Будь в курсі усіх новин, встановивши додаток ТСН для . За допомогою цього простого та зручного додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Вибір Редакції

Уряд подивився фільми жахів "Пила-6" і "Хостел-2"


Київ, 12 листопада 2009, 13:12 Друкувати

Фільми жахів "Пила" та "Хостел" викликали обурення в урядовому комітеті з питань гуманітарної та соціальної політики.

Кадр із фільму
Кадр із фільму "Пила-6"
Віце-прем'єр Іван Васюник провів засідання урядового комітету з питань гуманітарної та соціальної політики, під час якого йшлося про заборону показу в українських кінотеатрах фільмів жахів "Хостел-2” та "Пила-6”.

Питання розглядалося з ініціативи кількох державних інституцій, які вважають незаконним показ цих стрічок в українських кінотеатрах. Прокатні посвідчення на демонстрацію та розповсюдження фільмів на території України було видано Державною службою кінематографії (Держкіно).

За словами прес-секретаря Васюника Галини Русин, питання показу фільмів жахів викликало надзвичайно гостру та емоційну дискусію й завершилося ініціюванням урядовим комітетом проведення службового розслідування стосовно посадових осіб Мінкультури та Держкіно, а також вимогою належним чином та відповідно до законодавства організувати роботу органів, відповідальних за видачу прокатних посвідчень на демонстрування та розповсюдження фільмів.

Учасники засідання переглянули 4-хвилинний ролик, створений із уривків з цих фільмів. не всі присутні змогли витримати реалістичних сцен насильства.

"Ці фільми не можна назвати просто фільмами жахів, це - півтори години огидного людоненависництва", сказав Васюник.

Ще 4 лютого, до Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі надійшло звернення Управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУ МВС в місті Києві щодо проведення дослідження фільму "Хостел-2” на його відповідність вимогам чинного законодавства про захист суспільної моралі та можливість його показу на території України.

За результатами дослідження Нацкомісії, було надано висновок, яким встановлено, що фільм "Хостел-2” порушує вимоги закону "Про захист суспільної моралі”, оскільки є таким, що пропагує культ насильства та жорстокості. 5 березня було прийняте рішення про визнання фільму "Хостел-2” таким, що не відповідає вимогам чинного законодавства про захист суспільної моралі, оскільки пропагує культ насильства та жорстокості, і не може розповсюджуватися та демонструватися на території України.

Разом з тим, Державна служба кінематографії України повідомила Національну комісію, що відповідно до Положення умови для скасування та анулювання прокатних посвідчень, встановлені пунктом 12 Положення, є вичерпними. У зв’язку з цим підстав для скасування державного посвідчення на фільм "Хостел-2” Держкіно не вбачає.

24 червня рішенням Національної комісії було заборонено демонстрацію фільму "Хостел-2” на території України, яке було направлено, у тому числі, до Міністерства культури і туризму України.

Відмова Держкіно позитивно розглянути рішення Національної комісії змусила звернутися до адміністративного суду за захистом порушеного права суспільства на інформаційний простір, вільний від матеріалів, що становлять загрозу фізичному, інтелектуальному, морально-психологічному стану населення. Порушення закону було встановлене в суді.

Разом із тим, Держкіно не лише не скасувало прокатних посвідчень на демонстрацію в Україні фільму "Хостел-2", а нещодавно видало прокатне посвідчення й на ще більш брутальний фільм "Пила-6".

Нагадаємо, нещодавно Нацкомісія з питань моралі визнала такими, що не відповідають законодавству, книги Адольфа Гітлера "Mein Kampf" ("Моя боротьба") і Володимира Істархова "Удар російських богів".

Книги було заборонено за пропаганду нацизму, фашизму та образи на адресу євреїв.

Читайте також:

В Україні заборонили книги Гітлера та Істархова

За імітацію сексу під ВР блогеру загрожує 4 роки в'язниці

"Хостел-2" можуть не показати в Україні

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Сортувати по:
даті    
популярності    
 • serge297 16 ноября, 22:00
  смотрел все пилы и оба хостела.... и впечатление от нах разное.. на счет пилы - так понравился... фильм, что бы не говорили, но со смыслом, и некоторые действия пилы порой казались мне правильными.. хостел - бред, имхо... фильм не о чем... о мясе и о жестокости этого мира... вообще-то подкупило имя режисера фильма, иначе не смотрел бы... да и считаю правильным, что его запретили. а вот на счет пилы, может повторюсь, но фильм классный... порой не хватает такой справедливости, как показана в этом фильме
 • Ланселот 14 ноября, 06:42
  JUSTICE: ну, може у Вашому випадку це було щось на зразок вакцинації :) Це я про порно. Але порно страшне більше для психіки самої людини, для її здатності до подальшого життя. Маніяками від нього стають рідко, в усякому разі я такої статистики не бачив, якщо, звичайно, мова не йде про порно зі збоченнями. А ось після фільмів жахів психіка страждає навіть сильніше. Жахи поступово стають звичними. Чесно кажучи, я таку гидоту не дивлюсь не від страху, а від гидливості. Там сюжет завжди примітивний, і вічно показують якийсь слиз, а я ним гидую. По-моєму приблизно така реакція на подібні речі є достатньо здоровою, а якщо це вже починає подобатися - то у людини є певні проблеми, які можуть вилитися і у щось серйозніше.
 • JUSTICE 14 ноября, 00:05
  Ланселот , я дивитись порно фыльми почав у 13 років . І нічого поганого у цьому не бачу. А ось фільми типу Хостел чи Пила дійсно треба забирати з великих екранів
 • Атей 13 ноября, 15:26
  Заборонити слід всі стрічки,що пропагують збочення,насильство,людиноненавиські ідеології(фашизм,комунізм,сіонізм).Хто хоче,може ту гидоту для себе скачувати з інтернету.
  Марина 26 октября, 19:17
  что значит запретить, у нас свобода выбора уважаемый, как говорится - не нравится, не смотри! в чем проблема? не хочешь смотреть, не иди в кинотеатр, не хочешь смотреть - не включай телевизор, и не хрен тут фигню морозить!
 • Ланселот 13 ноября, 05:57
  Як тут певні особи захищають своє "право" дивитися всяку муру! Так би українську культуру захищали. Насправді, вірно. У нас ще мало забороняють. Російські серіали зі сценами педофілії взагалі йдуть у прайм-тайм по ящику. А забороняти треба. Особливі любителі в мережі собі знайдуть цю гидоту, а дітей і підлітків треба від такого рятувати. Бо потім дивуємося, коли один підліток убив двох других за пару гривен. А початок саме в цьому і в певного кшталту іграх. Людина просто звикає до такого видовища і не бачить у тому нічого неможливого.
  Марина 26 октября, 19:19
  так возможно пусть родители следят за своими детьми? то есть если кто-то что-то натворил, виноват сразу "телевизор", а не то, что родители того вора/убийцы/педофила и т.д., вместо того, чтобы воспитывать своих детей водку бухали....да????
 • Коля 13 ноября, 04:01
  Ха порно - запретили, Бруно - запретили, ужастики - запретили. Скоро запретят фильмы, где курят(за сигаретную рекламу), "Белый Бим, чёрное ухо" (за жестокое обращение с животными), старые советские фильмы (за "пропаганду" комунизма) - чё смотреть будем ?
  Марина 26 октября, 19:20
  наверное они хотят чтобы мы круглосуточно смотрели "В мире животных", по каналу Верховна Рада.....
 • JUSTICE 13 ноября, 00:56
  Надо бороться не с SEX-ом и PORNO , а с HORROR вродь этих фильмов
 • Олександр 13 ноября, 00:19
  Чиновникам пора б заспокоїтися та менше приділяти часу перегляду кіна та його забороні. Стосовно Бруно - "підар" той, хто заборонив той комікс на сучасне суспільство! Якщо хтось в ньому бачить пропаганду чогось аморального, то хай спочатку перестане дрочити на репродукції Рембранда))) адьйос)
 • JUSTICE 13 ноября, 00:15
  Запретить однозначно к показу на большом экране и в широком формате . У меня был фильм Пила . Купил , кажись , в 2005 . Так я этот диск с окна выбросил. Ещё видел Пилу II и Хостел II - пособие для начинающих маньяков
 • простий народ 13 ноября, 00:13
  Ці фільми не бачила, але чомусь переконана, що вони мене нічого не навчили б. Гидко і страшно дивитися таке кіно. Фільми, де вбивають не годяться для перегляду дітьми до 18 років. Така моя думка.