В МОЗ назріває скандал через дитячі вакцини

В МОЗ назріває скандал через дитячі вакцини

В МОЗ розгорівся новий скандал через дитячі вакцини / Фото: Сегодня

Данська вакцина БЦЖ прийшла в Україну у вигляді фіктивної гуманітарної допомоги.

Мінздоров'я відрапортувало, що забезпечило Україну протитуберкульозною вакциною БЦЖ, яка вже почала надходити до лікарень. Проте вакцина данського виробництва, отримана в обсязі 200 тисяч доз, виявилась фіктивною гуманітарною допомогою.

За словами фахівців, така кількість препарату потреби країни в пов­но­му обсязі не забезпечить, пише Дзеркало тижня.

Варто відзначити різку зміну поглядів міністра охорони здоров'я Олександра Аніщенка, який ще у вересні заявляв, що данська вакцина БЦЖ більш реагентна, ніж російська, і тому Мінздоров'я від такої дорогої й небезпечної вакцини відмовляється, закуповуючи російську — в обсязі 98% від потреби. І ось у жовтні раптом МОЗ почав розсилати по лікарнях данську вакцину.

Офіційна причина — датську вакцину МОЗ отримав як гуманітарну допомогу. Однак подробиці поставки та ім'я благодійника чомусь замовчуються. Більше того, МОЗ приховує, чому ця данська вакцина так швидко була направлена ​​для розповсюдження — адже вона повинна була не менше двох місяців проходити контроль у Центрі імунобіологічних препаратів.

Секрет виявився простим. Благодійність виявилася, за даними джерел видання, фіктивною. Одна з комерційних фірм, близьких до керівництва МОЗ, купила вакцини в одного з дистриб'юторів, який вже давно їх завіз і давно пройшов Фармконтроль. Екстрену поставку замаскували гуманітарною допомогою.

При цьому неясно, як компенсуватиме Мін­здоров'я витрати бізнесменів на закупівлю цієї "гуманітарки", і навіщо ж потрібна ця операція, якщо 98% потреби — 1,8 мільйона доз вакцини БЦЖ МОЗ, за його власними звітами, вже закупив. Виходить, в Україні утворюються надлишки вакцини, яка має дуже обмежений термін придатності.

Пробле­ма в тому, що менеджери Мінздо­ров'я допустилися дуже серйозних прорахунків із вибором постачальника вакцин, ос­кільки російська компанія "Ніко­мед" не може забезпечити поставки закупленої партії вакцин раніше середини грудня. При цьому гарантувати ці терміни й тепер складно, оскільки російсь­кі виробники вакцини БЦЖ не можуть задовольнити в повному обсязі навіть запити РФ.

Читайте також:

МОЗ закупив препарати для вакцинації населення

ВООЗ налякала Європу туберкульозом

Україна припинила купувати ліки для хворих на СНІД та туберкульоз

Епідемія туберкульозу в Україні страшніша за епідемію СНІДу

Україна замінить імпортні ліки вітчизняними аналогами

Повʼязані теми:

Наступна публікація