Виборчі порушення. Оновлюється

НУ-Нс заявляє про виборчі порушення
30 вересня, 2007, 12:02 2083 1
Додати до обраного
Партії-учасники перегонів та правоохоронці постійно надають нову інформацію про порушення, зафіксовані під час голосування.

У Вінницькій області співробітники міліції затримали трьох людей, які винесли незаповнені бюлетені із виборчих дільниць.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив голова Вінницького обласного осередку Комітету виборців України Владислав Телень.

За його словами, по 1 одній людині затримано у Ямполі, Козятині та смт Ольгополі Чечельницького району.

Телень повідомив, що в смт Ольгополь була затримана бабуся, яка пояснила, що винесла бюлетень через поганий зір, і хотіла, щоб хтось із родичів допоміг їй проголосувати. В Ямполі міліція затримала чоловіка, який під час затримання розпочав рвати бюлетень та намагався його з’їсти. У Козятині був затриманий чоловік, який також виніс бюлетень за межі виборчої дільниці.


ПР і БЮТ заявляють про спроби підкупу виборців Блоком Володимира Литвина.

Кандидат від Партії регіонів №182 Максим Луцький заявляє, що в Києві було зареєстровано дві спроби підкупу виборців від імені Блоку Литвина.Про це він заявив сьогодні на прес-конференції УНІАН.

“Є два факти, коли затримано людей”, - сказав Максим Луцький. За його словами, йдеться, передусім, про спроби підкупу студентів Київського політехнічного університету та Київського авіаційного університету.

“З’являється якійсь містер “Х”, який пропонує сфотографувати бюлетень з паспортом поруч, і за це пропонує 50 гривень”, - сказав Максим Луцький. Він зауважив: щойно така інформація з’являлася, то представники Партії регіонів виїздили на виборчі дільниці з метою припинити цю практику.

Блок Юлії Тимошенко також заявив про підкуп виборців Блоком Володимира Литвина, а також Соціалістичною партією. Про це на прес-конференції повідомив керівник центрального виборчого штабу блоку Олександр Турчинов.

"Був зафіксований підкуп голосів, роздача грошей у Кіровоградській, Черкаській, Полтавській областях блоком Литвина й Соціалістичною партією", - наголосив Турчинов.

У Луганську зафіксовано факти підкупу виборців.

Представниця Партії регіонів Олена Лукаш поінформувала про окремі виявлені факти порушень чинного законодавства під час проведення голосування. Зокрема, вона зауважила, що в Луганську в педагогічному університеті спостерігачами від партії був виявлений факт підкупу виборців.

Лукаш повідомила, що студенти у кабінці для голосування фотографували бюлетень, в якому віддано голос за БЮТ, а потім у гуртожитку їм видавали по 50 грн. За її словами, ректором цього педуніверситету є член від БЮТ. Факт підкупу розслідують правоохоронні органи, сказала Олена Лукаш.

У Криму на деяких дільницях урни опечатані пластиліном.

На виборчій дільниці №45 Сімферополя (округ №1) урни для голосування опечатані пластиліновою печаткою.

У Криму на деяких дільницях урни опечатані пластиліном.

На виборчій дільниці №45 Сімферополя (округ №1) урни для голосування опечатані пластиліновою печаткою.

Як повідомили кореспонденту УНІАН тележурналісти, що працювали на дільниці №45, розташованій у Кримському медуніверситеті ім. Георгієвського, за словами представників комісії, печатка, яку видавала Центральна виборча комісія, зламалася, у зв`язку з чим урни довелося опечатувати пластиліном.

Крім того, як запевняють телевізійники, через деякий час їм наказали залишити територію дільниці. Серед 5 телеканалів, що працювали на 45-й дільниці, 4 – всеукраїнські.

За оперативними даними, пластилінову печатку виявлено не тільки на 45-і дільниці, а й ще на ряді інших дільниць Сімферополя.


Полтавський виборчий штаб СПУ заявляє про примусове голосування ув’язнених за блок "Наша Україна - Народна самооборона".

Про це журналістам повідомив глава виборчого штабу СПУ в Полтавській області Степан Бульба.

За його словами, Департамент з питань виконання покарань в Полтавській області одержав розпорядження про організацію голосування ув`язнених за блок НУ-НС.

"І це відбувається по всій Україні, близько трьох тисяч ув`язнених проголосують на спец дільницях за "Нашу Україну"," - заявив Бульба.

Він вважає, що на виборах задіяний адмінресурс і мають місце порушення виборчого процесу.

"Для проведення чесних виборів в Україні потрібна чітка робота правоохоронних органів і контроль громадськості," - сказав Бульба.


Столичні правоохоронці присікли "карусель".

У Дніпровському районі Києва на одній із дільниць (округ № 223) міліція кілька разів зловила на гарячому виборців, що намагалися винести з дільниці чисті бюлетені, передає "Комсомольська правда" - Україна".


Спостерігачі від НУ-НС з Кіровограда фіксують масові факти організованої доставки виборців на виборчі дільниці міста.

Про це повідомляє офіційний портал Блоку. За твердженням сайту, такі дії є порушенням ст. 5 Закону України "Про вибори народних депутатів України", відповідно до котрої участь громадян у виборах є добровільною.

За наявною у Блоку інформацією, доставка виборців на дільниці є акцією виборчого штабу Партії регіонів України.

Надання безоплатних транспортних послуг виборцям під час виборчого процесу, йдеться у заяві, є непрямим підкупом виборця, що прямо заборонено п. 13 ст. 71 України "Про вибори народних депутатів України", та агітацією в день голосування, що є порушенням з боку Партії регіонів України п. 2 ст. 65 України "Про вибори народних депутатів України".

Організована доставка виборців суб'єктом виборчого процесу на дільниці в автомобілі робить можливою також прямий підкуп виборців під час їх доставки на виборчу дільницю та тиск на виборців під час їх перевезення з боку представника суб'єкта виборчого процесу – вважає прес-служба НУ-НС.

За інформацією, ще двадцять автобусів з виборцями курсують Харковом.

Також сайт блоку стверджує, що працівники Служби безпеки України задокументували факт підкупу виборців у 97-ому виборчому окрузі - у селі Веселий Кут Новоукраїнського району Кіровоградської області.

Як поінформував керівник обласного виборчого штабу Блоку “Наша Україна – Народна самооборона” Едуард Зейналов, депутат сільської ради, представник Соціалістичної партії Віктор Андрійченко пропонував по 50 гривень за кожен голос, відданий на користь своєї політичної сили. Робилося це за безпосередньої вказівки керівника осередку СПУ в Новоукраїнському районі Лідії Городницької.

Пізніше інформацію про підкуп підтвердила Служба безпеки України, що отримала підтвердження цих даних.

СБУ отримала заяву про спробу підкупу виборців для створення так званої "каруселі з бюлетенями". В результаті інформація знайшла підтвердження.

Наразі прокуратура має прийняти відповідне процесуальне рішення.

Соціалістична партія заявляє, що спостерігач від Блоку Юлії Тимошенко вела агітацію на виборчій дільниці № 153 (Калуш, Івано-Франківська область) округу № 79.

Про це сказано в повідомленні прес-служби СПУ.
"...Спостерігач від "БЮТ" проводила відкриту агітацію", - сказано в повідомленні.

За даними Івано-Франківського обкому партії, за фактом виборча комісія провела засідання, на якому склала протокол порушення й відправила в окружну комісію.

Зараз цього спостерігача на виборчій дільниці немає.


Соціалістична партія України звернулася до прокуратури зі скаргою на порушення виборчого процесу на дільниці в Криму.

Про це РИА Новости повідомила прес-секретар СПУ Ірина Гаврилова.

"На дільницю завезли тільки 70% від необхідної кількості бюлетенів. Наші представники виступили з вимогою підвезти бюлетені, яких бракувало, але представники "Нашої України - Народної самооборони" і Блоку Юлії Тімошенко, що заправляють там, відмовилися це зробити, у зв'язку з чим ми звернулися зі скаргою до прокуратури", - сказала вона.

За словами представника СПУ, партія має в своєму розпорядженні також дані про те, що в Полтаві та Полтавській адміністрації виправно-трудових установ отримали вказівку забезпечити підтримку блоку НУ-НС на парламентських виборах.

В той же час, інтернет-сайт Соцпартії повідомив, що на проблемну кримську дільницю було доставлено необхідну кількість бюлетенів, проте голова місцевої дільничної комісії, який, за інформацією партії, представляє НУ-НС, та його заступник (представник БЮТ) відмовляються їх приймати.

"Є підстави вважати, що це запланований зрив голосування на цій виборчій дільниці", - відзначається в повідомленні СПУ.

Облштаб НУ-НС заявляє, що на Луганщині вночі до списків було включено 90 осіб без будь-якого рішення комісії.

На Луганщині на 101-й дільниці 109-го виборчого округу сьогодні вночі до списків виборців було включено 90 осіб без будь-якого рішення дільничної комісії. Про це УНІАН повідомили в обласному виборчому штабі блоку “Наша Україна – Народна самооборона”.

Як передає кореспондент УНІАН, у прес-службі обласного виборчого штабу “Наша Україна – Народна самооборона” повідомили, що представником від блоку НУ-НС у цьому окрузі подано з цього приводу скаргу до суду.

Окрім того, за повідомленням прес-служби, по м. Ровеньки (106-й виборчий округ) курсують 15 автобусів і збирають людей, хто ще не проголосував, під загрозою звільнення з роботи.

Те ж саме відбувається і в Алчевську, Біловодську та станиці Луганській, зазначили в прес-службі.

Партія регіонів заявляє про масові порушення на Сумщині.

Голова виборчого штабу Партії регіонів у Сумській області Андрій ПІНЧУК заявляє про масові порушення під час виборів на Сумщині.

Про це він повідомив під час прес-конференції у незалежному громадському прес-центрі "Сумський вибір-2007".

Найголовнішою проблемою, Пінчук назвав бездіяльність місцевої влади щодо підготовки виборів. "Робочі групи зі складання списків виборців, які очолювали представники владних структур, фальсифікували списки виборців. Як доказ цього можу сказати, що виборці не знаходять себе у списках, у списках є "мертві душі". Ця проблема, як снігова лавина, тягне за собою низку інших порушень: видачу бюлетенів без документів, проблематичне голосування вдома, нестача бюлетенів на виборчих дільницях", - повідомив представник ПР.

Він розповів про конкретні факти, зафіксовані на виборчих дільницях на території Сумщини. Зокрема, за інформацією Партії регіонів, у ТВО № 158 (м. Суми), на дільниці № 26 до списків виборців внесені особи, які не досягли 18 років. На дільниці № 69, де до списку виборців внесено 640 осіб, в наявності є лише 540 бюлетенів для голосування.

Не вистачає бюлетенів також на дільниці № 28 (2692 бюлетеня на 2749 виборців) та на дільниці № 23 (3008 бюлетенів на 3078 виборців). Крім того, наголосив Пінчук, на дільниці № 112 зафіксовано факт порушення таємниці голосування – тут встановлено прозорі кабінки для голосування.

Пінчук розповів, що у ТВО № 164 на дільниці № 71 у м. Ямпіль не було включено до списків виборців мешканців будинку престарілих, які не можуть самостійно пересуватись. А в ТВО № 159 у м. Білопілля на одну з дільниць не допустили спостерігача від Партії регіонів.

"За законом про вибори це порушення може бути підставою для визнання результатів виборів на цій дільниці недійсними", - наголосив Пінчук.

Також, за його словами , у ТВО № 160 (м. Глухів) на виборчих дільницях були виявлені агітаційні плакати, що є порушенням закону у частини заборони агітації у день виборів.

Пінчук повідомив, що масово на території області до списків виборців включено прізвища людей, які вже померли. "Наші спостерігачі на ДВК на всі порушення складають відповідні акти. Їх перелік йде на сотні, а, можливо, доходить вже й до тисячі".

«Також маємо інформацію, що головні фальсифікації на виборах в області будуть у вечірній час. Але у кожній окружній виборчій комісії при підрахунку будуть депутати Верховної ради України або кандидати у депутати від Партії регіонів, щоб запобігти цьому", - сказав Пінчук.

Комуністична партія України обвинувачує представників блоку "Наша Україна - Народна самооборона" у псуванні 750 бюлетенів через використання неправильної печатки в Харкові.

Про це сказано в повідомленні прес-служби КПУ.

Відповідно до повідомлення, на виборчій дільниці №67 територіального виборчого округу №176 (Жовтневий район Харкова) зіпсовано 750 бюлетенів (близько 38% від загальної кількості бюлетенів).

Бюлетені зіпсовані тим, що на них поставлена печатка, виготовлена для виборчої комісії, яка працювала в 2006 році.

"Як виявилося, дільничною комісією використовувалася печатка, на деталях якої були укріплені дві печатки - "правильна" і "неправильна". Виникає законне питання: хто й навіщо виготовив таку "подвійну" печатку?", - сказано в повідомленні.

Уповноважений від КПУ подав скаргу в окружну виборчу комісію. Також з ініціативи членів окружної комісії від КПУ були спрямовані заяви в Міністерство внутрішніх справ і Службу безпеки України для розслідування факту псування бланків бюлетенів.

"І заступник голови окружної комісії, який видавав печатки дільничним комісіям, і голова дільничної комісії, "власник" "подвійної" печатки, - представники "Нашої України", - сказано в повідомленні.

Зараз дільнична комісія одержала додаткову кількість бюлетенів замість зіпсованих.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Українська правда / УНІАН / Українські новини / razom.org.ua / О.Ш./ А.Ф./Р.К./О.В.
Побачили помилку - контрол+ентер
30 вересня, 2007, 12:02 2083 1
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 1
  • Наталя Наталя 18 січня, 08:10 Згоден 0 Не згоден 0 У Запоріжжі до списків не внесено мого сина. За словами його тещі, що голосувала в Маріуполі, він є у маріупольських списках. Інший факт: до списків у Запоріжжі внесено прізвище жінки, яка вже кілька років є громадянкою Великобританії. відповісти цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції