В Україні узаконять таємницю сповіді

Таємниця сповіді: священиків виключать з числа свідків
Укрaїнa 14 червня, 2011, 20:54 2609 10
Додати до обраного
Верховна рада збирається заборонити допитувати як свідків священиків, лікарів, нотаріусів та психологів.

Верховна рада взяла за основу проект закону "Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України".

Згідно з ним, священики, нотаріуси, лікарі та психологи не можуть бути допитані як свідки з приводу того, що їм було довірено або стало відомо при здійсненні професійної діяльності.

Виняток становитиме лише випадки, коли вищеперераховані люди у письмовій формі звільнені від обов'язку зберігати професійну таємницю особою, що довірила їм ці відомості.

Відповідний документ, ініційований народним депутатом від фракції НУ-НС Володимиром Марущенком, підтримали 236 народних депутатів.

Чинне кримінально-процесуальне законодавство дозволяє слідчим допитувати як свідків священиків. Фактично, це означає, що священнослужитель зобов'язаний поділитися з міліцією тією інформацією, яку він дізнався від людини під час сповіді, хоча закон "Про свободу совісті та релігійні організації" містить протилежну норму: ніхто не може вимагати від священика розкриття таємниці сповіді. Таким чином, внесеннями змін до кодексу ці норми будуть приведені у відповідність одна до одної.

Читайте також:

В Україні видали Кримінальний кодекс для дітей

В запорізькому райвідділі міліції підозрюваний помер на допиті

У VIP-районі Києва вивісили білборди з пропозицією благословення

Рада відмовилася відновити смертну кару

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Укрaїнa 14 червня, 2011, 20:54 2609 10
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 10
  • Юрист Юрист 14 червня, 21:28 Згоден 2 Не згоден 1 -[-div class=quotation-]--[-span class=nick-]-Вася-[-/span-]- -[-span class=date-]-Сьогодні, 21:18-[-/span-]- -[-span class=text-]-В мене питаня вже мулить багато років а навіщо сповідь якщо я непью некурю дружину не лаю погоного нероблю не матюкаюсь і нашо воно мені скажіть на милість, толку с того якщо пришов на сповідь покаявся вийшов і пішов бухати і дружину обсирати-[-/span-]--[-/div-]-ви мабуть погано ознайомлені з суттю сповіді. відповісти цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції