Ющенко звернувся до силовиків

25 вересня, 2007, 15:55 327
Додати до обраного
Президент закликав правоохоронців забезпечити реалізацію прав і свобод громадян України під час виборів.

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
Віктор Ющенко поговорив із правоохоронцями.
Президент України Віктор Ющенко закликає правоохоронні структури виявити підвищену відповідальність у дотриманні прав і свобод громадян під час виборів до Верховної ради.

Як повідомляє прес-служба глави держави, про це він заявив 25 вересня під час зустрічі з керівниками правоохоронних органів України.

"Забезпечення реалізації прав та свобод людини і найголовнішої, базової свободи - свободи вибору залежить від ефективної роботи правоохоронної системи", – наголосив Ющенко.

Президент сказав, що насамперед ідеться про забезпечення особистої безпеки громадян та захист їхніх прав і свобод, забезпечення громадського порядку під час виборів, запобігання та припинення правопорушень у день голосування чи в дні встановлення результатів виборів.

Говорячи про завдання, покладені на Міністерство внутрішніх справ України щодо виборчого процесу, Ющенко особливо звернув увагу на необхідність завершення роботи з уточнення в установленому законом порядку списків виборців.

Також завдання МВС, на думку глави держави, – забезпечити порядок охорони приміщень, охорони виборчої документації як до початку голосування, так і під час її транспортування до окружних виборчих комісій. "Міністерство внутрішніх справ має забезпечити належний правопорядок у день голосування та у дні встановлення результатів виборів", – підкреслив Ющенко.

Глава держави також вимагає від правоохоронців максимальної аполітичності під час виборів. "Хотів би наголосити, що органи правопорядку, органи внутрішніх справ не мають права втручатися у політичний процес", – сказав він, підкресливши, що в період з 30 серпня по 7 вересня видав три укази, які зупинили дію трьох постанов Кабінету міністрів, що давали доручення, на думку Ющенка, невластиві МВС.

Президент також заявив, що МВС не повною мірою виконує покладені на нього обов’язки щодо виборчого процесу. Він відзначив, що є низка проблем із формуванням списків виборців та навів низку прикладів порушень при формуванні виборчих списків, зокрема, у Севастополі, Луганській та Харківській областях.

Також президент стурбований роботою паспортних столів та видачею паспортів громадян України замість недійсних документів.

"Паспортні столи у ці дні повинні працювати у посиленому режимі, у тому числі і в день голосування", – зазначив Ющенко, наголосивши, що передача бюлетенів від окружних до дільничих виборчих комісій повинна відбуватися "під абсолютно надійною охороною".

Ющенко попросив усі правоохоронні міністерства і відомства встановити особливий режим роботи у день виборів та напередодні й інформувати його щодо кожного порушення законодавства.

"Всі ваші зусилля повинні бути спрямовані на виявлення і попередження можливих злочинів, фальсифікацій, зловживань під час виборів... Ми, державні службовці, керівники правоохоронних органів маємо усвідомити високу місію по захисту законності, правопорядку, недопущенню фальсифікацій. Прошу розглядати мене як партнера у забезпеченні реалізації ваших законних обов'язків, перш за все, безумовно, у ці дні", - сказав президент.

"Переконаний, вибори до українського парламенту – це ключовий тест для правоохоронних органів", – додав Ющенко.

Ющенко зустрівся із силовиками

25 вересня, 2007, 00:00

Ющенко звернувся до силовиків

25 вересня, 2007, 00:00

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Офіційний сайт Президента України / Р.К.
Побачили помилку - контрол+ентер
25 вересня, 2007, 15:55 327
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції