В Україні вдвічі поменшало прихильників незалежності

Ілюстрація© УНІАН
Укрaїнa 4 серпня, 2011, 10:53 3941 95
Додати до обраного
Якби референдум про незалежність України проводився цього року, її підтримали б 47% українців проти 91% в 1991 році, свідчать дані НАН України.

За 20 років в українців значно змінилося ставлення до незалежності. Якби референдум про незалежність України проводився цього року, суверенітет підтримали б удвічі менше людей, ніж у 1991 році.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Інститутом соціології Національної академії наук і фондом "Демократичні ініціативи".

З 1992 року соціологи щорічно опитували 1800 громадян України старше 18 років. Як розповіла директор фонду Ірина Бекешкіна, за 20 років у наших співвітчизників помінялося ставлення до незалежності. "Якби референдум про незалежність України проводився цього року, її підтримали б 47% українців проти 91% в 1991 році", - цитує Бекешкіну видання "Коммерсант-Украина".

За даними опитування, в 2011 році про розпад СРСР жалкують 47,4% українців, а в 1994 році число тих, хто бажав повернутися до Радянського Союзу, складало усього 17%.

Соціологи також зазначили, що до 2011 року українці стали більше терплячими. Якщо в 1998 році 60% опитаних заявили, що "терпіти скрутне становище неможливо", то в 2011 році 53% респондентів вважають, що становище важке, але терпиме. "Ми відчували себе нещасними за будь-якої влади, про що говорять характеристики, які не міняються за роки незалежності: 47% вважають, що ми живемо в суспільстві шахраїв, 44% - в суспільстві політиканів, 36% - авантюристів", - розповіла Бекешкіна.

На думку опитаних, важливу роль в українському суспільстві відіграють мафія і кримінальний світ (39%), підприємці і бізнесмени (37%), лідери політичних партій (31%). При цьому роль робітників та інтелігенції, на їх думку, в житті суспільства порівняно з 1994 роком знизилася майже в два рази - з 16 до 9%.

Заступник директора Інституту соціології НАН Євген Головаха вважає, що в українському суспільстві присутня "двоїстість". "Населення прагне до європейської демократії, розуміє і цінує свої права. При цьому в країні домінує тіньовий сектор економіки, соціально-культурна сфера фінансується за залишковим принципом, а представники влади мають безмежні привілеї", - відзначив Головаха.

Політолог Андрій Окара вважає, що зміни споживчих настроїв українців - це світовий тренд, а ностальгія за Радянським союзом свідчить про невдоволення суспільством. "Це не прагнення назад у СРСР. Зрозуміло, що назад дороги немає. Це прагнення українців жити в ідеологічно побудованому і соціально захищеному суспільстві, а не в такому несправедливому, як зараз", - пояснив Окара.

Читайте також:

Більшість українців вважають, що зараз час мафії, політиканів та жебраків

Понад третина українців вважають Сталіна великим вождем

Більшості українців для щастя вистачить зарплати у 2700 гривень

80% українців не читали Конституцію

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами КоммерсантЪ-Украина / П.З.
Побачили помилку - контрол+ентер
Укрaїнa 4 серпня, 2011, 10:53 3941 95
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 95
  • :( :( 4 серпня, 14:48 Згоден 20 Не згоден 5 -[-div class=quotation-]--[-span class=nick-]-113-[-/span-]- -[-span class=date-]-Сьогодні, 14:08-[-/span-]- -[-span class=text-]-і до чого тут незалежність, всі проблеми від керівництва, а відносно савка то змушений вас засмутити такого вже небуде, в Росії ситуація аналогічна нашій, єдине що її рятує це запаси енергоносіїв.-[-/span-]--[-/div-]-Для этого существуют объективные источники посмотрите экономический рост России и Украины. За десять лет Путинской команды Россия расплатилась по всем внеш. долгам и сейчас входит в 10-ку развитых экономик мира(6-ая экономика)(да в основном из-за энергоресурс. Но с какой целью их использовать(например при прежнем либеральном руководстве Ельцин-Березовский-Чубайс Российские нефть и газ фактически уходило через Юкосы к британским и американским комп. И к 1998 - дефолт) )) Россия интенсивно вкладывает деньги в наукоёмкие проекты построение нового космодрома, развитие нано-технологий , постройка науко-града Сколково триллионные рублёвые ассигнования на ВПК. Через ТС создаёт свою экономическую зону и потребительский круг для экспорта. Все это доказательство эффективности власти. А, что у нас национальный проект ЕВРО 2112 на фоне деградации и упадка всех сфер жизни !? Все понимаю , что конкурс мы выиграли на него потому, что наши олигархи Ахметов и ЛевОчкин любят футбол . відповісти цитувати Дякуємоспам :( :( 4 серпня, 14:49 Згоден 9 Не згоден 9 До чього тут не3алежнисть ? Все предприятия в том числе высокотехнологические ОКБ Южное , Николаевский припортовый , Львовский лазерный завод, Харьковский тракторный, АНТК им.Антонова все они остались без субподрядчиков разбросанных по всему СНГ и миллиардных заказов я уже не говорю про рейдерские захваты и распил имущества на них не3алежными бизнесменами. Ведь именно это и является локомотивом экономик современных государств , а не Химпром и Сельское хозяйство которое сейчас в упадке из-за вступления в СОТ и сидит на дотациях кредитных. У нас 60% экономики в тени само государство покрывает многомиллиардные дыры в бюджете за счет долларовых займов в МВФ и ЕБРР (напомню совокупный долг уже 105% к ВВП , у Греции 115% и это с нашей экономикой и зарплатами). Дефолт Украины это вопрос времени. цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції