Ющенко розповів про підстави

20 серпня, 2007, 13:09 241
Додати до обраного
Президент розповів про вибори, конституційний референдум та передвиборчий плагіат.

Президент України Віктор Ющенко заявляє, що немає жодних правових підстав для ревізії рішення про проведення позачергових парламентських виборів.

Як передає УНІАН, про це він повідомив сьогодні на прес-конференції.

Президент нагадав, що позачергові парламентські вибори 30 вересня проводяться виключно на підставі законів. "Ніякої правової ревізії виборів не буде", - сказав Ющенко.
Він додав, що вибори 30 вересня - це виключно правовий крок, який визнаний усіма політичними силами.

Також президент називає запозичення ідей одних політичних сил іншими спробою дискредитації їхніх намірів. За словами Ющенка, йому прикро, коли їдучи українськими дорогами, бачиш рекламу, мета якої - “через авантюри, політичну хитрість дискредитувати когось”.

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
Президент України Віктор Ющенко
“Це метод для слабких”, переконаний президент, оскільки “сильні”, за його словами, переймаються втіленням у життя власних ідей та гасел.

Крім того, Віктор Ющенко розповів про своє бачення можливості проведення всеукраїнського референдуму щодо внесення змін до Конституції. Він вважає, що для цього необхідна консолідація демократичних політичних сил

Президент зазначив, що метою проведення референдуму є не тільки сам факт його проведення, а й реалізація його в українському парламенті. Для цього, на думку президента, необхідна консолідація політичних сил, проведення консультацій між ними, результатом чого мало б стати їхнє об’єднання, і на цій основі реалізація цієї ініціативи.

При цьому він зауважив, що з правової точки зору не слід забувати, що для підготовки референдуму необхідно не менше трьох місяців.

За його словами, цю обставину слід обов’язково враховувати, щоб для політичних опонентів не з’явився додатковий інструмент для дискредитації цієї ідеї.

Також президент відкидає звинувачення у використанні ним адміністративного ресурсу в ході виборчої кампанії.

Ющенко наголосив, що завжди пам’ятає, що він є президентом усієї країни, хоча у нього й є особисті переконання, погляди і симпатії.

Він підкреслив, що має право висловлювати свою позицію з різних питань суспільного життя України, і якщо цю позицію підтримує та чи інша політична сила, він може це лише вітати.

Як заявив Ющенко, він готовий підтримати пропозицію будь-якої політичної сили, якщо вона буде спрямована на консолідацію нації.

"Що стосується позиції президента у виборах - я закликаю кожну політичну силу розглянути і підтримати той пакет соціальних ініціатив, економічних ініціатив, пакет реформ, який пропонує президент України", - сказав він, вкотре висловивши переконання, що виборча кампанія має вестись не шляхом пікетування один одного, а шляхом пошуку компромісу і консолідації між різними політичними силами.

"Рано чи пізно депутати, які сьогодні борються на виборах до українського парламенту, прийдуть у його стіни, і з тих трьох проривів (йдеться про виборчі програми "Український прорив" – ред.) потрібно робити один прорив. Із тих десятка соціальних ініціатив необхідно робити одну соціальну політику 2008 року. Ми повинні шукати спільні підходи", - підкреслив глава держави.

Мороз Симоненко Бокий
УНІАН
Президент висловив сумнів, що такі партії як комуністична і соціалістична ще існують в Україні
Крім того, президент обіцяє, що не дасть підстав для проведення референдуму щодо висловлення йому недовіри.
Про це він заявив, коментуючи наміри соціалістів і комуністів ініціювати відповідний референдум.

Ющенко наголосив, що необхідно керуватись законом і Конституцією, і якщо є підстави, відповідно до цих документів, оцінювати діяльність президента як незаконну, тоді виникають підстави для постановки відповідного питання. "Але я хочу сказати своїм опонентам, перш за все Морозу, комуністам, що такої нагоди я їм не дам", - заявив президент.

Він назвав відповідні ініціативи спекуляцією, "бо ці сили ніколи не виграють на конструктивній поведінці. Вони повинні працювати тільки на заперечення, вони повинні слугувати іншим пріоритетам, і тому вони їх шукають".

Ющенко висловив жаль, що такі неконструктивні сили ще існують в Україні. "Їхнє майбутнє уже окреслене існуючими тенденціями, які відкриваються серед українських виборців, але це доживання є дуже складним для нації, для щирих людей, які йшли за тими лідерами, що продемонстрували поведінку, я переконаний, яка не красить не просто лідера політичної сили, а й громадянина", - сказав президент.

Він додав, що не хоче бути суддею майбутніх перспектив комуністів і соціалістів, і вважає, що це повинні зробити громадяни України, які протягом останніх років "дають свою достойну і морально етичну оцінку цим вождям з минулого".

Також президент висловлює сумнів у можливості створення коаліції між блоком "Наша Україна – Народна Самооборона" і Партією регіонів у парламенті наступного скликання.

"Я не великий оптиміст у цій моделі", - зауважив Ющенко.

Водночас глава держави наголосив, що сьогодні необхідно думати не стільки про те, хто з ким об’єднується, скільки про те, навколо чого можливе таке об’єднання. "Щоб у нас наслідок і причина не плутались. Я переконаний, що помилка, яка була допущена у попередній рік політичною силою Партія регіонів, є те, що вона щиро, відкрито не підтримала Універсал національної єдності, що по суті вона відкликала свій підпис", - сказав президент.

Луценко-Янукович
УНІАН
Ющенко не вірить у можливість союзу між помаранчевими та біло-блакитними
На його переконання, політичні сили повинні чути одна одну, а не боротись одна проти одної, як у ході виборчої кампанії, так і після неї.

Він зауважив, що історично в Україні так склалось, що "сили складаються 50 на 50", і якщо якась політична сила, подібна попередній коаліції в парламенті, спробує так само поводитись брутально, застосовуючи корупційні схеми, ігноруючи наявність опозиції в парламенті, то така політика не матиме жодної перспективи.

"Ключовим посланням до сьогоднішніх політичних сил, які приймають участь у виборах, я сказав би те, що не сипте попіл на голови своїх опонентів сьогодні, чиніть свою поведінку виключно на перспективу, професійно, ставте за мету виключно національні інтереси. Це єдина точка, на базі якої може відбуватись діалог і порозуміння", - сказав президент, висловивши жаль, що сьогодні цього бракує.

"Мене засмучує те, що виборча кампанія ведеться або на спекуляції, або на протистоянні когось із кимось. Думаю, що це рудименти старої політики, тут дуже багато нафталіну", - сказав Віктор Ющенко, наголосивши, що це неперспективна політика. Він закликав політичні сили вести змагання програм.

Президент розповів про вибори

20 серпня, 2007, 00:00

Прес-конференція президента Ющенка

20 серпня, 2007, 00:00

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами УНІАН / О.Ш.
Побачили помилку - контрол+ентер
20 серпня, 2007, 13:09 241
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції