Українська діаспора в Росії скаржиться на "зачистки"

Українці в Росії поскаржилися на утиски© Архів
Укрaїнa 17 травня, 2010, 23:01 4135 21
Додати до обраного
Українська діаспора в РФ стверджує, що вже п'ять років на неї здійснюється політичний тиск, а український культурний рух в Росії піддається жорстким "зачисткам".

Українська діаспора в Росії заявляє про політичний тиск на український культурний рух у РФ.
Про це повідомили у Раді керівників українських громадських організацій Росії.

Зокрема, керівники організацій діаспори стверджують, що під жорстким тиском з боку органів державної влади Російської Федерації українські культурно-освітні організації Росії опинилися починаючи з кінця 2004 року.

"У Москві, Санкт-Петербурзі, Сургуті, Воронежі та Уфі почалася справжня зачистка українського культурного руху", – йдеться у заяві.

У документі, зокрема, згадують про "зачистку" Бібліотеки української літератури в Москві, переслідування її провідних працівників у 2006–2007 роках; закриття Українського освітнього центру в Москві при середній школі № 124 у 2008 році; а також оголошення персоною нон-ґрата активіста українського культурно-освітнього руху в Росії, творця Бібліотеки української літератури в Москві Юрія Кононенка у 2009 році.

Також діаспора зазначила, що з минулого року почалася тотальна перевірка міністерством юстиції РФ діяльності Федеральної національно-культурної автономії українців Росії (ФНКА), Об'єднання українців Росії (ОУР) із подальшим призупиненням їх діяльності, а в подальшому це переросло в судове переслідування ФНКА та УОР тим же Міністерством юстиції РФ з метою ліквідації цих об'єднань українців у Росії.

"Змушені визнати, що, на превеликий жаль, в Росії спостерігається політизація всього комплексу питань, що стосуються української гуманітарної сфери, – це стало особливо помітним, починаючи з 2005 року. Це проявляється в тиску, який чиниться на українські організації в цілому, і на окремих активістів, в цензурі культурних заходів українських громад", – ідеться в заяві.

В ній зокрема наводиться приклад переслідування голови ОРУ Валерія Семененка за організацію і проведення у 2009 році у Москві міжнародної науково-практичної конференції "Україністика в Росії: історія, стан, тенденції розвитку", а також керівництво заходами, присвяченими пам'яті жертв Голодомору, які були організовані в підтримку акції "Незгасима свічка" і документально-художньої виставки "Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу".

В діаспорі підкреслюють, що українські культурно-освітні та громадські організації Росії мають виключно культурно-освітній характері і їхніми членами є люди з абсолютно різними політичними поглядами та переконаннями або і взагалі без таких.

"Спроба "політичної зачистки" українського руху та українських організацій Росії дають підстави вважати, що всі слова представників російської влади про стратегічне партнерство Росії та України, а також про братерство російського та українського народів є лише ритуальною риторикою і не відповідають їхнім справжнім планам та намірам", – зазначається у Заяві Ради керівників українських громадських організацій Росії.

Зазначимо, що до цього українська діаспора в Росії попросила Мєдвєдєва вирішити питання про трансляцію українських телеканалів.

Президент РФ в свою чергу заявив, що  вважає за можливе збільшення кількості україномовних каналів, що ведуть мовлення через російські супутники.

Читайте також:

Мєдвєдєв пообіцяв допустити в Росію український телеканал

Українська діаспора в Росії просить Мєдвєдєва дозволити трансляцію українських каналів

Українці Італії протестують проти Януковича та Азарова

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами УНІАН / Д.Є.
Побачили помилку - контрол+ентер
Укрaїнa 17 травня, 2010, 23:01 4135 21
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 21
  • Ronnie Ronnie 18 травня, 13:23 Згоден 1 Не згоден 0 Ланселот, вот не надо тут только провокаций. Это русская диаспора в Украине, если хочет, то может вернутся к себе в Сибирь, никакого вопроса у нас не стоит, у меня в Запорожье, русские даже 20% населения не составляют. Твоя фраза про половину населения, это чистой воды враньё. ЗОЛОТОЙ ТЕЛЕЦ, пидарас, найду порву, за слова типа "хохляцкая" я обычно зубы выбиваю. Вполне возможно, что украинцев притисняют, ведь это же ментовская авторитарная россия. новости от помаранчТВ: читай: http://h.ua/story/34684/ (Злоключения москалей в независимой Украине.) Ты как раз описал мнение русских об Украине.=) Из Сибири/Сьогодні, 11:07, не смеши меня, ты - пидар кацапский. Говорит он на украинском, так почему же пишешь на "собачьей"?! Да, давай сюда свой город, перечень "каналов" и остальные данные. ЧТо, нечего сказать провокатор хренов?! відповісти цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції