Україна викладе в Інтернет архіви радянського КДБ

© varlamov.ru
Архіви оприлюднять після опрацювання істориками

В Україні викладуть у вільному доступі документи радянських спецслужб. Про це повідомили у прес-службі Українського інституту національної пам'яті.

Зокрема, наразі проводиться ревізія архівів КДБ та передача документів від українських силових структур, після чого історики опрацюють архіви та викладуть в Інтернет.

"Зараз триває процес передачі архівів радянських спецслужб з-під відомств СБУ, МВС, Міноборони та інших силових та оборонних структур до цивільного Архіву Українського інституту національної пам'яті (ГДА УІНП)", - повідомили в УІНП.

Таким чином в Україні планують створити Архів національної пам'яті. Наразі в країні працює волонтерський електронний архів визвольного руху, який містить більше 20 тисяч електронних копій документів українського визвольного руху ХХ ст. та матеріали КДБ.

"Нині українські силові та оборонні структури проводять ревізію своїх архівів, щоб виявити, які саме документи репресивних органів СРСР 1917-1991 років у них є. Передати архіви до Інституту національної пам'яті їм потрібно до 21 травня наступного року. Паралельно ми займаємось створенням та забезпечення всім необхідним нового Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам'яті", - сказав начальник управління інституційного розвитку політики національної пам'яті Ігор Кулик.

Нагадаємо, у Москві на вулиці Велика Луб'янка виявили купу викинутих папок архівів КДБ. Судячи з усього, папки з центрального архіву КДБ СРСР. Охорона ФСБ сильно обурилася і не дала розглянути вміст. 

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Останні Перші Популярні Всього коментарів: 11
  • fulygan fulygan 9 квітня, 23:30 Згоден 12 Не згоден 27 УРРЯЯЯЯЯ!!!!! --- А ТАМ ДОЛЖНЫ БЫТЬ ВСЕ ИМЕНА КАМИСАРОВ КОТОРЫЕ УСТРАИВАЛИ ГОЛОДОМОР В УКРАИНЕ!!!!! И В ЭТИХ СПИСКАХ БОЛЬШЕ 70% -- ЛИЦА ЕВРЕЙСКОЙ НАЦЫОНАЛЬНОСТЕ!! - - СЛУЧАЙНОСТЬ??? --- НЕ ДУМАЮ!!! ;-))) відповісти цитувати Aleksandr  Nikulin Aleksandr Nikulin 10 квітня, 12:14 Згоден 4 Не згоден 0 там должно быть всё про волынскую резню цитувати Дякуємоспам 10 квітня, 05:11 Згоден 9 Не згоден 49 . Да нееее. Там Путин в младенчестве будет виноват. Хохлосми именно так работают цитувати Володимир Володимир 10 квітня, 00:34 Згоден 50 Не згоден 13 ти все одно думати не маєш чим, ти чума, випадковість і ще й не думаєш, євреї завжди думають, ото твій жиріновскій він же ліцо еврейской національності, зато ти походу філейна частина руцкої смердячої убивчої брехливої зрадливої гнійної частини цитувати
Вибір редакції