак.

За словами керівника відомства, Чорнобильська зона є територією з невикористаним потенціалом і залишається перспективною для розвитку відновлювальної енергетики в Україні. 

Він нагадав, що вітчизняне законодавство зазнало змін та відкриває нові можливості для бізнесу, який цікавить інвестування у сферу відновлювальної енергетики. Зокрема, будівництва сонячних електростанцій на території зони відчуження.

"Нам вдалося внести зміни до нашого законодавства. Наприклад, про правовий режим у зоні відчуження, врегулювали питання оренди землі та іншого майна. Наявна інфраструктура на території Чорнобильської зони і кількість людей з високим рівнем кваліфікації, які в міру виведення ЧАЕС з експлуатації можуть бути залучені для роботи об'єктах відновлювальної енергетики", - пояснив міністр.

Семерак повідомив, що сьогодні близько 10 різних компаній зацікавилися цією пропозицією та проходять процедуру отримання землі в оренду.

Читайте також: Лебедине озеро у Чорнобилі. Дивіться видовищне аеровідео із зони відчуження

Нагадаємо, влітку на території зони відчуження в районі колишнього населеного пункту Буряківка сталося займання лісової підстилки та чагарнику на площі до 15 гектарів.

Як найчистіша електростанція України неочікуванно перетворилася на джерело радіації

Програми 16 травня, 22:57
Журналісти Грошей знайшли неподалік від зони відчуження екологічну тепло-електростанцію, яка працює на деревині. Вона побудована за гроші Європейського банку реконструкції та розвитку. І дуже ефективна. Єдиний мінус - на ТЕЦ спалюють дешеве дерево прямо з лісів Чорнобиля. Жителі наближеного містечка Іванків б’ють на сполох.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Всього коментарів: 0
Вибір редакції