Верховний суд попросив Пшонку навчити заступника етики

Верховний суд попросив Пшонку навчити заступника етики

Верховний суд обурений порушенням Коституції та псуванням його іміджу / Фото: Архів

Судді повдомили, що Гаврилюк порушив Конституцію України та зашкодив авторитету Суду.

Судді Верховного суду заявили про порушення принципiв незалежностi суду та етики заступником генпрокурора Михайлом Гаврилюком.

Про це йдеться у зверненнях суддів до Генерального прокурора та Вищої ради юстиції, повідомляє прес-служба ВСУ.

Судді нагадали, що відповідно до частини першої статті 124 Конституції правосуддя в Україні здійснюється виключно судами.

"Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються", - підкреслили вони.

У звернені зазначається, що 7 листопада 2011 року заступник генпрокурора Гаврилюк провів брифінг, на якому зробив публічну заяву про те, що до Вищої ради юстиції надійшли звернення від народних депутатів, в яких містяться дані про порушення присяги суддями Судової палати у кримінальних справах ВСУ.

Гаврилюк зазначив, що судді Верховного суду "змінили вироки 15 особам, що вчинили вкрай небезпечні для суспільства насильницькі злочини з корисливих мотивів (вбивства, зґвалтування). Абсолютно необґрунтовано та незаконно судді змінили злочинцям покарання з довічного позбавлення волі на строк 15 років".

Крім того, на цьому брифінгу Гаврилюк вказав на можливість звільнення суддів Верховного суду, причетних до прийняття зазначених судових рішень, з посади за порушення присяги судді і притягнення їх до кримінальної відповідальності.

"Правова оцінка Гаврилюком, як заступником генпрокурора обґрунтованості та законності судових рішень ВСУ, його висловлювання щодо порушення суддями ВСУ закону, зроблені до проведення в установленому законом порядку перевірки зазначених звернень народних депутатів України (тобто за відсутності будь-яких правових підстав), є порушенням визначених Конституцією, законами України та міжнародно-правовими актами гарантій незалежності суддівської діяльності", - заявили судді.

Крім того, вони назвали заяву Гаврилюка "проявом незаконного втручання у здійснення правосуддя суддями ВСУ, неправомірного впливу на них у зв'язку з виконанням професійних обов'язків".

"Зроблені за таких обставин оцінки та висловлювання Гаврилюка не тільки завдають шкоди авторитету ВСУ, але й дискредитують ГПУ, порушують правові засади її діяльності", - йдеться у зверненнях.

Судді ВСУ вважають, що "Гаврилюк, допустивши публічні заяви зазначеного вище змісту до проведення в установленому законодавством порядку перевірки відповідних депутатських звернень, порушив гарантовані на конституційному та міжнародно-правовому рівні засади та принципи самостійності суду і незалежності суддів, а також законодавчо визначені обов'язки, етику та основи діяльності працівників прокуратури".

Судді звертаються до генпрокурора з проханням у межах своїх повноважень вжити відповідних заходів правового реагування щодо заступника генпрокурора Гаврилюка.

Звернення затверджено зборами суддів Верховного суду 14 листопада 2011 року.

Читайте також:

Суддів, які випустили фігурантів "газової справи", хочуть покарати

У Тимошенко кажуть, що суддям мстять за закриття справ проти неї

Янукович скасував обов’язкове оприлюднення всіх рішень судів

ГПУ звинуватила суддів у пом'якшенні вироків гвалтівникам

Повʼязані теми:

Наступна публікація