Жертв трагічної аварії згадали у Марганці. Ті, хто вижив, досі потерпають

Потерпілим ще не виплатили траспортну страховку, а декому гроші допомогли б у прямому сенсі встати на ноги.

Трагічна ДТП у Марганці
В Марганці 12 жовтня згадували жертв найбільшої в історії України дорожньо-транспортної пригоди. Рік тому тут, на залізничному переїзді, автобус, ущент заповнений людьми, виїхав на колію й зіштовхнувся з електричкою. На місці тоді загинули 37 пасажирів, іще дев'ятеро згодом померли від травм у лікарні. Вижили тільки семеро.

У середу біля церкви, що неподалік від місця трагедії, на поминальну службу зібралися родичі загиблих, потерпілі і просто жителі міста. Церковна відправа розпочалася вранці майже в той самий час, коли сталося зіткнення. Перед службою пролунав сигнал, який зазвичай вмикають на залізничних переїздах при наближенні потяга. Освятили й пам'ятний знак. На двох гранітних брилах викарбувані імена 46-ти загиблих.

Це трагічне місце намагаються оминати не тільки ті, хто втратив тут рідних, а й інші жителі Марганця. Семеро вцілілих у страшній аварії весь цей рік наново вчилися жити. Вони провели в лікарнях майже півроку. А психологічні травми лікують і досі.

Окрім здоров'я, кажуть потерпілі, доводиться ще й відстоювати свої права. Скаржаться, що їм і досі не виплатили транспортної страховки – 100 тисяч за загиблих та 50 тим, хто залишився живим. Батько потерпілої Анатолій Полецький каже, що гроші не повернуть йому загиблого онука, але для його доньки, яку аварія прикувала до ліжка, вони - реальний шанс у прямому сенсі стати на ноги.

"Мертвим не потрібні ці гроші, вони живим потрібні. Мені сказали, що після операції 99%, що вона зможе ходити", - поділився Анатолій.

Вони писали у Верховну раду та президентові, проте коли зможуть отримати гроші - не знають і досі. "Нам сказали тільки по суду, коли знайдуть винного, пройде суд, і він прийме рішення про виплату страховки", - стверджує міський голова Олег Бедняк.

Але насправді ім'я винного давно відомо. Тож у прокуратурі кажуть, страховики не мають підстав затримувати страхові виплати і пропонують людям свою допомогу.

"Винним у аварії однозначно визнано водія автобуса, але у зв'язку зі смертю винного кримінальну справу закрито. Вони (потерпілі – ред.) мають звернутися до нас із заявою і ми виступатимемо на їхньому боці у суді", - розповіла прокурор Дніпропетровської області Наталя Марчук.

Іще одним відповідальним за аварію визнали керівника Нікопольської ділянки залізниці, за неналежним чином обладнаний переїзд. Цю кримінальну справу днями передано до суду. У провадженні залишається тільки справа проти перевізника. Утім, вона за рік із місця так і не зрушила.

"Він досі в розшуку. На території України його немає", - запевнив керівник Марганецького відділку міліції В'ячеслав Писаренко.

За декілька днів до річниці трагедії стало відомо, що після тривалої психологічної реабілітації до роботи в повному складі повернувся екіпаж злощасного локомотива.

Пекельного переїзду, на якому 180-тонний електротяг рівно рік тому зніс заповнений людьми автобус, більше немає. Старий переїзд перетнути тепер можна лише пішки, але люди тут з'являються нечасто. Тепер небезпечних колій транспорт не перетинає. Шляхопровід побудували коштом Придніпровської залізниці, а ось обіцяної місцевою владою дороги, яка прямо з'єднувала б віддалене Городище з центром Марганця, немає ще навіть на папері.

Читайте також:

У річницю катастрофи під Марганцем на переїзді заснув водій

Причиною катастрофи у Марганці визнали людський фактор

Річниця жахливої аварії в Марганці: як живеться вцілілим пасажирам

Кривава трагедія у Марганці так і не навчила владу виконувати свої обіцянки

Син однієї із загиблих у Марганці наклав на себе руки

Жертв найбільшої в історії України дорожньо-транспортної пригоди згадували в Марганці

Жертв найбільшої в історії України дорожньо-транспортної пригоди згадували в Марганці

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Аварії
Наступна публікація