В Україні недоношеному немовляті легше народитися, аніж вижити

Чи варто рятувати недоношених немовлят, якщо вага їхня - менше кілограма? Таке запитання постало нині перед медиками України.

Чотири роки тому Міністерство охорони здоров'я постановило боротися за життя кожного малюка, який народився живим.

Порятунок першого хлопчика вагою в 470-т грамів став сенсацією. Але потім виявилось: вижити легше, аніж просто жити.

Чи варто рятувати недоношених немовлят, якщо вага їхня - менше кілограма? Таке запитання, яке відмовляється приймати серце, постало нині перед медиками України.

"Плід пізнього аборту" - так цих малюків офіційно називали ще 4 роки тому. Тепер їх визнано живими душами. Для їхнього порятунку розбудовують спеціальні центри, закуповують обладнання й ліки.

Пацієнти вагою до одного кілограма, насправді , вважаються найважчими – кажуть лікарі. Адже вони жодним чином не можуть сповістити про своє самопочуття. Їм навіть кричати несила. Кількість медикаментів, якими їх можна лікувати, обмежена. До того ж такі дітки дуже нестабільні: щойно був у порядку – через 5 хвилин – сигнал тривоги!

Від місяця до півроку глибоко недоношені дітки висять між життям і смертю.

Матері завмирають в очікуванні біля пластикових кувезів. Та коли живу дитинку нарешті виписують додому - випробування для батьків тільки починаються.

У три рочки Богдан, який народився недоношеним, учиться ходити. Хлопчику важко наздоганяти однолітків, яких він сильно обігнав при народженні. Богданчик з'явився на світ, пробувши в маминій утробі всього п'ять із половиною місяців. Малюк важив 490 грамів. І став найменшим пацієнтом, якого вдалося врятувати вітчизняним неонатологам. Утім, гарантії, що надалі хлопчик зможе жити повноцінним життям, ніхто не давав.

Батько малюка Володимир Черній розповів, що було багато різних прогнозів – від сліпоти до розумової відсталості. Зараз родина бореться, щоби дитина пішла.

А ось півторарічну Ганнусю вчать простим, здавалося б, речам - як перевернутися з животика на спинку, як підняти ручку. У діток, які не завершили розвиток в утробі, часто немає елементарних інстинктів. Щоб дівчинка набула їх - такі вправи слід робити чотири рази на день.

У сусідньому кабінеті сестричка-двійняшка Ганнусі - Леся - учиться повзати. І для лікаря, і для самої дитини - це величезна праця.

Терапевт, граючись із дитиною, постійно підправляє її рухи. Така методика називається бобот-терапія. Для недоношених діток - вона незамінна. Та фахівців такого рівня в Україні всього два.

Записати до такого лікаря майже неможливо – великі черги.

Розпочати заняття важливо на першому році життя. Утрачений час - не повЕрнеш. Двійнятам Лесі та Ганнусі пощастило - вони киянки, і мама принесла їх до центру в півроку.

Частина передчасно народжених ніколи не досягне рівня своїх однолітків, - не приховують фахівці. Через це в медичних колах триває дискусія - чи варто державі братися за порятунок геть усіх, хто дихає.

"Це антигуманно – тому що буде дуже велика кількість інвалідів, - вважає колишній міністр охорони здоровя Микола Поліщук. - На мій погляд в процесі роботи цього медики розроблять критерії, з якими дітьми треба працювати, щоб вони виживали, а з якими дітьми, можливо на варто працювати".

Давати комусь "чорну мітку" при народженні - неможливо, - заперечують інші лікарі.

мозок, центральна нервова система дитини продовжує свій розвиток після народження, і навіть маючи всі сучасні методи діагностики, не завжди з повною впевненістю можна прогнозувати розвиток дитини.

Власної статистики - скільки недоношених лишаються інвалідами Україна ще не має - замало часу для спостережень. Країни Європи, де такі стандарти життя діють уже понад двадцять років, досі не відмовились від порятунку малюків будь-якої ваги. Нещодавно тамтешні неонатологи подарували життя немовляті вагою в 275 грамів.

Немовля вагою в кілограм має 80 відсотків шансів вирости здоровим. Утім є діти, у яких нібито зі здоров'ям усе гаразд, але вони погано навчаються у школі, або мають соціальні проблеми. У рідкісних випадках дитина може зостатися з каліцтвом, буде незрячою чи глухою, але це дуже рідко, впевнений професор, головний лікар Клініки гінекології та пологової медицини, клініка Vivantes (Берлін) Вернер Мендлінг.

Недоношених діток у Німеччині держава супроводжує до восьмирічного віку. Уся необхідна їм допомога - у легкому доступі. ЗавдАння батьків - лишЕ не лінуватись і брати, що дає держава.

Щойно батьки раділи, що Богданчик оминув основні ризики недоношених - глухоту і сліпоту, хлопцю діагностували ДЦП. Лікарі радять їхати у Трускавець. Курс реабілітації - 19 тисяч гривень. На поїздки до столичних ескулапів геть незаможна родина з районного центру вже витратила тисячі доларів. Часом родини Черніїв допомагають фонди і просто небайдужі люди.

Чого варте життя недоношеного немовляти в Україні, дивіться, будь ласка, у відео ТСН:

Читайте також:

Німецькі лікарі врятували немовля вагою 275 грамів

Україна посилила вимоги для виробників дитячого харчування

Японські вчені навчилися розшифровувати плач немовлят

 

В Україні недоношеному немовляті важко вижити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: