У Росії поширюється мода на Україну

Українська культура стає популярною в Росії© AFP
Укрaїнa 10 листопада, 2010, 07:36 6494 22
Додати до обраного
Серед молодих росіян стає популярна українська мова, рок-музика і побут. У зв'язку з цим Російський державний гуманітарний університет виступив із "українською ініціативою".

У Росії існує мода на Україну, запевнив проректор Російського державного гуманітарного університету (РДГУ), віце-президент Російської асоціації україністів Дмитро Бак.

"Дуже важливо, щоб українська культура стала популярною у молодого покоління, і паростки цього руху ми бачимо, адже існує своєрідна мода на Україну - і на мову, і на рок-музику, і на побут", - розповів він прес-конференції у Москві.

Бак зазначив, що, наприклад, часто молоді люди їздять на вихідні до Києва, а не тільки до Санкт-Петербурга. "Це все треба розвивати", - підкреслив він.

Проректор повідомив, що РДГУ виступив зі своєю "українською ініціативою", котра має кілька аспектів.

На його думку, найважливішим питанням є освіта, яка може стати однією з основ для взаєморозуміння між двома країнами.

"У РДГУ цього року здійснено набір на російсько-українську спеціалізацію. Йдеться не просто про те, щоб громадяни України здобували російську освіту або навпаки. Ми відкрили спеціальний російсько-український профіль, де готуватимуться фахівці саме в сфері культурної взаємодії двох країн", - сказав він.

Бак також зазначив, що РДГУ готовий перейти до організації спільних магістерських програм з україністики і русистики.

Він повідомив, що 10 листопада в Москві пройде перше засідання Російської асоціації україністів.

Крім того, РДГУ розглядає ідею проведення олімпіад з української мови, в яких зможуть брати участь представники діаспори і студенти, які вивчають українську мову в російських вузах.

Підготовку фахівців з України – істориків і міжнародників - у РДГУ забезпечує кафедра пострадянського зарубіжжя в рамках освітнього циклу за фахом "Міжнародні відносини".

Серед пропозицій РДГУ, адресованих українському науковому і освітньому співтовариству:

- розробка і видання щоквартального російсько-українського історико-культурного альманаху;

- встановлення щорічної російсько-української премії, що вручається російським і українським представникам науково-освітнього співтовариства і сфери культури, які внесли вклад у розвитку російських і українських досліджень і в зміцнення російсько-українських відносин;

- проведення щорічного наукового Форуму "Російсько-українські читання" під егідою Російської асоціації україністів;

- організація роботи щорічної російсько-української літньої школи при Форумі.

А напередодні вже стало відомо, що у Москві видали підручник з української мови для країн СНД. Посібник поширюватиметься серед російських вишів та інших вишів країн СНД, в яких вивчається українська мова.

Читайте також:

У Москві видали підручник з української мови

Росія уже не хоче Крим, а планує імперію зі столицею в Києві

Генконсул РФ назвав лідера підкарпатських русинів новим Мойсеєм

Азаров: що добре для Росії, не дуже добре для нас

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами УНІАН / Н.Д.
Побачили помилку - контрол+ентер
Укрaїнa 10 листопада, 2010, 07:36 6494 22
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 22
  • 456 456 10 листопада, 15:22 Згоден 10 Не згоден 2 -[-div class=quotation-]--[-span class=nick-]-Макс-[-/span-]- -[-span class=date-]-Сьогодні, 14:01-[-/span-]- -[-span class=text-]-Россиянин Сьогодні, 11:03 Слушай, тупорылый, россиянин - это не национальность, это гражданство. Я по национальности - украинец, ложил на твою мову, Бандеру и вышыванку. Я гражданин Росии и те "від 7 до 10 млн мешканців Росії є українцями за походженням" думают точно так же, уж поверь мне, я с такими общаюсь каждый день.Так я ти можеш бути українцем за національністю, якщо у тобі все українське викликає відразу? Ти забув свою матір.-[-/span-]--[-/div-]-ты местный фюрер за 10000000 украинцев не расписывайся. если быдло без памяти твоя проблема. відповісти цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції