Україна серед перших за смертністю через хвороби системи кровообігу

Україна серед перших за смертністю через хвороби системи кровообігу
Укрaїнa 26 вересня, 2010, 18:33 7410 17
Додати до обраного
В документі Всесвітньої ліги серця зазначається, що Україна посіла одне з перших місць серед країн Європи за рівнем смертності від хвороб системи кровообігу та інсультів.

Україна посідає одне з перших місць серед країн Європи за рівнем смертності від хвороб системи кровообігу та інсультів. На цьому наголошується в документі Всесвітньої ліги серця (ВЛС) з нагоди відзначення в останню неділю вересня Всесвітнього Дня серця.

За даними ліги, хвороби системи кровообігу зумовлюють більше половини всіх випадків смерті та третину причин інвалідності. За останні 25 років поширеність серцево-судинних захворювань серед населення України зросла в 3 рази, а рівень смертності від них збільшився на 45%.

Як повідомили у Головному управлінні охорони здоров'я Київської міськдержадміністрації, щороку в Києві реєструється близько 3 тисяч випадків інфаркту міокарда та більше 6 тисяч інсультів.

В 2009 році від серцево-судинних захворювань померло 17 тисяч 859 осіб, з яких 21% – хворі працездатного віку.

Щорічно в Києві 3,5-4 тисячі хворих із захворюваннями системи кровообігу визнаються інвалідами. Так, в 2010 році стали інвалідами в зв'язку з хворобами системи кровообігу 1 тисяча 621 особа.

Цьогорічною темою Всесвітня ліга серця визначила здоров'я на робочому місці, а девіз: "Я працюю зі здоровим серцем". Його метою є необхідність максимально привернути увагу людей до свого здоров'я, сформувати розуміння того, що на виникнення та перебіг хвороби можна й треба активно впливати.

До основних факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань медики відносять артеріальну гіпертензію, надлишкову вагу, підвищеного рівня загального холестерину крові та його фракцій, тютюнокуріння, гіподинамію та стреси. Впливати на них можливо як медикаментозним, так і немедикаментозним шляхом, наголошують фахівці.

"Тютюнокуріння є найбільш поширеним серед працездатного населення фактором ризику виникнення серцево-судинних захворювань. Ця шкідлива звичка втричі збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, призводить до підвищеної схильності до тромбоутворення, кисневого голодування клітин, спазму артерій, збільшуючи тим самим артеріальний тиск", - зазначається в документі.

"Надлишкова вага, як правило, тісно пов'язана з неправильними звичками та характером харчування людини. Необхідно збалансувати енергонадходження та енергозатрати у відповідності до віку, статі та характеру праці. Для покращення роботи серцевого м'яза дуже важливі продукти, які містять калій (капуста, гарбуз, абрикос, чорнослив, курага, родзинки) та магній (морква, буряк, салат, зелень петрушки, чорна смородина, горіхи)", - зауважують медики.

Вони також нагадують і про негативний вплив надмірних психоемоційних навантажень. "Спілкуйтесь з природою і зустрічайте кожен новий день з посмішкою!", - радять фахівці.

Читайте також:

Кількість населення України продовжує зменшуватися

За місяць населення України скоротилося майже на 12 тисяч

Українці поліпшили демографічну ситуацію в Росії

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами УНІАН / А.С,
Побачили помилку - контрол+ентер
Укрaїнa 26 вересня, 2010, 18:33 7410 17
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 17
  • :( :( 26 вересня, 22:42 Згоден 6 Не згоден 1 27% населения за чертой бедности ......... На 6 месте из 180 стран за уровнем корупции !!! Первая по уровню СМЕРТНОСТИ В ЕВРОПЕ !!!!!!!!!!!!!!! 25% всех проституток Европы - УКРАИНКИ !!!!!!!!!!!!!! 12.2% Населения страны - гостарбайтеры ............. В 2010 г Украина вошла как страна с самым высоким показателем девальвации национальной валюты в мире, с одним из самых больших показателей сокращения промышленного производства и ВВП в Европе, поддерживающая экономику благодаря капельнице кредитных подачек МВФ. .................................Украина - страна с лучим в мире черноземом, Атомными технологии, страна в которой был предуман первый ЭВМ и делали самые лучшие Ракеты и военно-транспортные самолеты !!! НАСЕЛЕНИЕ КОТОРОЙ ЖИВЕТ НА СРЕДНЮЮ ЗАРПЛ. 135 ДОЛ. ! (ПРИМЕР ЛИВИЯ -150)..........................Концлагерь "Ураина" становится все более беспощаден к своим обитателям которые через выборы все еще надеяться что-то изменить в своей ничтожной жизни меня своих надзирателей. відповісти цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції