Європейська місія задоволена виборами

1 жовтня, 2007, 15:51 339
Додати до обраного
Європейські спостерігачі вважають, що парламентські вибори в Україні були вільними і конкурентними. Хав'єр Солана привітав українців.

Ханне Северінсен
УНІАН
Незважаючи на наявність ряду зауважень, переважно пов'язаних із виборчим законодавством і виборчою кампанію в ЗМІ, Ханне Северінсен відзначає відповідність українських виборів міжнародним стандартам.
Європейські спостерігачі вважають, що парламентські вибори в Україні були вільними і конкурентними.

Як передає УНІАН, про це йдеться у заяві місії про попередні висновки спостереження. Місія є спільним проектом Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), Парламентської асамблеї НАТО, а також Європарламенту.

"Позачергові вибори до Верховної ради України були проведені здебільшого у відповідності до зобов’язань перед ОБСЄ та Радою Європи, а також міжнародних стандартів демократичних виборів, і підтвердили наявність відкритого конкурентного середовища для здійснення виборчого процесу", - зауважено в документі.

Крім того, європейські спостерігачі вважають, що участь у виборах 20 партій і блоків, зареєстрованих в умовах загальної прозорості та відкритості, надала громадянам широкі можливості вибору. Спостерігачі також зауважують, що під час виборчої кампанії було дотримано стандартів свободи зібрань і свободи слова.

Вони зауважили, що день виборів пройшов спокійно, процес голосування та підрахунку голосів загалом відбувався організовано та прозоро без суттєвих регіональних розбіжностей.

Як зазначила на прес-конференції керівник делегації Парламентської асамблеї Ради Європи Ханне Северінсен, внесені нещодавно зміни та доповнення до виборчого законодавства негативно вплинули на виборчий процес. За її словами, особливе занепокоєння викликали незадовільна якість списків виборців, загроза позбавлення прав волевиявлення тих виборців, які перетинали державний кордон напередодні виборів, та неможливість проголосувати за відкріпними посвідченнями.

Ханне Северінсен повідомила, що ПАРЄ рекомендуватиме Україні здійснити реформу виборчого законодавства таким чином, щоб у виборах мали можливість брати участь більша кількість політичних сил.

Говорячи про позитивні моменти виборчого процесу, спостерігачі відзначили спокійну атмосферу передвиборчої кампанії, безперешкодне проведення політичними силами агітації. Крім того, спостерігачі вважають, що ЦВК ефективно впоралася з більшістю технічних нюансів підготовки до виборів, а окружні виборчі комісії керували процесом підготовки до виборів переважно відкрито та прозоро. Адміністративні суди та суди загальної юрисдикції максимально намагалися своєчасно розглядати справи, пов’язані з виборами.

Серед негативних моментів спостерігачі звертають увагу, що складанню списків виборців перешкоджали відсутність чіткого розмежування повноважень між відповідними державними установами, а також певні технічні проблеми, які негативно позначилися на якості списків виборців.

Як негативний фактор європейські спостерігачі відзначили, що члени ЦВК під час вирішення важливих питань голосували з огляду на свою партійну приналежність, що іноді негативно впливало на роботу комісії та гальмувало ухвалення певних рішень.

Серед негативних моментів міжнародні спостерігачі також відзначили неспроможність або небажання Конституційного суду виконувати свої обов’язки та забезпечити своєчасний розгляд подань, пов’язаних з підготовкою до виборів.

Спостерігачі висловили занепокоєння відсутністю прозорості у питаннях прав власності на ЗМІ, відсутністю громадського каналу мовлення та незалежного регуляторного органу з питань ЗМІ, а також із приводу прихованої політичної реклами.

Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Хав’єр Солана також привітав українців з демократичними виборами і сподівається на швидке формування нового уряду. Про це йдеться у заяві Хав’єра Солани, на яку посилається агенція УНІАН.

“Я вітаю народ України з учорашніми парламентськими виборами, які знову довели непорушну відданість демократії”, - зауважено в заяві.

Хав’єр Солана зауважив, що задоволений попередніми оцінками виборів, здійсненими місією ОБСЄ, згідно з якими вибори відбулися відповідно до міжнародних демократичних стандартів.

“Зараз, коли український народ висловив свою волю, я закликаю політичних лідерів України швидко рухатися вперед у створенні нового стабільного уряду та продовженні необхідних внутрішніх реформ. Це також дасть позитивний сигнал для інших країн регіону”, - сказав Хав’єр Солана.

Верховний представник ЄС наголосив, що Європейський Союз продовжить підтримку реформаторських зусиль України та подальше поглиблення відносин між ЄС та Україною, якість яких залежатиме від якості української демократії та реформ.

Реакція міжнародних спостерігачів

1 жовтня, 2007, 00:00

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами УНІАН / О.В.
Побачили помилку - контрол+ентер
1 жовтня, 2007, 15:51 339
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції