За ПР готові голосувати 34% виборців

13 вересня, 2007, 16:02 359
Додати до обраного
Найбільшу підтримку виборців на час проведення опитування мала Партія регіонів. За неї збиралися проголосувати 33,9%.

Віктор Янукович
УНІАН
Віктор Янукович
Найбільшу електоральну підтримку виборців на час проведення опитування мали Партія регіонів (за неї збиралися проголосувати 33,9% тих, хто збирається прийти на виборчі дільниці), "Блок Юлії Тимошенко" (23,5%) і Блок "Наша Україна-Народна самооборона" (13,1%). Найімовірніше, трипроцентний виборчий бар’єр подолає також Комуністична партія України (5,0%). Істотні шанси подолати виборчий бар’єр має "Блок Литвина" (3,0%). Хоча показники підтримки Соціалістичної партії України та Прогресивної соціалістичної партії України навіть з урахування статистичної похибки знаходяться за межами виборчого бар’єру (відповідно 1,6% і 1,5%), є підстави говорити про те, що і ці політичні сили зберігають деякі шанси його подолати (за рахунок так званого "прихованого електорату" чи успішного проведення останнього етапу виборчої кампанії).

9,3% серед тих, хто має намір взяти участь у виборах, ще не визначилися, за кого голосуватимуть. Їхня позиція буде визначатися як впливом найближчого соціального оточення, так і ефективністю ведення виборчої кампанії партіями та блоками.

За розрахунками, здійсненими на основі даних опитування, проведеного Центром Разумкова з 1 по 10 вересня, прогнозується рівень участі громадян  у виборах до Верховної Ради України, що відбудуться 30 вересня 2007 року, на рівні близько 64%.

Стосовно запитання про електоральні наміри респондентів, то потрібно зазначити, що оскільки опитування розпочалося до проведення жеребкування стосовно порядку розміщення партій і блоків у виборчому бюлетені, то в опитувальнику і на картці, що показувалася респондентам, партії і блоки були розташовані в алфавітному порядку. Також як самостійний учасник виборів була наведена Громадянська партія "ПОРА".

Ідея створення "широкої коаліції" за результатами виборів має низьку підтримку в суспільстві − лише 15,6% респондентів вважають, що найкращим для країни був би склад коаліції, основу якої становитимуть Партія регіонів і, принаймні, одна з "помаранчевих" політичних сил ("Наша Україна-Народна самооборона" та БЮТ).  Значно частіше громадяни України підтримують створення або суто "помаранчевої" (30,6%) або суто "біло-блакитної" (28,5%) коаліції.

Менше третини опитаних вважають, що між основними політичними силами існує помітно виражена різниця як у передвиборних програмах, так і у характері їх діяльності. Більше половини респондентів дотримуються думки, що такої різниці майже немає, або вона є незначною.

Респонденти досить скептично оцінили рівень виконання провідними політичними силами передвиборних обіцянок, що давалися перед виборами 2006 року. Не менше двох третин виборців вважають, що кожна з політичних сил, які у 2006 році пройшли до Парламенту, або зовсім не виконують своїх обіцянок, або виконують їх незначною мірою.

Соціологи проводять нові опитування

13 вересня, 2007, 00:00

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами iPlus / Д.М.
Побачили помилку - контрол+ентер
13 вересня, 2007, 16:02 359
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції