ВАСУ розглядає законність виборів

21 жовтня, 2007, 16:02 626
Додати до обраного
ВАСУ 22 жовтня продовжить розгляд позову стосовно законності встановлення результатів виборів.

Підрахунок голосів
УНІАН
П'ять партій хочуть у суді домогтися перерахунку голосів на виборах.
21 жовтня о 14.00 колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі п’яти осіб під головуванням голови суду Олександра Пасенюка розпочала розгляд справи за позовами п’яти політичних сил до Центральної виборчої комісії України.
 
Адміністративна справа направлена до суду за скаргами Прогресивної соціалістичної партії України, Соціалістичної партії України, Комуністичної партії України, Всеукраїнської партії народної довіри та Партії вільних демократів. 

Зокрема, позивачі просять суд визнати дії ЦВК неправомірними в частині підрахунку голосів виборців на дострокових парламентських виборах; такими, що призвели до фальсифікації результатів виборів; визнати бездіяльність ЦВК в частині нереагування на порушення, надання їм неналежної оцінки, невживання заходів щодо усунення порушень.

Також вони вимагають провести перерахунок голосів на виборах.
 
На початку судового засідання представники СПУ заявили клопотання залучити до розгляду справи як третіх осіб всі політичні сили, що брали участь у дострокових парламентських виборах; викликати як свідків представників згаданої партії, які звернулися з 11 заявами до Генпрокуратури щодо порушення кримінальної справи у зв’язку з перевищенням службових повноважень або службовою недбалістю членів ЦВК під час підрахунку результатів виборів. 

ВАСУ вже прийняв рішення витребувати з Генеральної прокуратури України інформацію про результати перевірки представників від СПУ щодо фальсифікації виборчих документів на позачергових виборах до ВР.

Що стосується іншої частини клопотання, в якій позивачі просили залучити в якості третіх осіб представників інших політичних партій та блоків, які брали участь у дострокових парламентських виборах, та залучити в якості свідків представників СПУ, які зверталися до Генпрокуратури з приводу фальсифікації виборчих документів, то в цьому їм було відмовлено. 

Як наголошується в ухвалі суду, “інші учасники виборчого процесу мали 5 днів з моменту оголошення результатів виборів для звернення до суду в разі непогодження цими результатами. І тому притягнення їх в якості третіх осіб буде порушенням процесуальних вимог. 

Стосовно притягнення в якості свідків представників СПУ, то в клопотанні не вказано їхніх повних даних, а тому вони не можуть бути долучені до справи”. 

У відповідь на це представники Соцпартії завили відвід всьому складу колегії суддів. 

Відповідне клопотання сьогодні під час судового засідання вніс один із представників СПУ в суді Валерій Кочетов.
 
Так, зокрема, він аргументував свої клопотання тим, що під час подання позовної заяви СПУ просила долучити всі політичні партії та блоки, які брали участь у дострокових парламентських виборах 30 вересня в якості третіх осіб. Втім, в цьому їм було відмовлено та роз’яснено, що це вони зможуть зробити в ході судового розгляду справи по суті. Однак, під час цього розгляду суд не задовольнив такого клопотання СПУ. 

Крім того, Кочетов зазначив, що вважає неправильним об’єднання в одне провадження позовів СПУ, ПСПУ, КПУ та Всеукраїнської партії народної довіри, Партії вільних демократів, оскільки позовні вимоги не однорідні, а позови подані в різні терміни. 

А тому, як зазначив автор клопотання, “виникає думка, що Вищий адміністративний суд є одним із суб’єктів однієї з партій, зацікавлених в результатах рішення цієї справи... “А тому я заявляю відвід всій колегії суддів в повному складі”, - заявив Кочетов.
 
Слід зазначити, що цю його ініціативу не підтримали інші представники позивачів, дозволивши суду самостійно приймати рішення з приводу заявленого клопотання.

Пізніше суд відмовив СПУ у відводі суддів колегії ВАСУ.

В ухвалі суду йдеться, що підстави позивача є необґрунтованими, а тому суд залишає клопотання позивача без задоволення. Ухвала оскарженню не підлягає.

Від ЦВК у судовому процесі беруть участь заступники голови комісії Андрій Магера, Жанна Усенко-Чорна та член ЦВК Юлія Швець.
 
Як треті особи в засіданні беруть участь представник БЮТ Володимир Пилипенко, а також Валерій Карпунцов і Олег Діденко від блоку "Наша Україна - Народна самооборона".

Станом на цю годину ВАСУ закрив засідання. Суд продовжить розгляд позову в понеділок, 22 жовтня о 10.00.

Перед оголошенням перерви суд розглянув та виніс ухвалу за кількома клопотаннями, поданими з боку представників СПУ та Всеукраїнської партії народної довіри.
 
Так, зокрема, суд зодовольнив клопотання останньої в контекті витребування з Центрвиборчкому протоколів про підрахунок голосів виборців з 225 виборчих окружних комісій (ОВК) та закордонного виборчого округу. 

Водночас суд відмовив у задоволенні клопотань цієї політичної сили, які стосувалися витребування списків виборців, що зберігаються в ОВК; залучення в якості експертів співробітників з числа центральної контрольної групи, створеної ЦВК; витребування протоколів про підрахунок голосів з виборчих дільниць; витребування з Державної прикордонної служби України відомостей про осіб, які перетнули кордон України і повернулися назад до моменту складання виборчих списків.
 

Магера-Усенко-Чорна
УНІАН
ЦВК у суді представляють Андрій Магера та Жанна Усенко-Чорна.
Крім того суд задовольнив клопотання представників від СПУ щодо витребування з ЦВК списків виборців, які були внесені до них на день голосування, а також дані про кількість отриманих бюлетенів і кількість виборців, які скористалися своїм виборчим правом. 

Ситуацію, що стосується судового засідання, вже прокоментував заступник голови ЦВК Андрій Магера. Він вважає, що позивачі у справі навмисно затягують судовий процес. 

За словами Магери, окремі представники політичних партій, які звернулися з позовом до ЦВК, “зловживають своїми процесуальними правами з метою затягнути судове засідання”. 

Так, зокрема, як пояснив представник Центрвиборчкому, в окремих клопотаннях містяться факти, розгляд яких має відбуватися в окружному адміністративному суді Києва, але правом звертатися з цього приводу до вказаного суду позивачі вчасно чомусь не скористалися. 

Позови до ЦВК

21 жовтня, 2007, 00:00

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами УНІАН / Р.К.
Побачили помилку - контрол+ентер
21 жовтня, 2007, 16:02 626
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції