У Німеччині впевнені, що закритість ЄС позбавляє Україну орієнтирів

Україну ЄС може обмежити© utro.ua
Укрaїнa 15 серпня, 2009, 09:19 2918 21
Додати до обраного
Закритість Євросоюзу може створити геополітичний вакуум навколо України, - каже німецький політолог.

Відсутність перспектив членства в ЄС украй негативно впливає як на внутрішню, так і на зовнішню політику України, й позбавляє країну тих можливостей розвитку, які були у інших східноєвропейських країн, заявив німецький політолог Андреас Умланд в статті для "Дзеркала тижня".

"Якщо вступ у ЄС і пов’язані з цим переговори дали великий благотворний ефект від Таллінна до Дубліна, то відмова вести такі переговори з Україною позбавила її тих можливостей розвитку, які отримали її сусіди", — переконаний політолог.

На думку Андреаса Умланда, політика демонстративної закритості з боку Брюсселя є одній з причин існуючої нестабільності в політичному житті України.

"Головна західна організація, яка співробітничає з Україною, — Європейський Союз, несе свою частку відповідальності за сьогоднішнє політичне безладдя в Києві", — переконаний політолог.

Пій цьому Умланд упевнений, що ставлення до України з боку ЄС нерідко формується унаслідок глибокого нерозуміння українських проблем.
"Іноді західне нерозуміння українських проблем змішується з євроцентристською зверхністю, відтворюючи стереотипи про Україну, що нагадують образ, який колишні кедебешники в Москві прагнуть надати найбільшій новій демократії Європи", — заявив Умланд.

Він вважає, що закритість ЄС приводить до геополітичного вакууму навколо України.

"Внаслідок закритості Європейського Союзу Київ залишається в якомусь геополітичному вакуумі. Не маючи чіткого довгострокового бачення свого майбутнього, Україна стає полем битви в культурно-політичній війні між прозахідними і проросійськими державними та недержавними організаціями, які борються за майбутнє цієї ключової, але дотепер неконсолідованої європейської демократії", — упевнений Умланд.

Він нагадує, що в стабілізації України зацікавлені не тільки її громадяни, але і ЄС.

"Стабілізація України — мета не тільки громадян цієї юної демократії. В упорядкуванні українського політичного процесу також мають бути напряму зацікавлені Брюссель, Париж і Берлін", — упевнений Умланд.

На думку політолога, дезінтеграційні процеси в ослабленій Україні потенційно можуть призвести до ослаблення всієї європейської системи безпеки.

Читайте також:

"Нафтогаз" закликав Євросоюз не нагнітати істерію

Євросоюз влаштував Ірану дипломатичний бойкот

Євросоюз незаконно експлуатує українських студентів

Євросоюз закликав українських політиків припинити сварки

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Дзеркало тижня. Україна / М.К.
Побачили помилку - контрол+ентер
Укрaїнa 15 серпня, 2009, 09:19 2918 21
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 21
  • Моня АРТИЛЛЕРИСТ Моня АРТИЛЛЕРИСТ 16 серпня, 07:14 Згоден 0 Не згоден 0 Поиочь можно сильному,а дать богатому Украине ни в коем случае неоьзя помогать Всё должно иметь свой естественняй конец И ненадо бояться смерти Одна дверь закрывается другая открывается відповісти цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції